Plan wydarzeń do opowiadania ostrzeżenie szczurów

Pobierz

Pamiętaj, każdą cześć opowiadanie zaczynaj od akapitu.. W małym angielskim miasteczku Puddleby mieszkał ubogi doktor, który zajmował się co.. Puddleby .Plan wydarzeń - Ostrzeżenie szczurów - Połącz w pary.. Układajcie lepiej krótkie zdania, ale muszą one stanowić całość.. Postaraj się uporządkować te wydarzenia samodzielnie.. Wtedy też wysłały wiadomość do doktora , że w trybie natychmiastowym potrzebują odpoczynku i że pociągną teraz statek .opowiedz treść tego opowiadania.. Wyspa była bardzo piękna i porośnięta drzewami oraz zielonymi krzewami.. 8.1 szczur mówi do 2 - Uważaj !. Zajęcie statku doktora przez piratów.. 8.Brak pieniędzy i wyprowadzka siostry.1 - Wiadomość jaskółki., 2 - Wypożyczenie łodzi od marynarza, 3 - Wypłynięcie w morze., 4 - Spotkanie delfinów., 5 - Rozbicie statku na skale.3.Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki .Temat: "O Lechu, Czechu i Rusie" - opowiadanie legendy na podstawie historyjki obrazkowej.. obrazek : Wróżka jest w sklepie w , którym jest promocja różdżki.. Do opowiadania przygotuj plan wydarzeń.. * Redagowanie pisemnego opowiadania "Ostrzeżenie szczurów" ze zwróceniem uwagi na jego budowę - wstęp, rozwinięcie, zakończenie.. 3.Utrata pacjentów.. - Zejście na wyspę w poszukiwaniu wody., 5.. Problemy finansowe głównego bohatera.. Zajęcia korekcyjno-kompensacyjneOpowiadamy przygody"Przyjrzyj się uważnie historyjce obrazkowej ,która znajduje się w podręczniku s.58-59 i na jej podstawie oraz tekstu lektury, dokończ pisanie planu wydarzeń opowiadania .Piszemy plan wydarzeń i opowiadanie "Ostrzeżenie szczurów" ćw..

Plan wydarzeń opowiadania "Ostrzeżenie szczurów".

Koniec Proszę czekać.Ja np. mam opowiadanie o przyjęciu urodzinowym i toś na nim ukradł tort,więc plan mam taki: 1.Przygotowanie Ali i Sandry na przyjęcie urodzinowe 2.Bajeczne rozpoczęcie urodzin Hani 3.Tajemnicze zniknięcie tortu 4.Poszukiwanie sprawcy 5.Podejrzany Szymon 6.Szymon przyznaje się do winy 7.Przeproszenie sprawcy 8.Dalsza zabawa na przyjęciu.Opowiadanie typu egz.. Najpierw napisz w brudnopisie, przeczytaj głośno, sprawdź i przepisz do zeszytu ucznia.. W zeszycie napisz lekcja, data i temat: Układamy opowiadanie pt. " Ostrzeżenie szczurów".. Zapisz temat w zeszycie, a pod nim wypisz kolejne wydarzenia.. Zrób zdjęcie i prześlij na mojego maila.Plan wydarzeń.. - Zwiedzanie wyspy z kanarkami., 6.. Wspomina o tym, jak wraz z armią do Egiptu udali się uczeni i artyści.Podręcznik s. 128, zadanie 1 i 3 napisz w zeszycie Karty dwiczeo s. 34-35, 5 zadao do wyboru Poniedziałek, 06.04.2020r.. - Holowanie statku przez jaskółki., 2.. 5.Rozpoczęcie leczenia zwierząt.. Dla relxu posłuchaj piosenki ,,Afryka .Podróż statkiem do Afryki, sztorm i rozbicie statku.. Obejrzycie historyjkę obrazkową w podręczniku na str.58 i 59.. Otwórz podręcznik na stronie 58 i 59. Przyjrzyj się uważnie historyjce obrazkowej..

Rozpadanie się statku i ostrzeżenie szczurów.

2 s.50 /Pamiętaj o trzy członowej budowie opowiadania!. Pisząc opowiadanie pamiętajcie o wstępie, rozwinięciu i zakończeniu (akapity).. - Ostrzeżenie i ucieczka szczurów., 4.. Pomoc Polinezji - papuga uczy człowieka mowy zwierząt.. Klienci stopniowo rezygnują z usług Dolittle'a.. * Układanie i zapisywanie planu wydarzeń na podstawie historyjki obrazkowej oraz tekstu lektury z wykorzystaniem wyrazów z ramki.. Dla Ucznia : 1.o przysłanie zdjęcia planu wydarzeń) Wykonaj ćw.. - Przypłynięcie morskich rozbójników., 7.. 7.Przygarnięcie krokodyla i ponowna utrata pacjentów.. Zapiszcie w zeszytach do j. polskiego: Lekcja, data, temat i Wasze piękneDolittle i jego zwierzęta" pt. "Ostrzeżenie szczurów" oraz rozdział piętnasty pt. "Smok z Magherbu".. Główny bohater przygarnia zwierzęta.. Przypłynięcie piratów.. Sukcesy Dolittle'a.. Pisz starannie i poprawnie.. Holowanie statku przez jaskółki.. To jest praca, którą chciałabym zobaczyć.. Wpłynięcie statku do zatoki.. Sami wymyślcie co mogły do siebie mówić postacie z historyjki.. Rozmowa doktora z rekinami.. Zajęcie statku piratów przez doktora i zwierzęta.. 2.Przygarnięcie wielu zwierząt.. Po przeczytaniu i analizie ortograficznej zapiszcie opowiadanie w zeszycie /na kartce A4, bądź za pomocą komputera w programie do pisania tekstów..

Napisana przez: PanPanda2004..Ostrzeżenie szczurów ;2.

Każdy punkt zacznij od nowej linii.. Doktor Dolittle pracuje jako lekarz i cieszy się szacunkiem pacjentów.. Wykonaj w ćwiczeniach zadanie 1 strona 50.. Wyspa była bardzo piękna i porośnięta drzewami oraz zielonymi krzewami.. Plan wydarzeń: Holowanie statku przez jaskółki.Doktor Dolittle i jego zwierzętaAutor: Hugh LoftingTłumaczenie: Wanda KragenCzyta: Tadeusz RossKategoria: Dla dzieciDługość: 2 godziny 35 minutObowiązkowa po.Ostrzeżenie szczurów UŁÓŻ DIALOGI BOHATERÓW PASUJĄCE DO .. Sukcesy doktora docierają do zwierząt na całym świecie.6.Napisz plan wydarzeń Ostrzeżenie szczurów Doktora Dolittle i na podstawie planu wydarzeń napisz opowiadanie.. * Opowiadanie przygody zilustrowanej w podręczniku.. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - pewniak na teście, czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na .Opracowanie zawiera plan wydarzeń, wnikliwie wyjaśnioną problematykę oraz szerokie .Doktor Dolittle i jego zwierzęta - Plan wydarzeń.. 1.Wykonywanie zawodu lekarze.. YouTube.Doktor dolittle i jego zwierzęta.Ostrzeżenie szczurów.. - Zajęcie przez doktora statku piratów., 8.. "Ostrzeżenie szczurów".. Zejście załogi na ląd..

Piszemy plan wydarzeń i opowiadanie.

Po dwóch czy trzech godzinach skrzydła jaskółek zaczęły odmawiać posłuszeństwa, a one same z trudem łapały oddech.. Gdy statek wpłynął do zatoki w taki sposób, że nie widać go było .Na podstawie historyjki obrazkowej i tekstu lektury uporządkuj kolejne wydarzenia i zapisz je w zeszycie pod tematem: Plan wydarzeń opowiadania "Ostrzeżenie szczurów".. 9.Do zaliczenia wysyłamy tylko opowiadanie i wykonujemy test na eduelo.. W zeszycie napisz: Lekcja i datę.. Narysuj ilustrację do pierwszego punktu planu wydarzeń.7.Teraz spróbujcie ,,na brudno" zredagować opowiadanie pt.:,,Ostrzeżenie szczurów".. Gdy statek wpłynął do zatoki w taki sposób, że nie widać go było z otwartego morza, doktor postanowił, że on i zwierzęta też wyjdą na ląd i poszukają świeżej wody i owoców.Plan wydarzeń:1.. 8.Sprzeczka z Krysią.. Przekwalifikowanie się doktora na lekarza zwierząt.Dokańczamy plan wydarzeń: 1.. Do domu Naucz się pięknie opowiadać ten fragment lektury na podstawie ułożonego planu.Teraz już możecie przystąpić do redagowania planu wydarzeń opowiadania" Ostrzeżenie szczurów"- ćw,str.50 Zwróćcie uwagę na pierwszy punkt planu - wydarzenie zapisane jest w formie równoważnika zdań ( brak czasownika).W podobny sposób spróbujcie zapisać kolejne wydarzenia.Ten ułożony plan wydarzeń ułatwi Wam zredagowanie pisemnego opowiadania "Ostrzeżenie szczurów" w zeszytach.. 4.Zmiana zawodu.. Rób to dość szczegółowo.. Po dwóch godzinach ciężkiej pracy jaskółki zmęczyły się i zaproponowały odpoczynek na wyspie, do której właśnie się zbliżali.. Pomysł, aby Dolittle leczył zwierzęta.. Plan wydarzeń opowiadania ostrzeżenie szczurów Statek został ukryty w krzakach, a jego.. Znasz odpowiedź na pytanie: Opowiadanie o doktor dolittle ostrzeżenie szczurów.. Poplątane.Streszczenie krótkie.. - Wpłynięcie do zatoki na odpoczynek., 3.. 6.Poznanie języka zwierząt dzięki papudze Polinezji.. Napisz nowa przygode Elfa i siostry Erki ( lektura w.Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, genezę utworu, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń, analizę problematyki dzieła oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.Jedną z nich była ta pt. "Ostrzeżenie szczurów"..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt