Napisz opowiadanie twórcze na podstawie mitu

Pobierz

Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.. O placówce; Historia; Sekretariat; Dyrekcja; Kadra; NowościTemat: Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści.. Mieszkali w niewielkim miasteczku i prowadzili mały sklepik.Opowiadanie twórcze na podstawie lektury, filmu itp. 1, 3, 4, 6 z podręcznika.. Dzień dobry!. Bez względu na to, jaki rodzaj opowiadania chcesz napisać, musisz pamiętać o tym, aby tekst był trójdzielny.. Cookies Strona używa Cookies.. Może się w nim znaleźć fikcja literacka, ale nie może ona całkowicie wypaczać sensu pierwowzoru.. Znajdziesz tu dwie przykładowe wypowiedzi twórcze na sprawdzian ósmoklasisty z języka polskiego, zamieszczone w informatorze o sprawdzianie ósmoklasisty z języka polskiego.język polski 20: Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści .. Krótko mówiąc, to w nim puszczamy tą wodzę fantazji, często tworząc je na podstawie własnych bądź fikcyjnych przeżyć.To opowiadanie napisane na podstawie jakiegoś istniejącego już innego utworu- opowiadania, mitu , powieści itp. Ty musisz historię trochę wzbogacić, czasami dokończyć, dodać nowe szczegóły.. Przeanalizuj informacje o komponowaniu opowiadania na podstawie mitu lub przypowieści - podręcznik strona 269.. W każdym numerze omawiamy inną formę wypowiedzi wymaganą do egzaminu gimnazjalisty lub sprawdzianu ósmoklasisty.Na podstawie wybranej przypowieści biblijnej ułóż opowiadanie osadzone we współczesnych realiach Studia w wielkim mieście - na podstawie przypowieści o synu marnotrawnym..

Napisz opowiadanie.

Byłoby dobrze, żeby opowiadanie miało chwytliwy tytuł.Niezbyt długie opowiadanie Przedmiot: Język polski / Gimnazjum: 1 rozwiązanie: autor: Kubs0n 6.4.2010 (22:41) hel.. Państwo Kowalscy mieli dwóch synów.. Macie tydzień czasu.Napisz opowiadanie twórcze na podstawie mitu o Demeter i Persefonie 1 Zobacz odpowiedź wikadzika2929 wikadzika2929 Odpowiedź: Demeter jest boginią płodności, rolnictwa i urodzaju.. Pamiętaj o budowie opowiadania oraz o limicie słów (minimum 100).. Word i prześlij do oceny.. Jak potoczyłyby się losy Syzyfa, gdyby zrozumiał, że popełnił błąd,TEMAT: Redagujemy opowiadanie twórcze na podstawie wybranego mitu.. Wyobraź sobie, że Prometeusz zdobył ogień w inny sposób niż ten, który poznałeś/poznałaś.. TEST JUŻ ODBYŁ SIĘ .. Uwzglednia ono cechy charakterystyczne gatunku, do którego sie odnosi.. Napisz opowiadanie na podstawie "Przypowieści o talentach" według podanego planu: Ogłoszenie nauczycielki o szkolnym konkursie sportowym.. Stosuje się je np. w przypadku gdy chcemy ukazać dalsze losy bohatera.. Wyobraź sobie, że Twój ulubiony bohater mitów przeniósł się do XXI wieku i razem z Tobą przeżył niesamowitą przygodę.. Temat 1.. 78% Losy Małego Księcia - opowiadanie odtwórcze; 73% Opowiadanie - czym jest opowiadanie, struktura, jak napisać, analiza przykładowych opowiadań.Jak napisać opowiadanie, czyli opowiadanie i jego rodzaje..

Opowiadanie odtwórcze.

Opowiadanie na podstawie mitu lub przypowieŠci Przydatne stowa, na przykd: rozpoczynajace .Lekcja do podręcznika "Nowe słowa na start"Znajdź odpowiedź na Twoje pytanie o opowiadanie twórcze na podstawie mitu o Prometeuszu .. Napisz plan wydarzeń ukazanych w "Dziadach" cz.II.. Wybór do konkursu najlepszych sportowców szkolnych.Temat: Piszę opowiadanie twórcze na podstawie planu.. Twoja praca po­ winna liczyć co najmniej 200 słów.. Zadanie z * jest dla chętnych.Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?. Język polski Klasa VI maj Temat: Jan napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?. W wypracowaniu wykaż, że do­ brze znasz utwór Antoine'a de Saint-Exupery'ego.. Chciałabym, żeby wasze opowiadania były naprawdę przemyślane i ciekawe.. Zapoznaj się z zasadami redagowania opowiadania: 2.. Pamiętaj o akapitach 4.. Przeczytaj głośno napisane wypracowanie po to, by usłyszeć popełnione błędy stylistyczne( np. powtórzenia) czy gramatyczne.. Określ czas i miejsce akcji.77% Daniel Defoe "Robinson Crusoe" - opowiadanie odtwórcze..

Temat2: Piszemy opowiadanie na podstawie przypowieści.

To nawiązanie może polegać na przedstawieniu dalszego ciągu przygód z udziałem znanych bohaterów lub napisaniu nowej wersji baśni lub legendy.74% "Mit o Syzyfie" - opowiadanie odtwórcze.. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 200 słów.. Napisz wstęp, następnie rozwinięcie i zakończenie.. Patrząc na zamieszczone obrazki spróbuj opowiedzieć współczesną wersjęNapisz współczesną wersję mitu o Tezeuszu i Ariadnie.. Zapoznajcie się z przydatnymi słowami oraz zasadami pisania opowiadania na podstawie mitu lub przypowieści.. Zadanie nie powinno być trudne, jesli znasz dobrze utwór, na podstawie , którego piszesz opowiadanie odtwórcze.. Pamiętaj, że Twoja praca musi liczyć co najmniej 200 słów.. .Opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy to forma wypowiedzi, w której należy się odwołać do utworu wskazanego w temacie wypracowania.. Na co musisz zwrócić uwagę?Przykładowe opowiadanie twórcze Napisz opowiadanie o tym, jak dzięki spotkaniu z Małym Księciem w Twoim życiu pojawił się przyjaciel.. materiały do e-nauki przed lekcją online.. Wymyśl inne (nowe) wersje znanych mitów.. Do zobaczenia!. To znaczy, że powinien mieć wstęp, rozwinięcie i zakończenie.. Zadanie domowe - odesłać najpóźniej w niedzielę..

Zadanie napisz w formie rozprawki.

Zeszyt ćwiczeń str. 147 do 141.. Przykładowa praca - s. 270.. Zapoznaj się z opowiadaniem twórczym w podręczniku do języka polskiego str. 270. a) Przeczytaj mit lub przypowieść biblijną, na podstawie której chcesz napisać swoje opowiadanie; b) Zastanów się, czy napiszesz: nową wersję wydarzeń, w której występują bohaterowi biblijni?Napisz opowiadanie twórcze na podstawie mitu, w którym przedstawisz dalsze losy pary bohaterów.. Zwróć uwagę na poszczególne elementy : 3.. Chciałabym, byście tym razem spróbowali napisać opowiadanie .Temat1: Jak napisać twórcze opowiadanie na podstawie przypowieści?. Napisz opowiadanie twórcze, w którym przedstawisz nową wersję tego mitu.Twórcze i odtwórcze Opowiadanie odtwórcze to to napisane na podstawie istniejącego utworu, a twórcze jest po prostu pisanym przez nas.. Temat: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?-Cechy opowiadania juz znasz.. Na dzisiejszej lekcji: dowiesz się, jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przy- powieści, przypomnisz sobie treść mitu o Heraklesie i przygotujesz scenariusz gry komputerowej według własnego pomysłu,.Temat: Piszemy opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści Wybierz jeden z podanych tematów.. Opowiadanie odtwórcze.. Opublikowano: 15 maj 2020.. Zadania: 1.. Koniecznie zapisz je w edytorze tekstu np.. Przeczytajcie notatkę w podręczniku s. 269.. 78% Losy Małego Księcia - opowiadanie odtwórcze; 73% Opowiadanie - czym jest opowiadanie, struktura, jak napisać, analiza przykładowych opowiadań.Więcej wskazówek i podpowiedzi, jak napisać opowiadanie twórcze, znajdziesz w VICTORZE 5/2019.. Ustnie udziel odpowiedzi na zad.. Zastanów się nad zadaniem 8 str. 271 z podręcznika.Ważne: na wykonanie testu masz czas do godz. 15.00, ponieważ muszę sprawdzić i wprowadzić wyniki na platformę.. Na podstawie planu ogólnego opracuj plan szczegółowy.. Opowiadanie twórcze na podstawie własnych przeżyćTemat: Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści.22.04 - 24.04.20 współczesne JAK ZREDAGOWAĆ OPOWIADANIE TWÓRZE?. Jej córka Persefona pewnego dnia została oddana przez matkę pod opiekę nimf.Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowiešci przedstawia przygody bohaterów znanych z mitologii lub z Biblii, na przyklad przeniesionych w czasy wspólczesne.. Opowiadanie napisz w zeszycie i wyślij zdjęcie do sprawdzenia do poniedziałku do godz.18.00.. Poniższa prezentacja służy przypomnieniu, co to jest opowiadanie.zamieszczona na niebieskim tle)..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt