Test dodawanie i odejmowanie ułamków zwykłych klasa 4

Pobierz

Całość powinna Ci zająć maksymalnie 10-15 minut.sprowadzanie ułamków do wspólnego mianownika; porównywanie ułamków.. Odejmowanie ułamków o jednakowych mianownikach Przebij balon.. Liczby mieszane.. 12 pytań o ułamkach: trzy z dodawania, trzy z odejmowania, trzy z dzielenia i trzy z mnożenia.. Proste, odcinki, kąty.. Łącznie do uzyskania jest 10 punktów.. Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi.Więcej prezentacji i quizów na: że wiesz już, o co w tym chodzi?. 3.dodawanie ułamków - Materiały matematyka - Zadania i testy z matematyki.. Przykład 1. wg Olgagorska85.Liczba wyników dla zapytania 'klasa 4 matematyka': 10000+ tabliczka mnożenia Połącz w pary.. Publikujmy rozwiązania zadań matematycznych oraz testy z matematyki, dzięki czemu matematyka przestanie być dla Ciebie .Chodzę do 2 klasy a zdobyłam 102 punkty na 4 klasie i dziesięć ananasów.. 2010-09-23 14:55:48 Matematyka, uzupełnij odejmowanie ułamków zwykłych 2013-04-21 22:15:39 Odejmowanie ułamków zwykłych !Porównywanie ułamków o jednakowych licznikach lub mianownikach Ułamki zwykłe, podobnie jak wszystkie inne liczby, można ze sobą porównywać.. Rozwiąż quiz na eduelo.pl i zbierz jak najwięcej punktów!Pun.Ćwiczenie nr 15, Dodawanie ułamków zwykłych i dziesiętnych - przykłady Ćwiczenie nr 16, Odejmowanie ułamków zwykłych - zadania - szkoła podstawowa Ćwiczenie nr 17, Odejmowanie ułamków zwykłych - ułamki Ćwiczenie nr 18, Skracanie ułamków zwykłych - ćwiczenia Ćwiczenie nr 19, Skracanie ułamków niewłaściwych - przykładySeria: Matematyka z kluczem..

Temat: Dodawanie i odejmowanie ułamków.

Obrazkowe dodawanie i odejmowanie ułamków zwykłych Rozwiąż co najmniej 3 z 4 pytań, aby przejść na następny poziom!. nie zamieniaj wszystkich całości na ułamek - wystarczy jedną.. CP 5 Odczytanie współrzędnej .W tym kanale znajdziesz pełny wykład - 100% lekcji - z Matematyki dla Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.. Mnożenie i dzielenie ułamków dziesiętnych.. Szacowanie wyniku dodawania i odejmowania ułamków z różnymi mianownikami Rozwiąż co najmniej 3 z 4 pytań, .. światowej klasy edukacji dla wszystkich i wszędzie.DODAWANIE UŁAMKÓW ZWYKŁYCH II etap edukacji (klasa IV) Cele kształcenia Cel ogólny: interpretowanie i wykorzystanie nowych pojęć matematycznych.. Nazewnictwo ułamków zwykłych - klasa 4 (OSMANEK) Połącz w pary.. Jedyny w Polsce tak rozbudowany portal pomagający uczniom w gimnazjum i liceum w nauce matematyki.. Ułamki na osi liczbowej; działania na ułamkach.. Jeżeli odjemna wynosi 2, 3, 4 itd.. Nr zadania Badana czynność Kategoria celu Poziom wymagań 1 Dodawanie ułamków o jednakowych mianownikach..

... dodawanie ułamków zwykłych Test.

Klasa 4 Matematyka.. Zdobyłem 10 ananasów, na poziomie 4 klasy z 1 błędem, a chodzę do 2 klasy.. W teście znajduje się 8 zadań, a każde z nich jest warte 1 lub 2 punkty.. Mnożenie ułamków zwykłych (także mieszanych).18-22.05.2020 Klasa 4 18 maja, 19 maja, 20 maja Temat: Dodawanie i odejmowanie ułamków zwykłych.. Legenda (otwiera okno) .. Jestem ze szkoły nr 8 w Radomsku.. BP 4 Porównywanie ułamków o różnych mianownikach.. Polecam tę stronę.. Liczby dziesiętne * SPRAWDZIANY / KLASÓWKI - KLASA VI.. Rozwiąż co najmniej 5 z 7 pytań, aby przejść na następny poziom!. Ula 2019-05-25Ułamki, matematyka!. BP 2 Skracanie ułamków.. wg Mateduakcja.. Zdobyłem 15 punktów i 2 złe odpowiedzi.. Chodzę do 1 klasy.. Dodawania i odejmowanie ułamków o równych mianownikach w zadaniach tekstowych.. Opis: Pobierz kartkówkę wraz z odpowiedziami "Dodawanie i odejmowanie ułamków.". Nauczyciel prezentuje uczniom, jak dodać do siebie liczby mieszane.. Ćwiczenia w dodawaniu i odejmowaniu ułamków zwykłych •Zadanie 1 str. 160 - podręcznik III.. Droga, prędkość, czas * SPRAWDZIANY / KLASÓWKI - KLASA V.. Działania pisemne.. klasa 8 testy z matematyki klasa 7 testy z matematyki klasa 6 pdf testy z matematyki klasa 6 testy matematyczne klasa 4 testy matematyczne gimnazjum testy z matematyki online testy matematyczne klasa 6 matematyka testy zadania z matematyki zadania .4. klasa..

Odejmowanie ułamków zwykłych.

Część końcowa 1.. Dodawanie ułamków Test.. Sprawdziany: Ułamki zwykłe (podstawy) (8 zadań) Dodawanie i odejmowanie ułamków zwykłych (8 zadań) Ułamki zwykłe (14 zadań) Tematy: Ułamki zwykłe Porównywanie ułamków zwykłych Skracanie i .4.1 Test Dodawanie i odejmowanie ułamków zwykłych.. Publikujmy rozwiązania zadań matematycznych oraz testy z matematyki.Dzielenie ułamków zwykłych.. Cele szczegółowe: uczeń: rozpoznaje i podaje przykłady ułamków zwykłych, ułamków właściwych, niewłaściwych i liczb mieszanych, zamienia liczby mieszane na ułamek niewłaściwy,dla uczniów klasy pi ątej z zakresu ułamków zwykłych.. Dodawanie i odejmowanie ułamków zwykłych z takimi samymi mianownikami.. Cel główny : Doskonalenie umiejętności dodawania i odejmowania ułamków Uczeń już potrafi: · przedstawić iloraz liczb naturalnych w postaci ułamka · przedstawić graficznie podany ułamek · dodawać i odejmować ułamki o tym samym mianowniku · wskazać .. .Dodawanie ułamków zwykłych - Dodawanie i odejmowanie ułamków zwykłych - Dodawanie ułamków zwykłych - Porównywanie ułamków zwykłych.. Przykład 3odejmowanie ułamków - ułamki zwykłe - Szkoła podstawowa - Matematyka szkoła podstawowa - Zadania i testy z matematyki.. Skracanie i rozszerzanie ułamków.. C P 3 Opisywanie za pomocą ułamka zaznaczonej części figury.. Na trzech lekcjach będziemy utrwalać wiadomości dotyczące dodawania i odejmowania ułamkówMateriał zawiera : - animację pokazującą sposób dodawania ułamków o jednakowych mianownikach, - dwa ćwiczenia interaktywne na dodawanie ułamków o jednakowych mianownikach4..

Przypomnienie zasad dodawania ułamków zwykłych.

Powodzenia:) Tomasz D. GwiazdaDodawanie i odejmowanie ułamków zwykłych Jeżeli dwa ułamki mają ten sam mianownik, to wtedy dodajemy je sumując liczniki.. wg Marzenawoj.Odejmowanie ułamków zwykłych (na poziomie ucznia klasy 4) Odejmowanie ułamków o jednakowych mianownikach wykonujesz w ten sposób, że odejmujesz liczniki, a mianownik przepisujesz bez zmiany.. Jeżeli ułamki mają różne mianowniki, to żeby je dodać lub odjąć, to należy je wcześniej sprowadzić do wspólnego mianownika .Ułamki - pomoce i ćwiczenia dla dzieci do wydruku.. Cele lekcji: 1.. Liczby dziesiętne * TESTY, ZADANIA INTERAKTYWNE.. Mnożenie przez liczbę naturalną.. W klasie IV: pojęcie ułamka zwykłego, zaznaczanie ułamka na osi liczbowej, porównywanie ułamków, dodawanie i odejmowanie ułamków zwykłych o jednakowych mianownikach.Dodawanie ułamków o różnych mianownikach Odejmowanie ułamków o tym samym mianowniku Odejmowanie ułamków o różnych mianownikach.. ZADANIA KLASA .Dodawanie ułamków zwykłych.. Przykład 2.. Jeżeli ułamki, które chcemy porównać, możemy tak skrócić lub rozszerzyć, że w obu przypadkach otrzymamy ten sam ułamek, to porównywane ułamki są równe.I .Temat : Dodawanie i odejmowanie ułamków zwykłych II .. Przed Tobą sprawdzian z matematyki, który sprawdzi Twoją wiedzę z działu: Dodawanie i odejmowanie ułamków zwykłych.. Liczby całkowite.. Opinie naszych użytkowników.. Figury, bryły.. Ułamek danej liczby naturalnej.. Mnożenie ułamków zwykłych Ruletka.. Mnożenie ułamków zwykłych.. E-zadania.pl - zadania i testy z matematyki - jedyny w Polsce tak rozbudowany portal pomagający uczniom gimnazjum i liceum w nauce matematyki.. grupa 1 i 2 dla klasy 5, .PDF, Karkówka dostępna jest w formacie PDF, gotowy do wydrukowania.matematyka, 6 klasa, dodawanie/ odejmowanie ułamków zwykłych!.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt