Charakterystyka porównawcza hektora i achillesa na podstawie fragmentu iliady

Pobierz

Bohaterów należy porównać na tych wszystkich płasz­czy­znach, które podlegają opisowi i ocenie w charakterystyce.1.Scharakteryzuj w odniesieniu do znanych ci fragmentu Iliady antyczny ideał wojownika.. Oboje jednak, Achilles i Hektor, nie mają wpływu na swój los, gdyż ich działania determinują bogowie i to oni decydują o tym, jak potoczą się ich losy.. 1. przeczytaj uważnie fragmenty "Iliady" a następnie odpowiedz na pytania"• Iliada - opracowanie • Achilles i Hektor - charakterystyka porównawcza • Inni bohaterowie Iliady • Tarcza Achillesa • Rola bogów w Iliadzie • Umowność, realizm, idealizacja, cudowność Iliady • Iliada jako epos • Narracja Iliady • Geneza wojny trojańskiej • Iliada - plan wydarzeńCharakterystyka porównawcza Hektora i Achillesa - przykład pracy.. Dodawał innym odwagi.. Kochał swoją żonę i dzieci.. Achilles to zatem heros, czyli inaczej pół bóg, pół- człowiek.Achilles i Hektor - charakterystyka porównawcza.. Ojcem Hektora był władca Troi, Priam, natomiast matką Hekate.Hektor walczył po stronie Troi, przeciwko Achillesowi.W Iliadzie, starożytnym eposie greckim, narrator ukazuje nam sylwetki dwóch postaci, Hektora oraz Achillesa.. Achilles jest potomkiem Tetydy i Peleusa.. Wykorzystaj kontekst rozprawy Marii Ossowskiej.. Dba bardziej o dobro kraju niż o swoją sławę.. Achilles i Hektor to bohaterowie "Iliady" Homera.Po przeczytaniu historii wojny trojańskiej można stwierdzić,że dwie główne postacie mitu, mimo że wydają się do siebie podobne, to mają także cechy,którymi się różnią.• Iliada • Iliada - streszczenie • Iliada - opracowanie • Achilles i Hektor - charakterystyka porównawcza • Inni bohaterowie Iliady • Tarcza Achillesa • Rola bogów w Iliadzie • Umowność, realizm, idealizacja, cudowność Iliady • Iliada jako epos • Narracja Iliady • Geneza wojny trojańskiej • Iliada - plan wydarzeńCharakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora na podstawie pieśni XXII Iliady..

Charakterystyka porównawcza Uwaga!

Nie jest egoistą, a w pojedynku z Achillesem nie traktuje ewentualnego zwycięstwa jako źródła własnej sławy, lecz możliwości ulżenia Trojanom w walce.. - Stosunek do otoczenia Achillesa i Hektora !. W przeciwieństwie do Achillesa panuje nad emocjami i zachowuje rozwagę.. .Achilles walczył po stronie obozu greckiego, a Hektor jako obrońca Troi.. Głównymi bohaterami "Iliady" Homera są Achilles i Hektor.. Został on wychowany na wyspie Skyros razem z córkami króla Lykomedesa.. Hektor to prawy i szlachetny wojownik.. Cenił szczególnie honor i ojczyznę, za którą gotów jest nawet stracić życie.. Jest bohaterem tragicznym.Przydatność 65% Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora na podstawie pieśni XXII "Iliady".. Głównymi bohaterami "Iliady" Homera są Achilles i Hektor.. Drukuj.Achilles uważa się za lepszego od innych, nie czuje związku z państwem, współodpowiedzialności.. Błąd!. Głównymi bohaterami "Iliady" Homera są Achilles i Hektor.. Pierwszy z nich był synem bogini morskiej Tetydy i śmiertelnika Peleusa , drugi zaś wywodził się z rodu Priama - króla starożytnej Troi.. Potrafi jednak także współczuć.. Heros walczył po stronie Greków.. Achilles walczył po stronie obozu greckiego i był synem Peleusa oraz Tetydy, natomiast Hektor walczył jako obrońca Troi i był synem Priama..

I. wstępna analiza fragmentu.

Usmiercił go Achilles - w pojedynku, po tym jak Hektor zabił jego przyjaciela.Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora na podstawie pieśni XXII w ,,Ilady,, około 500 słówAchilles był synem księcia Tesalii Peleusa z rodu Myrmidonów i pięknej boginki morskiej Tetydy, drugiej żony Peleusa (poprzednia - Antygona popełniła samobójstwo), a Hektor synem króla Troi Priama i jego żony Hekabe.Jego postawę cechuje patriotyzm i umiłowanie swego narodu.. 5 marca 2020 0 Przez admin .. Pierwszy z nich był synem bogini morskiej Tetydy i śmiertelnika Peleusa , drugi zaś wywodził się z rodu Priama - króla starożytnej Troi.Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.. Wie, co to strach, np. zdominował go w chwili, gdy zaczął uciekać przed Achillesem, lecz w końcu przełamał się i stanął do walki, w której zginął.na podstawie analizy i interpretacji fragmentu "Iliady" scharakteryzuj bohaterów homera, odnajdując w nich ideał greckiego herosa oraz ponadczasowe postawy, uczucia i emocje.. Trafia ona Achillesa w piętę, jedyny punkt, poprzez zranienie którego można było doprowadzić do śmierci herosa.Przydatność 65% Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora na podstawie pieśni XXII "Iliady".. Obydwaj.Achilles i Hektor są bohaterami eposu Homera pt. "Iliada".. Hektor jest postacią szlachetną, wzorem wojownika i obrońcy państwa przed najeźdźcą.Charakterystyka Achillesa - postać "Iliady" Homera..

... 85% Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.

Pierwszy z nich był synem bogini morskiej Tetydy i śmiertelnika Peleusa , drugi zaś wywodził się z rodu Priama - króla starożytnej Troi.Hektor i Achilles - charakterystyka porównawcza (podstawa do pracy dotyczącej "Iliada" Homera wraz z głównymi środkami stylistycznymi pochodzącymi z tego eposu) Brak ocen HEKTOR: - nie jest specjalnie pewny siebie, wie, że przeprawa z Achillesem nie będzie należała do łatwych, ponieważ Achilles był półbogiem i wiadomo było .Przydatność 65% Charakterystyka Achillesa i Hektora(moment walki w ,,Iliadzie'' Homera) Achilles: - syn Tetydy,bogini morskiej i Peleusa -charakteryzuje sie dziewczęcą urodą -jako osoba sprawia wrażenie groźnego przeciwnika -jest msciwy,impulsywny,porywczy -oddany przyjacielowi -sprawny fizycznie -wytrwały w działaniu -bezlitosny -nie wykazuje zrozumienia -poniza swojego wroga,,Ty mnie tu psie na rodziców nie blagaj,u kolan nie skomlej!. Bohatera zabija strzała wystrzelona przez Apollona.. Na czym polega wina Edypa?Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: POLSKI !. Wydawać by się mogło, że bardzo byli do siebie podobni, jednak szybko ujawniły się cechy odróżniające ich bardzo mocno.. Achilles był synem księcia tesalskiego, Peleusa oraz boginki morskiej Tetydy.. Nie jest patriotą..

To ma być charakterystyka porównawcza!

Achilles to syn Peleusa, który był księciem tesalskim, i bardzo pięknej morskiej bogini Tetydy.. Hektor i Achilles to dwóch herosów, którzy reprezentowali wzorzec idealnego rycerza.. Kiedy był mały matka zanurzała go w świętej rzece, aby zyskał on nieśmiertelność, lecz pięta, za którą trzymała go nie była zamaczana i stała się jedyną śmiertelną częścią ciała Achillesa.Charakterystyka porównawcza Hektora i Achillesa.. 2009-10-01 18:31:47 Napisz cechy Achillesa i Hektora 2015-11-02 15:51:25Charakterystyka Hektora i Achillesa (podpunkty do rozwiniecia) w oparciu o fragmenty "Iliady" Homera oraz najczesciej uzywane srodki stylistyczne HEKTOR: - czuje on respekt przed swoim przeciwnikiem z ktorym mimo tego, iz probuje odwlec ten moment musi sie zmierzyc,- szanował on… Czytaj dalej →Jest odpowiedzialny.. Jego cechy natomiast nie wskazują na jakiekolwiek powiązanie z kobiecością.. Bardzo popularny pomysł to opisywanie Hektora, potem Achillesa.. (pojęcia,które powinny zostać wykorzystane: heros, Achilles, Hektor, Patroklos, Priam, epos homerycki, porównanie homeryckie, epitet stały, system wartości) 2.. Dzieje się tak, gdy Priam przychodzi do niego, prosić go o wydanie zwłok syna, które Achilles wcześniej zbezcześcił..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt