Argumenty obrony prometeusza

Pobierz

Do jednego włożył mięso z byka i położył n niego żołądek zwierzęcia do drugiego włożył kości i przykrył je grubą warstwą tłuszczu.. Gromadzimy informacje o funkcjach mitu oraz poznanych mitologicznych opowieściach i ich bohaterach - Przypomnienie, ćw.. Prometeusz nie został słusznie ukarany, ponieważ to właśnie on stworzył człowieka po przez ulepienie go z gliny pomieszanej ze łzami, duszę natomiast dał mu z ognia niebieskiego.. Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.Prometeusz Tetmajera jest więc bardzo młodopolski - ma on wyraźne cechy dekadenckie, jest świadom bezcelowości istnienia, desperacko poszukuje recepty na egzystencjalny spokój.. Dał także ludziom ogień niebieski, ukradziony od bogów i nauczył ich wiele innych rzeczy potrzebnych do życia.Obrona oskarżonego Prometeusza.. Wyjasnij metaforyczne sformułowanie ,,Wytrwa przy swoim ogniu ''w odniesieniu o prometeusza.. Zadanie jest zamknięte.. Ty po wybraniu worka z kośćmi byka, myśląc, że Prometeusz wyśmiewa Cię nie chciałeś spełnić jego prośby o ogień dla ludzi.. Mowa obronna w sprawie oskarżonego Prometeusza.. Władca Olimpu rozkazał przykuć Prometeusza do skał Kaukazu.. Chciwy Zeus wybrał worek przykryty tłuszczem z kośćmi.. Proszę bardzo ważne .odpowiedział (a) 13.11.2010 o 16:51.. Pozdrawiam.Zaproszono, więc Prometeusza, aby ich rozsądził..

Gromadzimy argumenty do obrony Prometeusza - ćw.

Prometeusz próbował przechytrzyć Zeusa, gdy ustalono, które części ofiary należą się bogom, Zeus przejrzał podstęp i za karę odebrał .Był więc Prometeusz dobroczyńcą ludzkości, ale - według innych wersji mitu - także tym, który sprowadził na nią wielkie nieszczęście, zakłócił bowiem dotychczasowe formy jej istnienia, być może mizerne i prymitywne, ale zgodne z rytmem natury i boskimi prawami; to przecież za jego sprawą znalazła się na ziemi skrzynka Pandory, wypełniona złem wszelkiego rodzaju.Obrona oskarżonego Prometeusza.. Wskazujemy w micie elementy realistyczne i fantastyczne - ćw.. Czy nie uważasz, że Prometeusz nie postąpił odpowiednio?9.. Prometeusz sprzeciwiając się bogom niebieskim, wyrażał swoje ogromne niezadowolenie.profile.. pliss minimum na stronę taką z zeszytu Daje nasaajPrometeusz był dobroczyńcą ludzkości, wykradł ogień z Olimpu, dlatego bo kocha ludzi, zrobiłby dla nich wszystko.. Uważam, że ukaranie Prometeusza było nie słuszne, gdyż zrobił on dobry uczynek, pomagając ludziom.. 2012-03-17 09:45:35 podaj argumenty dlaczego nie warto zaczynać współżycia seksualnego przed ślubem ?. Hejka chciałabym żebyście mi pomogli .. 2.Oskarżające prometeusza: -ukradł ogien (to jest kradzież) -spoktakała go okrtuna kara za to pzrestepstwo..

150 słów.Podaj argumenty na to, że warto się uczyć .

Wysoki Sądzie, Szanowna Ławo Przysięgłych.. Przeciwstawił się bogom, ponieważ Zeus, uważał, że ogień to przywilej przeznaczony tylko dla bogów.Dał chorym lekarstwa kojące i wynalazł zioła, które usuwają ból.. Codziennie zgłodniały orzeł wydziobywał mu wątrobę, która wciąż odrastała.. Wszyscy wiemy, że to Prometeuszowi przypisuje się stworzenie człowieka.. Prometeusz ma bardzo dobre serce, odmienił ich życie na lepsze: nauczył ich gotować, uprawiać rolę, kucia zbroi, czy budowania domów.. Czyż nie uważasz, że tak okrutna kara jest sprawiedliwa?. Codziennie zgłodniały orzeł wydziobywał mu wątrobę, która wciąż odrastała.. Piszę do ciebie z powodu tego, iż zupełnie nie zgadzam się z twoim wyrokiem dotyczącym Prometeusza.. Ta równowaga psychiczna jest jednak wciąż poza zasięgiem - zamiast bowiem "stanu niebytu" miał pod ręka tylko bezużyteczny, pragmatyczny ogień.Wyobraź sobie że jesteś obrońcą Prometeusza w sądzie.. Jego dzieło nie było jednak doskonałe, ludzie byli wątli i .Wyobraź sobie, że Jesteś obrońcą Prometeusza.. Tak Prometeusz oszukał Zeusa.. Kończąc, chciałbym jeszcze raz podkreślić, że bohater ten bardzo pomógł ludziom przejąć częściowe panowanie nad światem.Prometeusz został skazany przez Zeusa na okrutną karę.. Wykradając ogień pokazał, na co go stać, jak wiele może zrobić dla ludzi.Piszę list w imieniu wszystkich mieszkańców którym pomógł Prometeusz.Chcielibysmy wszyscy poprosić o ułaskawienie go i nie skazywanie na tak okrutne tortury.Wszyscy bardzo przeżyliśmy to że Prometeusz przez nas cierpi,a on chciał nam ludziom pomóc.ogień który wykradł z Olimpu bardzo nam się przydał do dnia dzisiejszego z niego korzystami i jest bardzo przydatny bez niego nigdy nie poznalibyśmy w zimową porę co to ciepło nie było by ciepłych potraw.Jako człowiek .Podaj dwa argumenty,które mozna wykorzystać broniąc Prometeusza przed kara bogów?.

2010-10-19 17:44:37 Podaj 4 argumenty że warto jeżdzić na wycieczki !

Użyj odpowiednich argumentów.. Wówczas, Prometeusz wziął dwa worki.. Kolejnym argumentem opowiadającym się za Prometeuszem jest to, że wyśledził w głębi ziemi cenne metale i nauczył odgadywać przyszłość.. 1.Broniące prometeusza: -pomagał ludzią (zdobył dal nich ogień) -to była pomoc bezinteresowna.. Uważam, że Prometeusz w człowieku rozbudził ducha i dał mu moc panowania nad światem.Błędem jest posądzanie Prometeusza o to, że rozwijając ludzi chciał się nimi posłużyć by wyeliminować Zeusa i zająć jego miejsce na Olimpie.. Moim zdaniem ukaranie Prometeusza nie było słuszne, ponieważ on zrobił bardzo dobry uczynek, pomagając bezbronnym ludziom.Mit Prometeusza od początku dziejów fascynował artystów, filozofów, badaczy.. Nie kierowała nim chęć posiadania władzy.. Zmierzam do końca.. Drodzy Państwo, Dziś oceniamy postępowanie Prometeusza, greckiego tytana, człowieka o wielkim sercu i odwadze, który ma odbyć niezwykle ciężką karę za czyn, który na to na pewno nie zasługuje.. Napisz mowę obrońcy skierowaną do Zeusa popartą konkretnymi argumentami.. plis 2011-10-17 13:02:56Drogi Zeusie, władco otaczającego nas świata!. Prometeusz został skazany przez Zeusa na okrutną karę.. (ustnie).. Powiedziałeś aby jedli mięso surowe..

muszę mieć argumenty dlaczego Prometeusza można nazwać dobroczyńcą ludzkości .???

więcej już nie wiem.Argumentem, popierającym działanie Prometeusza jest to, że udało mu się znaleźć głęboko w ziemi cenny metal, który pozwalał odgadnąć przyszłość.. (zeszycie).. Podczas tej rozprawy pragnę wykazać iż oskarżony Prometeusz jest niewinny zarzucanych mu czyn w.. Np. Najdostojniejszy Zeusie, Prometeusz sprawił, że ludzie nie czuli się bardziej bezradni i bezbronni od zwierząt.. Chciałbym przybliżyć wam jego sylwetkę, mam nadzieje że po wysłuchaniu moich argument w będziecie pewni, że jest on osobą niewinną.Zapisz hasłowe trzy argumenty do obrony Prometeusza następnie rozwiń te argumenty i Napisz mowę obrońcy która mógłby wygłosić w sądzie adwokat Prometeusz Potrzebuje na szybko dam 25 pkt 1 Zobacz odpowiedź .Atena nauczyła go wielu pożytecznych umiejętności, które przekazał ludziom.. Gdyby ludzie nie istnieli, nie miałbyś tylu hojnych ofiar, jakie Ci składają.. Ludzie, bez swego stwórcy stali się słabi, nękani byli cierpieniami, pełni byli żądz, których nie .Prometeusz, chcąc odegrać się na Zeusie, podczas narady bogów, na której miano postanowić raz na zawsze co w ofierze mają ludzie składać władcy bogów, ukrył najlepsze mięso ofiarne pod błoną żołądka zwierzęcia, natomiast kości - pod tłuszczem.. Chciałbym przybliżyć wam jego sylwetkę, mam nadzieje że po wysłuchaniu moich argumentów będziecie pewni, że jest on osobą niewinną.Człowiek był słaby, dlatego Prometeusz postanowił pomóc ludzkości, przemycając ogień w kawałku drewna.. Chciałeś by wybitnego herosa spotkała Twoja kara, zemsta.Zeusie, sam wiesz, że jeśli Prometeusz nie stworzyłby człowieka, wówczas nie miałbyś komu rozkazywać, komu pomagać i kogo karać.. Napisz własny mit.. Palce miał zakończone kruchymi paznokciami, więc nie nadawały się do obrony przed dzikimi zwierzętami.. Ludzie, bez swego stwórcy stali się słabi, nękani byli cierpieniami, pełni byli żądz, których nie umieli poskromić: Bogowie, ilekroć zeszli na ziemię, narażali .Obrona Prometeusza.. Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego listu, natychmiast uwolnisz naszego dobroczyńcę.Drogi Zeusie, on pomógł ludziom, którzy też Cię szanują, czy kochają.. Ogień uchronił ich domostwa przed drapieżnikami.Argumenty o Prometeuszu.. Wysoki Sądzie, Szanowna Ławo Przysięgłych.. Okazałeś się samolubnym bogiem.. Wypowiedź powinna zawierać min..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt