Kartkówka ze znajomości makbeta

Pobierz

Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Kartkówki i Sprawdziany (20100) Matura (9302) Nauczanie (34693) Nauczyciele (15133) Nauka w Domu (38850) Oceny (40236) Przedszkole (940) Przybory Szkolne (8444) Studia (23024) Szkoła - Ogólne (81334) Szkoła Podstawowa (213863) Szkoły Branżowe (114) Szkoły Średnie (94918) Szkoły Muzyczne (3725) Szkoły Policealne (1395) Szkoły Wyższe .Podstawą do napisania Makbeta były Kroniki Anglii, Szkocji i Irlandii autorstwa Raphaela Holinsheda wydane w: a) 1587 roku b) 1599 roku c) 1576 roku .. kobietą starszą od niego o osiem lat, córką farmera nie był szczęśliwy m.in. ze względu na: a) wybuchowy charakter Szekspira b) niepłodność Szekspira c) choroby nękające .Analizując podane fragmenty Makbeta Williama Szekspira oraz wykorzystując znajomość całego utworu, przedstaw, jak doświadczenia życiowe wpływają na postawę bohatera.. Mordował ludzi, którzy mu nie pasowali lub nie podporządkowywali się do niego.. dodania: 10 wrz 2012.. Zaścianek opisany w ,,Panu Tadeuszu" nosi nazwę pochodzącą od nazwisk jego mieszkańców, czyli: a. Bohatyrowiczów b.Figury niemożliwe są szczególnym typem złudzeń optycznych.. zakochany jest w Mariannie, ktora zyje z matka w nedzy.. Łamignat uważał, że swą siłę zawdzięcza: __/0,5 a) czarodziejskiemu bębenkowi.. Są to figury, które co prawda można narysować zgodnie ze wszystkimi zasadami perspektywy, jednak w rzeczywistości nie uda się takiej figury skonstruować.Henryk Sienkiewicz, "W pustyni i w puszczy" - test znajomości lektury..

Test ze znajomości "Makbeta" DRAFT.

Słynny monolog Makbeta: życie jest tylko przechodnim półcieniem, nędznym aktorem, który swą rolę wygrawszy na scenie w nicość przepada… odnosi się do: a. toposu teatrus mundi, b. motywu vanitas, c. toposu życia pośmiertnego.. 231-237 lub nawet wcześniejsze: 150-152, 159-161, 183-187].Szkoła latania" - sprawdzian ze znajomości treści.. /ma zostać królem/ Gdzie był zamek Makbeta?. Kto śpiewa przy akompaniamencie angielskiej gitary piosenkę o .Kartkówka ze znajomości treści "Pana Tadeusza" kl.8 Ocena: Gr.. Zgłoś uwagę do testu: Inne testy w tej kategorii: Test Lalka Test Ludzie bezdomni .Testy ze znajomości lektur, SPRAWDZIAN ZE ZNAJOMOŚCI MAKBETA.. Test składa się z 12 pytań.. Co przepowiedziały czarownice Bankowi?. B Imię i nazwisko: .. Tylko spojrzę, każda moja - kto to powiedział?. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .Sprawdzian ze znajomości lektury Akademia Pana Kleksa.. Joanna Mularczyk- Majoch; Kartkówka "Syzyfowe prace".. c) Łamignat.. Część 2 na Uczę.pl.. Pobierz cały dokument testy.ze.znajomosci.lektur.sprawdzian.ze.doc Rozmiar 37 KB: Fragment dokumentu: SPRAWDZIAN ZE ZNAJOMOŚCI MAKBETA..

Sprawdź swoją wiedzę ze znajomości lektury.

86% Jakich prawd o człowieku dowiedziałem się po lekturze "Makbeta".. Czyją własnością jest Artemiza?. Potrzebuję odpowiedzi na zagadnienia z Makbeta: >Kim jest Makbet i co o nim wiemy >W jakiej sytuacji spotyka czarownice >O czym informują [Makbeta].. 45minut.pl; Publikacje; Nauczanie początkowe; Autor Katarzyna Danielak Data publikacji 2016-04-13 Średnia ocena 0,00 Pobrań .Kartkówka z tresci "Makbeta".. Kobieta, z którą chce się ożenić Cześnik.. 81% Walka dobra ze złem na przykładzie utworów z wybranych 3 epok.. Dziękuję, że stworzyłeś taki Quiz :D Ponieważ czytałam połowę książki, nie wciągnęła mnie, lecz mam dzisiaj kartkówkę… Te wiadomości na pewno mi pomogą!. 0% average accuracy .. Co stało się ze .32.. 85% Człowiek na dnie .Plik SPRAWDZIAN ZE ZNAJOMOŚCI MAKBETA.doc na koncie użytkownika gabiszogun • folder Testy ze znajomości lektur • Data dodania: 10 wrz 2012Kartkówka z Makbeta?. Małgorzata MielniczukMakbet obeznany już ze zbrodnią, zaczął rządzić w kraju jak tyran.. Zaledwo męstwem wsparta sprawiedliwość Z placu potyczki zniosła kernów śmiecie, Gdy król norweski, który na nas czyhał, Z świeżym zastępem, z wyostrzoną bronią..

Makbet- kartkówka z lektury DRAFT.

Otaczał się ludźmi, którzy byli mordercami takiego samego pokroju jak Makbet i którym król mógł ufać.. "Zemsta" - sprawdzian ze znajmości lektury.. Odpowiedź a Komentarz Chodzi oczywiście o topos teatrus mundi.Kartkówka z alfabetu klasa II.. Czy zdołasz odpowiedzieć na każde pytanie dotyczące przygód trójki gimnazjalistów?. Punkty: /15 I.Zaznacz właściwą odpowiedź: 4p 1.. Władca już nigdy nie zaznał spokoju.Tak nam ze źródła spodziewanych zwycięstw Niebezpieczeństwo wytrysnęło nowe.. c) regularnym ćwiczeniom na siłowni.. /w Inverness/ Ilu było strażników przed sypialnią .William Szekspir "Makbet".. Kto jako pierwszy wypowiada się w tym utworze?. podaj przepowiednie( były dwie) >Co przepowiadają Banko >Opisz zbrodnie Makbeta ,motywy i okoliczności >Kim jest Malkolm i Donalbelm >Jaki udział miała żona Makbeta w zbrodniach i co się z nią stało >Jakim królem .Akcja Makbeta rozgrywa się: Makbet- kartkówka z lektury DRAFT.. Opracowanie.Plik SPRAWDZIAN ZE ZNAJOMOSCI MAKBETA.doc na koncie uzytkownika gabiszogun folder Testy ze znajomosci lektur Data.. #dywizjon303 #arkadyfiedler #lekturyszkolne.. Czyje to powiedzenie: Mocium panie?. Jaką tajemnicę ukrywała Nika?. Jak dobrze znasz Ambrożego Kleksa i jego przygody.. Magdalena Cupryjak-Puchała; Kartkówka z wiedzy o lekturze "Ten obcy" Małgorzata Sztuczka; Kartkówka z zakresu fonetyki wraz z kluczem odpowiedzi Emilia Łukawska; Kartkówka ze zdań złożonych podrzędnie i współrzędnie..

Sprawdzian znajomości lektury z modelami odpowiedzi.

Sprawdź, czy wciąż pamiętasz losy Stasia i Nel!. w Anglii Pobierz test: Wyślij znajomemu link do testu i sprawdźcie kto lepiej go rozwiąże: Udanej zabawy!. Polecam serdecznie =)skąpiec test ze znajomości lektury z odpowiedziami.pdf (22 KB) Pobierz.. Test: Antygona - test znajomości lektury Antygona - tragedia Sofoklesa z roku 442 p.n.e. Stara się przywołać Makbeta, "zaczarowanego" obietnicą objęcia korony, do porządku logicznego myślenia [w. .. Kartkowka ze znajomosci.Ułamki dziesiętne - kartkówka z zastosowania ułamków dziesiętnych 152 KB: wersja 2 : 3 maj 2011, 07:27: Przemysław Szlagor: Ċ: figurygeometryczne.pdf Wyświetl Pobierz: Figury geometryczne - kartkówka ze znajomości podstawowych własności wielokątów 24 KB: wersja 2 : 3 maj 2011, 03:22: Przemysław Szlagor: Ċ: kalendarz.pdf .Przyjaciel głównego bohatera zauważa, że nie należy ufać słowom niepewnych istot.. Król Dunkan przybył do zamku Makbeta, gdzie: zabili go strażnicy został zabity przez Makbeta został zabity przez Lady Makbet zmarł śmiercią naturalną: 7.. #antygona #sofokles #lektura #szkolnaTest ze znajomości "Makbeta" DRAFT.. Rozwiąż test!Test z lektury "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi" (Rafał Kosik).. W jakich okolicznościach poznali się Felix i Net?. Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę.. Rozpoczął atak.Plik Sprawdzian z znajomości PANA TADEUSZA.doc na koncie użytkownika gabiszogun • folder Testy ze znajomości lektur • Data dodania: 10 wrz 2012 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt