Plan wydarzeń wojny trojańskiej 15 punktów

Pobierz

Jednak Helena postanowiła pomóc Diomedesowi i Odyseuszowi.napisz plan wydarzeń z historii wojny trojańskiej Tu dodasz ZA DARMO zadanie!. Książę tesalski Peleus postanawia ożenić się z Tetydą.. Ślub boginki morskiej Tetydy z księciem tesalskim Peleusem.. Pozorowane wycofanie się i odstąpienie od oblężenia.. Niechęć Tetydy do księcia.. Wejdź i dodaj zadane wypracowanie, projekt, prezentację.. Kiedy jednak dowiedzieli się, że dziecko, które urodzi, przewyższy swojego ojca, zrezygnowali z ubiegania się o jej rękę.. Ślub boginki morskiej Tetydy z księciem tesalskim Peleusem.. Mit stanowi opowieść o wojnie, która wywołana była pośrednio przez próżne boginie.. Historia wojny Trojańskiej.. Zły Ajaks zarżnął stado owiec, a gdy dostrzegł co zrobił, popełnił samobójstwo.. Plan wydarzeń mitu o wojnie trojańskiej; Przyczyny Wojny Trojańskiej.. Wypełnienie się przepowiedni Kalchasa o dziesięcioletniej wojnie.. Pogodzenie się Tetydy z Peleusem i ich ślub.. Powrót Parysa na dwór królewski.. 8,988 wizyt.. Na mapie literami A-E oznaczono położenie pięciu wybranych punktów.. Postanowienie o wojnie 8.. Przekazanie złotego jabłka Afrodycie przez Parysa.. - Plan wydarzeń: 1.. ), w którym uszeregowano punkty zaznaczone na mapie według malejącej .Tag: )Uroczystości pogrzeboweMit o wojnie trojańskiej - opracowanie (interpretacja, bohaterowie, motywy) Mit o wojnie trojańskiej to jedna z najważniejszych bohaterskich opowieści Greków..

Plan wydarzeń wojny trojańskiej.

Tylko na zadanie.pl - bez żadnych opłat.Historia wojny trojańskiej - plan wydarzeń, streszczenia lektur, opracowania zagadnień na lekcje języka polskiego i studiaMusze Z Polskiego Napisać Plan Wydarzeń Wojny Trojańskiej.. Ten Plan Musi być mało szczegółowy i tylko wypisać najważniejsze informacje.. Uczta w stolicy, na którą licznie przybywają rycerze; pieśń Wajdeloty, która wzburza Konrada; ballada odśpiewana przez Konrada, podjęcie decyzji o wojnie z Litwą.. Bogini morska Tetyda była tak piękna, że zarówno Zeus i Posejdon starali się o jej rękę.. Zbudowanie przez Greków drewnianego konia i wypełnienie go najlepszymi wojownikami.. Zabicie Patroklosa przez Hektora.. Stawienie się Achillesa w szeregi .Streszczenie mitu o wojnie trojańskiej.. Smutek i płacz Achillesa po śmierci najlepszego przyjaciela Patroklosa.. Postanowiono zatem wydać ją za księcia tesalskiego Peleusa, który właśnie się w niej zakochał.Mit o wojnie trojańskiej - streszczenie, Mitologia - opracowanie.. Powrót Parysa na dwór trojański 5.. Z góry dziękuje za pomoc.. Miłość Zeusa i Posejdona ku Tetydzie.. Kolejnym z wydarzeń była kłótnia o zbroję Achillesa..

Plan wydarzeń Wojny Trojańskiej.

Pojawienie się na weselu bogini niezgody Eris.. Parys porywa żonę Helenę do Troi 2.. Wysłanie do miasta Troi drewnianego konia 5.. Ich zapał ostudziła Temida przypominając, że Tetyda urodzi syna potężniejszego niż jej ojciec.. Zdrada Witolda i podbijanie przez niego krzyżackich zamków.. Kłótnia Achillesa i Agamemnona 17.Zabicie Patroklosa przez Hektora.. Podstęp Odyseusza wobec Troi.. Smutek i płacz Achillesa po śmierci najlepszego .Wojna trojańska - według Homera i antycznych historyków dziesięcioletnie oblężenie Troi przez Achajów.Mitycznym powodem konfliktu było porwanie Heleny, żony króla Sparty - Menelaosa, przez trojańskiego księcia Parysa, syna króla Priama.Menelaos odwołał się do pomocy swego brata Agamemnona, króla Argos i Myken oraz wszystkich książąt achajskich.plan wydarzeń wojny trojańskiej.. Historia wojny trojańskiej; Historia wojny trojańskiej- film a mitologia.Plan wydarzeń ,,Historia Wojny Trojańskiej,, +3 głosów.. Achilles ginie ugodzony w piętę zabłąkaną strzała Parysa, który też wkrótce po nim zostaje zabity podczas walki.. Świętowanie zwycięstwa przez Trojan.15.. Zaznacz zestawienie (1., 2., 3., lub 4.. Musze napisać plan szczegółowy mitu ,,Historia Wojny Trojańskiej,, Plan powinien mieć około 20 punktów (nie mniej niż 18).. (na jutro to jest ;//) Moli1813; 21.10.2010 zmieniony 1..

15.Plan wydarzeń Wojny Trojańskiej 1.

Jednak Temida przypomniała im starą przepowiednię, według której Tetyda urodzi syna, który będzie potężniejszy od swojego ojca.. Plan wydarzeń Wojny Trojańskiej.. Wypełnienie się przepowiedni Kalchasa o dziesięcioletniej wojnie.. Celowe wstrzymywanie rozpoczęcia wojny przez Konrada, czym działa na szkodę zakonu.. Napisz plan wydarzeń mitu o Wojnie Trojańskiej.. Bogini morska Tetyda była tak piękna, że o jej względy rywalizowali Zeus oraz Posejdon.. Sąd Parysa - wręczenie jabłka Afrodycie 4.. 6.Mitologia - Mit o wojnie trojańskiej.. Przekazanie złotego jabłka Afrodycie przez Parysa.. Otrzymał ją Odyseusz.. Wesele Tetydy i Peleusa.. To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćPrzydatność 80% Historia wojny trojańskiej - plan ramowy.. Ostrzeżenie Temidy o przyszłym synu Tetydy silniejszym od ojca.. Zemsta Achillesa na Hektorze.Mit o Wojnie Trojańskiej plan wydarzeń.. )Prośba Priama 17.. 6.Przydatność 80% Plan wydarzeń Mitu o Wojnie Trojańskiej.. Wesele Tetydy i Peleusa.. Antyk i Biblia Wypowiedzi pisemne.Plan wydarzeń (max 15 krótkich punktów): - Historia wojny trojańskiej, - o Apollinie i Marsjaszu.Plan wydarzeń mitu o wojnie trojańskiej.. Odys i towarzysze wykradają z Troi palladion - cudowny posąg Ateny..

6.Plan wydarzeń Wojny Trojańskiej.

Pomóżcie !. Spotkanie Achillesa i króla Priama, uroczysty pogrzeb Hektora.. Wesele Tetydy i Peleusa 2.. Wesele Peleusa i Tetydy w pieczarze centaura Heirona.. Przedstawieni w micie ludzie to postaci niezwykle dzielne, ale i też niezwykle uparte.12.. Porwanie żony Menelaosa przez goszczącego na dworze lacedemońskim Parysa.. Wypełnienie się przepowiedni Kalchasa o dziesięcioletniej wojnie.. 3. ślub Paleusa… Odyseusz się poddaje 4. wojna trojańska.. Został on opowiedziany w formie poetyckiej przez Homera w wielkim eposie pt. "Iliada" i stał się natchnieniem dla całej kultury śródziemnomorskiej.Mit o wojnie trojańskiej - streszczenie, plan wydarzeń .. Miłość do Tetydy Zeusa i Posejdona.. Zginął Parys, a jego żona poślubiła Deifoba.. Odyseusz wywołuje wojnę (trwała 10 lat) 3.. Przez admin .. Ślub boginki morskiej Tetydy z księciem tesalskim Peleusem.. Temida powiadamia bogów o klątwie .. Wojska greckie wycofują się spod Troi.Wojna Trojańska - plan wydarzeń.. Porwanie Heleny 7.. - Pytania i odpowiedzi - Język polski .. 15 minut temu.. Sąd Parysa czyli jabłko dla najpiękniejszej.. Odys buduje konia trojańskiego.. Na wesele zaproszono wszystkich bogów poza Eris, boginią niezgody.Napisać plan wydarzeń Wojny trojańskiej .. Pojawienie się na weselu bogini niezgody Eris.. Plan wydarzeń wojny trojańskiej.. W Tetydzie zakochał się śmiertelnik - Peleus, książe tesalski.Wojna Trojańska.. Kłótnia Achillesa i Agamemnona 17.Zabicie Patroklosa przez Hektora.. Przybycie bogini Eris i wręczenie jabłka niezgody 3.. Helena, po śmierci swego kochanka, zostaje wydana za brata Parysa .. Porwanie żony Menelaosa przez goszczącego na dworze lacedemońskim Parysa.. poleca 82 % .. Proszę pomóżcie.. Pobyt na dworze króla Menelaosa 6.. Grecy napadają na miasto TroiHistoria wojny trojańskiej - streszczenie ostatnidzwonek.pl, W Tetydzie, bogince morskiej z powodu jej urody kochali się bogowie, jednak przepowiednia mówiła, że urodzi syna potężniejszego od ojca, dlatego postanowiono wydać ją za śmiertelnika.Mit o wojnie trojańskiej to opowieść o jednym z największych konfliktów starożytność.. - Plan wydarzeń: 1.. Powrót Parysa na dwór królewski.. Kłótnia Achillesa i Agamemnona 17.. Potrzebuje jeszcze dziś plan wydarzeń wojny trojańskiej ( około 30 punktów ) ..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt