Czy da się zmienić miejsce szczepienia

Pobierz

Uczulenie na lateksMożesz zalogować się na IKP i wejść na formularz, dzięki któremu zapiszesz się na szczepienie, ale możesz też wejść do tego formularza z głównej strony pacjent.gov.pl i zalogować się na niego tak samo, jak na IKP.. - Oświadczyłam placówce, że tego tak nie zostawię.. Do tej pory było to trudne lub prawie niemożliwe - co utrudniało życie zwłaszcza w okresie wakacyjnym.. Można odwołać pierwszą wizytę i potem umówić się na nowy termin.. Emocje budzi również rodzaj szczepionki - rejestrując się na szczepienie, z nielicznymi wyjątkami, nie mamy możliwości jej wyboru.Do tej pory szczepienie drugą dawką szczepionki przeciwko koronawirusowi musiało odbywać się w tym samym miejscu, w którym przyjęta została pierwsza dawka.. Ale od 1 lipca możesz zdecydować, że chcesz zaszczepić się w innym punkcie.. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście - będzie taka możliwość.Po szczepieniu miejsce wkłucia należy ucisnąć punktowo przez około 2 minuty, bez pocierania i masowania.. Tymczasem jest tylko jedna możliwość - dodzwonić się do punktu szczepień i wyprosić zmianę.Jak wygląda procedura szczepień w przypadku osoby, która nie stawi się na drugie szczepienie?. Nie można nawet podejrzeć (przynajmniej na swoim koncie IKP), czy w systemie pojawiły się inne (np. wcześniejsze terminy szczepień czy terminy w innych miejscowościach), bez wcześniejszej rezygnacji z zarezerwowanego terminu (anulowania wizyty).W przychodni, w której miało odbyć się szczepienie również nie znano powodów zmiany decyzji..

Czy mogę zmienić termin pierwszej lub drugiej wizyty?

Od 1 lipca 2021 roku szczepienie drugą dawką będzie możliwe w dowolnym punkcie szczepień.. System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu.. Nie można zmienić terminu drugiej wizyty, bo druga dawka szczepienia, aby była skuteczna, musi być podana w określonym terminie 21 dni.Wymaga zalogowania się przez Profil Zaufany.. Ma to szczególne znaczenie w okresie wakacyjnym.Aby zmienić miejsce szczepienia telefonicznie, należy zadzwonić na infolinię i jeśli ma się już umówioną wizytę na drugą dawkę, poprosić o zmianę na inny punkt w Polsce lub po prostu umówić ją w.Coraz więcej osób chciałoby zmienić termin drugiej dawki szczepienia.. W tym samym/innym punkcie?. Dostępność do programu szczepień ma zwiększyć się wyłącznie dla osób, które.Wejdź na stronę Zarejestruj się na szczepienie i przejdź do e-rejestracji.. - Nie jest to takie proste - twierdzi dr Andrzej Zapaśnik .Jest on podstawą dla lekarza do decyzji o szczepieniu.. Rejestracja bez profilu zaufanego służy tylko do umawiania terminu szczepienia - nie możesz go jednak w ten sposób zmienić lub anulować.. Jednak po wyborze (akceptacji) konkretnego terminu szczepienia nie ma możliwości wyboru innego terminu bez wcześniejszej rezygnacji z pierwotnie wybranego terminu..

Można już zmienić termin i miejsce przyjęcia drugiej dawki szczepienia.

ReklamaJednak ci, którzy są już po pierwszej dawce, a termin drugiej mają wyznaczony zgodnie ze starymi zaleceniami, mogą go zmienić.. Okazało się, że miejsce jednak się znalazło, że jakiś pacjent nie mógł być zaszczepiony i na to miejsce wpisano mojego tatę.. Czu jeśli osobie, która nie może stawić się na szczepienie w wyznaczonym terminie, przepada kolejka?. Zmiany można dokonać za pośrednictwem infolinii lub internetowego konta pacjenta (IKP).Jak zmienić miejsce drugiego szczepienia?. Narodowego Programu Szczepień i szef KPRM Michał Dworczyk zapowiedział, że od wakacji możliwa będzie zmiana miejsca podania drugiej dawki szczepionki na COVID-19.. Czy może raz jeszcze się umówić?. Można anulować wizytę, zmienić termin lub wybrać inny punkt szczepień przed przyjęciem pierwszej dawki szczepionki.TVN24 Andrzej Troszyński z NFZ o sytuacji, w którym nastąpi zmiana miejsca szczepienia Część osób, które mają wyznaczony termin i miejsce szczepienia przeciwko COVID-19, otrzymała telefon z.Jak zmienić termin szczepienia?.

Ojciec pani Marii zaszczepi się 26 stycznia.Czy istnieje możliwość zmiany daty szczepienia?

Jak zmienić miejsce (i termin) zaszczepienia drugą dawką lub umówić się na drugi terminTakże próba zmiany punktu szczepień na inny, dysponujący wcześniejszym terminem na podanie drugiej dawki, nie zawsze jest możliwa.. I nie chodzi tylko o tych, którzy nie mogą np. z powodu choroby, pracy, ale także mających już wakacyjne plany.. Uwaga, najpierw szczepienia obejmują personel medyczny oraz seniorów 70+.Od 1 lipca szczepienia w dowolnym punkcie - poinformował na dzisiejszej konferencji prasowej Michał Dworczyk, szef KPRM..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt