Domino rozszerzanie i skracanie ułamków dziesiętnych

Pobierz

Proponowane pomoce dydaktyczne pozwalają ćwiczyć określone zagadnienia w formie zabawy.. W pisz do zeszytu regułę Każdy ułamek dziesiętny możemy skrócić lub rozszerzyć o dowolną ilość zer końcowych.. wg Agnieszkagnutek2.0%.. Liczby mieszane.. Znajdź odpowiedź na Twoje pytanie o Z wkładki wytnij domino Rozszerzanie i skracanie ułamków dziesiętnych i ułóż je zgodnie z zasadą gry .A może zaprosisz kogoś…Skracanie i rozszerzanie ułamków dziesiętnych poprzez skreślanie lub dopisywanie zer.Przydatność 50% Operacje na blokach (kopiuj, wklej, wytnij).. (1 godz.) Podręcznik - zapoznaj się z przykładami: 1, 2, 3 na stronie .Rozszerzanie ułamków - wyjaśnienie pojęcia, schemat działania z wyjaśnieniami.. Ułamki ( skracanie i rozszerzanie .Domino - skracanie ułamków.. środaKlasa 4 Klasa 5 Matematyka.. Ta playlista dotyczy skracania i rozszerzania ułamków zwykłych.. Proponowane pomoce dydaktyczne pozwalają ćwiczyć określone zagadnienia w formie zabawy.. Zapisz, pomijając niepotrzebne zera: 0,4000 =Rozszerzanie i skracanie ułamków dziesiętnych.. Ułamki dziesiętne15.05.2020r.. Dzielimy licznik i mianownik tego ułamka przez 2.. (1 godz.) Podręcznik - zapoznaj się z przykładem 1 i 2, przepisz zdania zapisane na niebiesko ze strony 246.. 0%.Pomysły na lekcje poświęcone ułamkom dziesiętnym.. Matematyka .. Zbiór zabaw Domino matematyczne polecamy nauczycielom i terapeutom pracującym z uczniami, którzy mają trudności w uczeniu się matematyki, a także samym uczniom i ich rodzicom..

TEMAT: Ćwiczenia w rozszerzanie i skracanie ułamków dziesiętnych.

Sprawne posługiwanie się ułamkami zwykłymi i ułamkami dziesiętnymi to niezwykle ważna umiejętność.. Porównywanie ułamków dziesiętnych Koło fortuny.. 0 0 Odpowiedz.. Regulamin Polityka prywatności Polityka cookies Przegląd treści Dla rodziców Dla szk .Domino - skracanie ułamków.. Ćwiczenia z matematyki dla klasy 4 zamieszczone w tym dziale pozwolą przede wszystkim zrozumieć, czym jest ułamek .. Zawiera również przypomnienie co to znaczy rozszerzyć / skrócić ułamek.Skracanie ułamków polega na dzieleniu licznika i mianownika przez tę samą liczbę różną od zera.. skracanie ułamków, ułamki równe, ułamki zwykłe, rozszerzanie ułamków.. Klasa 4 Klasa 5 Matematyka.. Dowiesz się z niej, co to są ułamki równoważne, jak powstają i czy oznaczają tyle samo.. Jest potrzebna w codziennym życiu, np. podczas odmierzania produktów lub w sklepie przy wydawaniu reszty.. 0,500 = 0,5 ( skróciliśmy o 2 zera) 3,1 = 3,1000 (rozszerzyliśmy o 3 zera) 2.. Szybkie przypomnienie: Skracanie ułamków nie zmienia ich wartości - to nadal ten sam ułamek, ale wyrażony w innej formie np. 6/8 i 3/4 wyrażają dokładnie tą samą liczbę.. lekcja online 10.00.. Aby umieścić tę prezentację na Twojej stronie internetowej, wystarczy skopiować ten kod HTML i wkleić go na stronie.Domino matematyczne..

Temat: Porównywanie ułamków dziesiętnych.

Część 2.. Dzielenie ułamków dziesiętnych przez 10, 100 i 1000.. Mnożenie ułamków dziesiętnych przez 10, 100 i 1000.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Rozszerzanie ułamków to mnożenie, a skracanie (redukowanie) ułamków to dzielenie licznika i mianownika ułamka przez taką samą liczbę różną od zera.. 59,00 zł.. Aby skrócić ułamek dziesiętny skreślamy lub opuszczamy ostatnie zera poWówczas w sekcji skracanie pojawi się Twój ułamek w formie maksymalnie skróconej oraz instrukcja jak samemu znaleźć formę skróconą krok po kroku.. Aktualna ocena: 4.0 / 5. piątek.. Rozszerzając lub skracając ułamek nie zmieniamy jego wartości.. Skracanie i rozszerzanie ułamków zwykłych Połącz w pary.. Zestaw 60 gier dla uczniów szkoły podstawowej.. Domino jest grą o prostych zasadach, lubianą przez dzieci i prostą do wyjaśnienia.. Przykład: ułamek dwanaście osiemnastych.. Operacje na blokach, nazywane 'Kopiuj, wklej' to bardzo proste komendy.. Zestaw zawiera 26 plastikowych płytek domina, na każdym po jednej stronie znajduje się wygrawerowany ułamek dziesiętny, a po drugiej stronie działanie dodawania ułamków dziesiętnych.Temat: Rozszerzanie, skracanie i porównywanie ułamków dziesiętnych.. Ułożone swoiste równania matematyczne uczniowie mogą przepisywać do zeszytów.Ułamki zwykłe i dziesiętne; Ułamki zwykłe-skracanie i rozszerzanie kl.4 ..

OBEJRZYJ FILMY.Rozszerzanie i skracanie ułamków zwykłych .

Ułożone swoiste równania matematyczne uczniowie mogą przepisywać do zeszytów.Film przedstawia w jaki sposób można rozszerzać i skracać ułamki w postaci dziesiętnej.. Skracanie i rozszerzanie ułamków .. Obejrzyj e- materiałPreview this quiz on Quizizz.. Dzięki tej własności operacje rozszerzania i skracania ułamka często wykorzystujemy w działaniach na ułamkach.Temat: Rozszerzanie i skracanie ułamków dziesiętnych.. Oceń ten zasób: Tweet.. - Skracanie i rozszerzanie ułamków zwykłych- rozszerzanie i skracanie ułamków - porównywanie ułamków - dodawanie i odejmowanie ułamków o jednakowych i róznych mianownikach - mnożenie ułamków przez liczby naturalne, obliczanie ułamka danej liczby - mnożenie ułamków - dzielenie ułmków zwykłych, dzielenie ułamków przez liczby naturalne 4.. 43,00 zł.. Poznasz również zasady skracania i rozszerzania ułamków zwykłych, a także dowiesz się, czym są ułamki nieskracalne.. Przykładowe zadania z rozwiązaniami.. W zestawie znajdziecie 60 domin matematycznych przeznaczonych dla uczniów szkół podstawowych.- Domino matematyczne - Skracanie, rozszerzanie i porównywanie ułamków)- Układanka - Ułóż prostokąty w 7 rzędach (jeden pod drugim) tak, aby spełnione były warunki:• w pierwszym rzędzie wyniki działań są mniejsze od 1, w drugim rzędzie - większe od 1 i mniejsze od 2, w trzecim - większe od 2 i mniejsze od 3 itd .Rozszerzanie i skracanie ułamków zwykłych..

Zapisywanie ułamków dziesiętnych.

Część 3.. Lekcja w załączniku.. Zapoznaj się z materiałem ze strony 167 i zapisz: Aby rozszerzyć ułamek dziesiętny dopisujemy zero (lub kilka zer ) za ostatnią cyfrą ułamka, np. 7,3 = 7,30 = 7,300 = 7,3000.. Porównywanie ułamków zwykłych.. Na przykład: RURFaJ5CEU8IY 1.. Część 1.. Domino jest grą o prostych zasadach, lubianą przez dzieci i prostą do wyjaśnienia.. z matmy i próbowałam to ułożyc ale mi nie wychodzi może ktoś z was miał i moze mi powiedziec jak sie do tego zabrac 0 ocen | na tak 0%.. Po skróceniu ułamek dwanaście osiemnastych równa się sześć dziewiątych.Temat: Skracanie i rozszerzanie ułamków dziesiętnych 1.. Kopiuj do moich zasobów Podgląd Udostępnij.. Aby skopiować część pliku (tj. tekst, obraz itp.) należy ów część zaznaczyć poprzez najechanie myszką i przeciągnięcie kursora po danej części pliku trzymając prawy przycisk myszki.Jak ułożyc matematyczne domino skracanie i rozszerzanie ułamków.. Kostki domina wykonane są z grubego tworzywa o bezpiecznie zaokrąglonych rogach, dzięki czemu można je myć, są bardzo trwałe i bezpieczne.Domino matematyczne wspomagające i utrwalające naukę ułamków dziesiętnych, w tym przypadku ich dodawanie.. wg Smolarzkamila.. Sprawdź na naukowcu.Ułamki..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt