Uzupełnij opowiadanie o prometeuszu który przeniósł się do xxi wieku

Pobierz

Człowiek Prometeusza był podobny do wizerunku bogów, ale słaby i bezradny.Był piękny,słoneczny dzień.Klasa 3b wybrała się na wycieczke wczesną wiosną do lasu.Dzieci szukały odznaki wiosny,Mateusz znalazł małe,białe pąki na drzewach.Ania zobaczyła małego bociana lecącego w górze.Po chwili mały biocianek zaczął spadać w dół.Połamało mu się skrzydło,pani zadzwoniła po weterynarza.Po 15 minutach bocianek miał skrzydełko w gipsie.GdY .Bryk.pl - Strefa wiedzy.. Jednak jeden z braci Prometeusza - Epimeteusz (nie był on mądry) zakochał się w kobiecie, a nie daleko później ją poślubił.. Nie chciał, aby stało się im coś złego, dlatego był im nauczycielem, uczył jak polować i jak żyć, by przeżyć.Zdecyduj który utwór Wierzyńskiego czy Herberta przedstawia go w podobnej roli.. 2.Anonimowy333 Język Polski Wymyśl i napisz opowiadanie twórcze rozpoczynające się od wybranego zdania: 24.01.2021 o 23:09 rozwiązań: 0 szatanica_nocna Astronomia Magazyny dystrybucyjne 24.01.2021 o 20:33 rozwiązań: 0Prometeusz więc wpadł na pomysł - aby pomóc stworzonemu przez siebie człowiekowi, znów zakradł się do niebios i ukradł stamtąd płomień, który zaniósł na ziemię.. myślą opowiadania Stary człowiek i morze są słowa: "człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać" - tzn. w każdym człowieku tkwi taka siła, która nie pozwala mu poddać się, itp.PROSZE NA DZISIAJ MUSZE ZROBIĆ DAM NAJ JAK BĘDĘ MOGŁA ..

Uzupelnij opowiadanie o Prometeuszu ,który przeniósł sie do XXI wieku .

Zastosuj minimum trzy z podanych elementów: monolog, dialog, zwrot akcji, opis przeżyć wewnętrznych,Według mitów greckich Prometeusz ulepił człowieka z gliny pomieszanej ze łzami.. Może zawierać elementy opisu, charakterystyki, sprawozdania, reportażu itp., można wplatać do niego pamiętniki, dzienniki, a nawet inne opowiadania.Wehikuł czasu przeniósł bohatera Opowieści Wigilyjnej do XXI wieku napisz współczesną wersje historii ebenezera Scroga twoja praca powinna liczyć co najmniej 220 słów .Postaraj sie zachować charakter i jezyk bohatera .Opowiadanie o innej planecie niż z książki Mały Książę.. Podługiej podróży Mały Książę trafił na jeszcze jedną planetę.Planeta było dość dziwna, ponieważ cała była z piernika i innych słodkich rzeczy.Ten widok bardzo zdziwił Małego Księcia, lecz był już tak zmęczony, że położył sią na dość duzym kawałku.Polecenie: Wyobraź sobie, że Twój ulubiony bohater mitów przeniósł się do XXI wieku i razem z Tobą przeżył niesamowitą przygodę.. Jednym z wielu przykładów takiej relacji jest osoba Marka Kotańskiego.Zeus po namysle wybrał gorszy dar .Zgodnie z umową , która zawarł Zeus z Prometeuszem , ludzie maja składać bogom kości i tłuszcz .. Napisz, co musiałby zrobić człowiek, aby zasłużyć na miano Prometeusza XXI wieku.Prometeusz- jeden z tytanów ulepił człowieka z gliny, a glina ta pomieszana była ze łzami.Duszę ludzką ukształtował z niebiańskiego ognia..

Uzupełnij opowiadanie o Prometeuszu - Zadanie 8: Nowe Słowa na start!

Duszę zaś dał mu z ognia niebieskiego, którego parę iskier ukradł z rydwanu słońca.Prometeusz należał do tytanów.. Wypracowania i ściągi dla liceum, szkoły podstawowej.. Kryteria sukcesu podaję niżej.. Prometeusz stworzył człowieka ulepiwszy go z gliny pomieszanej ze łzami.. Ulepił człowieka z gliny pomieszanej ze łzami.. Imię jego oznacza "przewidujący".. Pandora namówiła swojego męża do otworzenia puszki.. Napisz opowiadanie z dialogiem na największej przygodzie felix net nika Jeden z bohaterów Pana Tadeusza przeniósł się do współczesności napisz opowiadanie z dialogiem.Opowiadanie jest jednocześnie formą bardzo pojemną, w której zmieścić się mogą prawie wszystkie inne formy.. 2020-05-29 16:54:45Mit o Orfeuszu, który schodzi do Hadesu, aby odzyskać swoją zmarłą ukochaną Eurydykę należy do jednych z najbardziej znanych opowieści świata grecko-rzymskiego.. 2020-05-29 18:16:44 Wyjaśnij, dlaczego w związku z zadaniami obu rzeczników Konstytucja RP jasno i zdecydowanie określiła ich pozycję jako samodzielną, niezależną i niezawisłą, oddzielając ją od administracji państwowej i sądownictwa.. Nie potrafili okiełznać przyrody, nie radzili sobie z otaczającym ich światem.. Word i prześlij do oceny.. Wypowiedź twórcza - przykład.. Zanim do nich przemówił, byli jak ślepcy i brodzili w mroku, nie wiedząc ani o sobie nic, ani o świecie otaczającym, były im obce budowy kamienne, strzelające ku słońcu, nie znali sztuki ciesielskiej.8 Uzupełnij opowiadanie o Prometeuszu, który przeniósł się do XXI wieku..

Napisz opowiadanie, nadaj tytuł swojemu tekstowi.

7 kwietnia (wtorek) TEMAT: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu - ćwiczenia.. Duszę zaś zrobił z ognia niebiańskiego, który wykradł z rydwanu słońca.. W dzisiejszych czasach odnotowujemy wiele przypadków bohaterstwa i bezinteresowności Prometeusza oraz zawiści boskiego Zeusa.. Pogubiłeś się i nie umiesz znaleźć drogi wyjścia z labiryntu.Prometeusz stworzył człowieka.. Ogień natomiast skradziony został z iskier z rydwanu słońca.. Człowiek stworzony przez Prometeusza był niezwykle słaby i bezbronny.. Prometeusz, syn Japeta i nimfy Klimenie, należał do pokolenia tytanów.. 7 kwietnia (wtorek) TEMAT: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu - ćwiczenia.. Ulepił go z gliny, łez i tchnął w niego duszę.. Wtedy z puszki wydostały się wszystkie choroby, nieszczęścia, żale itp.. Napisz współczesną wersję mitu o Tezeuszu i Ariadnie.. Zad.3 Spr w słowniku wyrazów obcych, co oznaczają pojęcia pochodzące od imienia greckiego tytana: prometeizm, prometejski.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. Miał trzech braci: Epimeteusza, Atlasa i Menojtiosa.. Chciałabym, żeby wasze opowiadania były naprawdę przemyślane i ciekawe..

Napisz opowiadanie.

Daję 30 punktów!Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Kryteria sukcesu podaję niżej.. Duszę zaś dał mu z boskiego ognia, którego parę iskier ukradł z rydwanu boga Heliosa.. - zagadki.. Napisz opowiadanie, nadaj tytuł swojemu tekstowi.. Władca Olimpu skazał Prometeusza na przykucie do skał Kaukazu .. To on ulepił z gliny człowieka.. Uzasadnij swoje zdanie.. Gdy Prometeusz się o tym dowiedział postanowił zemścić się na bogach.Mit o Prometeuszu jest innym niż teoria czterech wieków podaniem o powstaniu człowieka.. - zagadki.. Prometeusz widząc to, niczym dobry i mądry ojciec, zaczął szkolić ludzi w łowach, pokazywał proste rzemieślnicze prace.Prometeusz jest jedną z najwznioślejszych postaci w mitologii - bóg, który cierpiał przez miłość dla ludzi.. Samotny cierpiał .Codziennie przylatywał do niego orzeł .Wyjadał mu wątrobę , która każdej nocy odrastała .Filmy.. 6 - strona 141Pandorę podstawiono pod dom Prometeusza, lecz ten domyślił się, że to jest podstęp i zakazał wpuszczania ją do domu.. Człowiek Prometeusza był podobny do wizerunku bogów, ale słaby i bezradny.To podanie opowiada o zazdrości Bogów, którzy bali się potęgi ludzi oraz o bohaterstwie i współczuciu Prometeusza nad niedolą ludzką.. Koniecznie zapisz je w edytorze tekstu np.. Traktował ludzi jak swoje dzieci, które bardzo kochał.. - To olbrzym, który nie zawaha się przed niczym.. Musisz zrezygnować z tej walki, bo niszczysz samego siebie.. Prace, ściągi i gotowce na studia.Wyobraź sobie, że Twój ulubiony bohater mitów przeniósł się do XXI wieku i razem z Tobą przeżył niesamowitą przygodę.. Owego dnia Po dwóch godzinach bacznego przyglądania się mijającym go ludziom Prometeusz Napisz szczęśliwe zakończenie.. Człowiek Prometeusza był o wiele słabszy od tytanów, był trzy razy niższy, jego ciało ledwo się trzymało na wątłych nogach, a kruche kości pękały pod choćby najmniejszym ciężarem.Wehikuł czasu przeniósł bohaterów mitologicznych do XXI wieku.. Prometeusz był jednym z tytanów.. Maciej Jaworski w swojej książce pokazuje, jak ten mityczny bohater inspirował twórców.. Nadaj tytuł swojemu tekstowi.. Wtedy w ludzkich domach po raz pierwszy pojawił się ogień , który ogrzewał ludzi w zimne noce i odstraszał dziką zwierzynę.Napisz opowiadanie o Prometeuszu który przeniósł się do XXI wieku.. Prometeusz był jednym z tytanów.. Ulepił człowieka z gliny pomieszanej ze łzami.. Potrzebuję szybko odpowiedzi.. Macie tydzień czasu.Napisz opowiadanie o przygodzie, którą przeżył ktoś, kto przeniósł się na planetę B-612.. Dał mu życie, a tym samym i duszę..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt