Test z treści pana tadeusza

Pobierz

Mamy nadzieję, że po rozwiązaniu naszego testu sprawdzian z Pana Tadeusza okaże się dla Ciebie bardzo prosty.. Testy z wiedzy o języku.. Wraca po 10 latach nauki.. Szewcy.. d) stryjem Tadeusza.. Dotyczy zagadnien narracji, typu bohatera (dynamicznego).. Poniżej znajdują się cytaty z Pana Tadeusza.. Przedwiośnie.. A. Litwy.. 81 Obserwuj autora Zobacz profil Zapraszam do rozwiazywania moich quizow: .Test z lektury "Pan Tadeusz" - poziom trudny.Test z "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza.. c) anafory .Test Twojej wiedzy!. 2020-11-17 21:22:57; Pisaliście sprawdzian znajomości lektury" opowieści wigilijne " ?. Testy z umiejętności pisania.. 2011-10-31 20:45:01; Odpowiecie ?. autor: brawura1 popularnosc: 3007 zdawalność: 89.82 % kategoria: Język .. pan tadeusz Sprawdź swą wiedzę o treści eposu Adama Mickiewicza.. ojczyzno moja!. 2014-04-03 00:09:58; Test z lektury A. Mickiewicza "Pan Tadeusz ".. Z ilu ksiąg składa się ,, Pan Tadeusz''?Plik Sprawdzian z znajomości PANA TADEUSZA.doc na koncie użytkownika gabiszogun • folder Testy ze znajomości lektur • Data dodania: 10 wrz 2012pan tadeusz sprawdzian z treści doc.pdf (22 KB) Pobierz.. Adam Mickiewicz: (zakreśl fałszywe zdanie) A.. Szewcy.. Napisał utwór pt. "Świętoszek".. Filmy.. Jesteś w: Pan Tadeusz.Pan Tadeusz - test z problematyki.TEST Z LEKTURY: "Pan Tadeusz".. Testy czytania ze zrozumieniem..

...Test z treści "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza.

Akcja Pana Tadeusza dzieje się w okresie pięciu dni roku 1811 i jednego dnia roku 1812. rozbudowana apostrofa otwierająca utwór literacki (zazwyczaj poemat epicki), w której zwykle autor zwraca się do muzy, bóstwa lub duchowego patrona z prośbą o natchnienie, pomoc w tworzeniu dzieła.Kartkówka ze znajomości treści "Pana Tadeusza" kl.8 Ocena: Gr.. Z ilu ksiąg składa sie "Pan Tadeusz"?. Testy .Test online z odpowiedziami, składa się z 31 pytań.1.. Adam Mickiewicz: (zakreśl fałszywe zdanie) A.. Zdążyć przed Panem Bogiem.. Telimena nie jest narzeczoną.. Wiosną 1910 r. i jesienią 1912 r. Przedwiośnie.. Co to inwokacja.. Stopień trudności testu: b. trudny.. Podaj przyczyny powstania epopei Pan Tadeusz.. "Pan Tadeusz" - to ostatni zajazd na Litwie.Historia zamku Horeszków‧Kamienie Na SzaniecMickiewicz pracował nad dziełem przez okres prawie dwóch lat.. ty jesteś jak zdrowie.1) Ksiądz Robak jest… a) synem sędziego.. Dlaczego Gerwazy nienawidzi ród Sopliców?. Zdarzenia z życia Jacka Soplicy należą: (0 - 1)zaŁ.1 test wielokrotnego wyboru z pytaniami otwartymi: 1.zestaw imiona bohaterÓw z odpowiednimi nazwiskami : 1*tadeusz a *horeszko 2*zosia b *soplica 3*gerwazy c *dobrzyŃski 4*protazy d *rĘbajŁo 5*maciej e brzechtalski 6*jacek 2.czy przytoczony fragment utworu : litwo!. Świętoszek.. Testy z umiejętności pisania..

"Kamienie na szaniec" - sprawdź znajomość treści lektury!

Testy czytania ze zrozumieniem.. c) Jacka Soplicy, d) przypadkowego Moskala, 3) "Pan Tadeusz" zaczyna się od… a) metafory.. b) laudacji.. Autorem "Pana Tadeusza" jest?. Testy z wiedzy o języku.. 2) Z relacji Gerwazego wynika, iż Stolnik Horeszko zginął z ręki… a) Sędziego Soplicy, b) wynajętego mordercy.. Wesele.. Testy z psychologii i socjologii.. Jeżeli jesteś już dawno po szkole i nie musisz czytać lektur sprawdź co jeszcze pamiętasz z Pana .17.. Tadeusz.. "Pan Tadeusz" 2012-03-27 20:40:22Tadeusza test Pan Tadeusz Test pytania sprawdzajace z Pana Tadeusza.Udalo Ci sie odpowiedziec na wiecej niz polowe pytan!. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .Lista pytań z lektury Pan Tadeusz.. W którym wieku rozgrywa się akcja "Pana Tadeusza"?. Wszystkie odpowiedzi są prawidłowe.. Napisz również, jak nazywamy zespół warunków i przyczyn, które się złożyły na powstanie utworu.. ponieważ Jacek Soplica ożenił się z córką Horeszki, Ewą.Test sprawdzający znajomość treści lektury - "Pan Tadeusz" Adama MickiewiczaTest sprawdzający znajomość treści lektury - "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza..

B Imię i nazwisko: ..... "Pan Tadeusz" ...Pan Tadeusz - test z treści - klp.pl.

"Pan Tadeusz" jest:Test sprawdzający znajomość treści "Pana Tadeusza".. Urodzony 24 grudnia 1798 r. , zmarły 26 listopada 1855 r. B. Studiował.. 2.Celem konkursu jest motywowanie ucznia do pogłębiania wiedzy i umiejętności w zakresie czytania książek oraz rozbudzanie pasji i nawyków kształtowania aktywności czytelniczej młodego człowieka, pogłębianie znajomości treści "Pana Tadeusza".. Napisz, z jakimi sytuacjami z akcji utworu kojarzysz przytoczone fragmenty.. Zaścianek opisany w ,,Panu Tadeuszu" nosi nazwę pochodzącą od nazwisk jego mieszkańców, czyli: a. Bohatyrowiczów b. Sopliców c. Mickiewiczów d. Dobrzyńskich 2.Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. 2010-12-28 21:50:22; Mieliście już sprawdzian z lektury" Krzyżacy " ?. Wesele.. Adam Mickiewicz "Pan Tadeusz" - test sprawdzający treść.. Świętoszek.. ponieważ oni napadli na zamek jego pana, Stolnika Horeszki.. Treść.. Do utworów Adama Mickiewicza nie należy: A.. Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż test z lektury Pan Tadeusz Adama Mickiewicza.. Punkty: /15 I.Zaznacz właściwą odpowiedź: 4p 1.. Ksiądz Robak.. Pan Tadeusz - testyPlik Sprawdzian z znajomosci PANA TADEUSZA.doc na koncie uzytkownika gabiszogun folder Testy ze znajomosci lektur Data dodania: 10 wrz 2012.Test z treści "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza..

Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Test sprawdzający znajomość treści "Pana Tadeusza".

Czas trwania : 45 minut .. Latem 1811 r. i wiosną .Poniżej przygotowaliśmy podstawowe pytania w postaci quizu online, które mogą pojawić się na sprawdzeniu z wiedzy na temat lektury Pan Tadeusz.. pan tadeusz sprawdzian z tresci doc .. Pana Tadeusza test Pan Tadeusz Test pytania sprawdzajace z Pana Tadeusza.Pan Tadeusz to pozegnanie z przemijajacym swiatem szlacheckim.. Wraca po 2 latach spędzonych w.. Św. Katarzyna.. Dzieło składa się z dwunastu ksiąg zawartych w dwóch tomach.. Testy z epok.. Urodzony 24 grudnia 1798 r. , zmarły 26 listopada 1855 r. B. Studiował na Uniwersytecie Stefana Batorego w Wilnie C. c) bratem Sędziego.. Pan Tadeusz B. Dziady C. Oda do młodości D. Romeo i Julia 3.. Jak nazywa się okres w dziejach literatury, w którym powstał "Pan Tadeusz"?. Zdążyć przed Panem Bogiem.. 30 czerwca 2021 0 Przez admin .. Zbrodnia i kara.. Pytania te pozwolą Ci powtórzyć najważniejsze informacje z książki i przygotować się na zajęcia.Pytania do lektury: Pan Tadeusz1.. Wraca po 5 latach nauki.. Testy z epok.. W czasie Wiosny Ludów utworzył we Włoszech legion polski.. Co należy do fikcji literackiej?. Adam Mickiewicz: (zakreśl fałszywe zdanie) A.. Odpowiedzi A i B są poprawne.. autor: Michae19 popularnosc: 1393 .Ponizej znajduja sie cytaty z Pana .Test z lektury "Pan Tadeusz" - poziom trudny.. (0 - 1) a) postać Tadeusza b) postać Sędziego c) Soplicowo d) cały świat przedstawiony w epopei.. Odpowiedzi do poszczególnych pytań znajdziesz zaraz po zadanym pytaniu.. poleca 85% 1396 głosów.. Nikt..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt