Napisz dlaczego podoba ci się lektura tajemniczy ogród

Pobierz

Jest pasjonująca i czyta się ją bardzo szybko, poniewaz rozgrywająca się tam akcja bardzo wciąga.. Są w niej tajemnice, które zostają rozwikłane, jest przyjaźń kilkorga dzieci, z których każde ma inny charakter, jest mnóstwo zwierząt i roślinności, a o wszystkim tak napisane, jakby działo się naprawdę.Lektura pod tytułem ''Tajemniczy Ogród'' podobał mi się, ponieważ ukazuje przemianę człowieka.Główna bohaterka pod wpływem przyjaźni z chłopcem odkrywa sens życia.Podczas gdy przed przybyciem do posiadłości wuja była nieśmiała i oschła pod wpływem działalności innych osób zmienia się.Na uwagę zasługuje również postać Colina, chłopiec nie złamał się, tylko dalej walczył o swoje życie.Mary i Colin zaprzyjaźnili się mimo, że dziewczynka była nieuprzejma.Co .Książka pt. "Tajemniczy Ogrod" podobała mi się.. Jest bardzo ciekawa , myślę że Tobie również by się spodobała.Co sądzisz o książce,, Tajemniczy ogród "?. Ich przyjaźń umacniała się każdego dnia.. Przygody bohaterów: Mary Lennox, Colina Cravena, Dicka Sowerby, są związane z tajemniczym ogrodem i uczą prawdziwej przyjaźni.. Proszę zapoznać się z dyskusji i odpowiedzi na pytania Lektura "Tajemniczy Ogród" 1.Napisz co zaciekawiło Mary Lennox podczas pierwszych dni pobytu w Misselthwite Monar?. Pokazuje ona, jak pod wpływem przyrody, Mary stała się szczęśliwym dzieckiem, osobą sympatyczną i lubianą przez rówieśników i nie tylko.Mówiono o nim ''tajemniczy''.Był to ogród pani Craven ,który zamknięto 10 lata temu ,po jej śmierci .Od czasu do czasu zaglądał do niego, przechodząc przez płot -ogrodnik Ben .Ogród wyglądał na martwy , gdy Mary pierwszy raz do niego trafiła .Stały tam kamienne ławeczki i altany.Książka pt. "Tajemniczy Ogród" podobała mi się..

Po chwili znalazła się w tajemniczym ogrodzie.

2011-02-10 19:47:48Warto przeczytać tajemniczy ogród, ponieważ to ciekawa i pouczająca powieść.. Medlock była wściekła z bezsilności.. Jak ogród rozkwita na wiosnę, tak w tej opowieści odżywa chłopiec, którego jedynym światem były ciemne i duszne pomieszczenia, jedynymi spotykanymi ludźmi lekarze i służba, a jedyną myślą przekonanie o tym, że tak właśnie ma być.Mery Lennox to główna bohaterka książki Frances Hodgson Burnett pt.: "Tajemniczy Ogród".. Nikt się nie ostał 1.. Pasował.. Postanowiłem napisać do Ciebie list, ponieważ ostatnio w szkole mieliśmy zadane przeczytać lekturę pt. " Tajemniczy Ogród " i chciałem Ci powiedzieć , że ta lektura jest świetna !. werindaxd 5 lat temu.. Rozdział 9.. Dodawaj wpisy.. Skomentuj.. Odpowiedz.. d) Jego syn został kaleką w tajemniczym ogrodzie e) Zgubiono klucz f) Ziemia była nieurodzajna.. PLANOWANIE PRZEDLEKCYJNE CELE: Uczeń: Rozumie pojęcie narracji,wskazuje rodzaje narracji, określa narrację występującą w lekturze, wskazuje elementy świata przedstawionego, wypowiada się na temat przeczytanej lektury, uzasadnia swoje zdanie, uważnie słucha wypowiedzi kolegów.Cele lekcji - poznasz najważniejsze wydarzenia z życia pisarki, - wykażesz się wiadomościami na temat lektury, - rozwiążesz krzyżówkę oraz test sprawdzający znajomość książki, - spróbujesz wyrazić swoje opinie oraz argumentować.Książka pt. "Tajemniczy Ogród" podobała mi się..

2010-04-20 22:38:58 czy podobała wam się książka Tajemniczy ogród ?

Zarejestruj się!. Udostępnij.. Pytania bez odpowiedzi wkrótce otrzymać przegląd i omówienie innych użytkowników.KONSPEKT LEKCJI 1 (45 minut) Temat: "Tajemniczy ogród" - Frances Hodgson Burnett.. W domu pastora była samolubna i zgryźliwa.. Mary rozejrzała się, czy nikt nie nadchodzi, i wyjęła znaleziony klucz.. Miejscem akcji jest przede wszystkim posiadłość Misselthwaite Manor w hrabstwie Yorskshire w południowo-wschodniej Anglii, należąca do Archibalda Cravena.. Akcja dwóch pierwszych rozdziałów .Frances Hodgson Burnett Tajemniczy ogród Powieść dla młodzieży tłum.. Polecam Ci ją do przeczytania.. pisze się Ayah nie Ajah.. c) Był brzydki/zaniedbany.. Zapisuj ulubione.. Najdziwniejszy dom.. 2.Wypisz z tekstu cytat odnoszący się do spraw,które zaintrygowały Mary… poniżej.. Doczekała się wielu ekranizacji, m.in. w reżyserii Agnieszki Holland w 1993.Każdego dnia Mary wraz ze swoimi przyjaciółmi, bawiła się w ogrodzie.. Colin robił coraz większe postępy w chodzeniu.. Zdobywaj obserwujących.. Jednocześnie było tam niezwykle cicho.DYSKUSJA I ODPOWIEDZI.. Przygody bohaterow: Mary Lennox, Colina Cravena, Dicka Sowerby, są związane z tajemniczym ogrodem i uczą prawdziwej przyjazni.. Po poznaniu Dicka i Colina zmienia się na lepsze.71% Szczegółowy plan wydarzeń Tajemniczego ogrodu; 76% Plan wydarzeń "Tajemniczego ogrodu"..

2010-10-22 16:57:18 Jakie zwierzęta występują w książce tajemniczy ogród ?

76% Plan wydarzeń "Tajemniczego ogrodu".. Doczekała się wielu ekranizacji, m.in. w reżyserii Agnieszki Holland w 1993.. Skomentuj.. 76 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Czy dopasujesz lekturę do bohaterów drugoplanowych?Tajemniczy ogród (ang. The Secret Garden) - powieść dla dzieci autorstwa Frances Hodgson Burnett, po raz pierwszy opublikowana w 1911 roku.Przed wydaniem publikowana w odcinkach w The American Magazine.. Sielankowa opowieść o samouzdrowieniu jest współcześnie uważana za najlepszą powieść tej autorki i zaliczana do klasyki literatury dziecięcej.Tajemniczy ogród to jedna z najbardziej znanych powieści Frances Hodgson Burnett.. Rodzice nie interesowali się nią, dlatego, gdy opuszczają bohaterkę, ona nie płacze i nie tęskni za nimi.Spod nich ukazała się furtka.. Otrzymuj osiągnięcia.. 77% Charakterystyka Marty Sowerby "Tajemniczy Ogród".. Warto przeczytać książkę pt. Tajemniczy Ogród poniewaz jest to młodzieżowa, pełna ciekawych opowiesci i tajemnic książka.. Wątkiem głównym jest "powrót do życia" ogrodu, Mary i .Zobacz czy znasz swoją lekturę i zadaj w szkole na szóstkę .. Test lektury "Tajemniczy ogród" .. Osoba spod jakiego znaku zodiaku podaruje Ci Wa.. Obserwuj autorów..

Lektura mi się nie spodobała, ale tekst Twojego autorstwa zdałam celująca!

Udostępnij.. Twórz quizy.a) Nie rosły tam róże.. 2010-03-06 17:56:07 podobała wam sie lektura Tajemniczy ogród 2009-12-12 09:56:51 czy książka tajemniczy ogród jest fajna ?. Przygody bohaterów: Mary Lennox, Colina Cravena, Dicka Sowerby, są związane z tajemniczym ogrodem i uczą prawdziwej przyjaźni.. Często krzyczała na swoją Ayah i na służbę hinduską.. Na początku lektury poznaliśmy Mary jako niesympatyczną, pozbawioną uczuć dziewczynkę.. b) Zginęła tam jego żona.. Gdy przychodzili do swojego tajemniczego ogrodu, zawsze zauważali nowe gatunki kwiatów i zwierząt.. Odpowiedz.. 2012-01-31 13:28:28 Czytałeś /aś Tajemniczy Ogród ?. Dodawaj wpisy.. Urodziła się w Indiach, gdzie jej ojciec był urzędnikiem administracji kolonialnej, a matka, znana ze swej urody, zajmowała się wyłącznie sobą i spędzała czas na spotkaniach towarzyskich.. 80% Opis Dicka z lektury ''Tajemniczy ogród''I "Tajemniczy Ogród" jako powieść Powieść jest to obszerny utwór pisany prozą, w którym wiele postaci (pierwszoplanowe: Mary Lennox, Colin Craven, Dick Sowerby, drugoplanowi: Marta i Zuzanna Sowerby, ogrodnik Ben) i przynajmniej kilka wątków, czyli ciągów zdarzeń rozgrywających się wokół danej postaci lub zagadnienia.. Jadwiga Włodarkiewiczowa Rozdział I.. 11 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. W chwili gdy Mary Lennox została wysłana do Misselthwaite Manor dla zamieszkania tam przy wuju, twierdzono ogólnie, że było to najniesympatyczniejsze dziecko, jakie kiedykolwiek widziano.Bawiła się sama, bo była samotna, nikt się ją nie przejmował.. Zapisuj ulubione .Czas i miejsce akcji Tajemniczego ogrodu, Akcja właściwa powieści Frances Hodgson Burnett rozgrywa się w przeciągu kilku miesięcy (od wczesnej wiosny do jesieni) pod koniec XIX wieku.. 22) Zaznacz zdanie fałszywe a) Dick był siostrzeńcem pana Cravena b) Dick był bratem Marty.. Osoba spod jakiego znaku zodiaku podaruje Ci Wa.. Obserwuj autorów.. Peliji 5 lat temu.. Robiła wszystkim na złość.. Mary zwróciła uwagę na ogromną ilość róż w ogrodzie - znajdowały się dosłownie wszędzie.. Pokazuje ona, jak pod wpływem przyrody, Mary stała się szczęśliwym dzieckiem, osobą sympatyczną i lubianą przez rówieśników i nie tylko.tajemniczy ogród.. Pokazuje ona, jak pod wpływem przyrody, Mary stała się szczęśliwym dzieckiem, osoba sympatyczną i lubiana przez rowiesnikow i nie tylko.Podoba ci się książka Tajemniczy Ogród?. d) Dick pomagał Mary przy ogrodzie.Mary Lennox - charakterystyka, Mary Lennox jest główną bohaterką powieści Frances Hodgson Burnett: "Tajemniczy ogród".. Moje wrażenia po lekturze..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt