Kordian kartkowka z lektury

Pobierz

24.W jakim celu zebrał się lud na placu przed zamkiem królewskim w Warszawie?. Antyk (lekcje) "Biblia" (lekcje) Średniowiecze (lekcje) Renesans (lekcje) Barok (lekcje) Oświecenie (lekcje) Romantyzm (lekcje) Pozytywizm (lekcje) Modernizm (lekcje) Dwudziestolecie międzywojenne (lekcje) Współczesność (lekcje) LEKTURY do egzaminu; LEKTURY na egzaminie; POWTÓRKA Z POLSKIEGO.. Akcja Hamleta rozgrywa się w XI wieku, wszystkie wydarzenia trwają 7 dni i 3 noce.. Zauważyłeś literówkę lub błąd?. Kiedy toczy się akcja utworu?. Ponownie pyta, czy go kocha.. Przecież porzuciła dla niego lorda.. Juliusz Słowacki napisał swój dramat po klęsce powstania listopadowego, w czasie pobytu w Szwajcarii w 1833 roku.. Omów konstrukcję świata przedstawionego utworu.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!1) Czarownica Jaga mieszkała w chatce uplecionej z: a) wikliny b) gałęzi c) trzciny d) słomy 2) Utracone siły miał przywrócić Łamignatowi pewien przedmiot, to: a) czarodziejski flet b) czarodziejskie skrzypce c) czarodziejska fujarka d) czarodziejski bęben 3) Hegemon- wódz zbójcerzy miał przydomek: a) Niezłomny b) Niepokonany c) Waleczny d) Krwawy 4) Kasztelan wydał rozkaz, aby .KORDIAN Tu szczyt.. lękam się spojrzeć w przepaść świata ciemną.. Napisz do nas.. Skomentuj.. Przerwij test.. Kordian wyjeżdża do Europy, po zawodzie miłosnym.Kordian..

Kartkówka z lektury.

Zamknięty jestem w kulę kryształową; Gdyby ta igła lodu popłynęła ze mną Wyżej - aż w niebo.. nie czułbym, że płynę.Kordian postanawia opowiedzieć Laurze o swoich uczuciach z nadzieją na lepsze jutro.. pod stopami niebo i nad głową Niebo.. Postać głównego bohatera posiada nie tylko cechy bohatera romantycznego.. "Kordian", trzeci z kolei utwór dramatyczny Słowackiego, tym przede wszystkim różni się od poprzednich, że dotyczy współczesnych autorowi wydarzeń.. Przeczytaj recenzję Kordian.. stich 4 lata temu.. Tutaj wybieramy i selekcjonujemy quizowe perełki.23.W jaki sposób Kordian "schodzi" z Mont-Blanc: A. zjeżdża kolejką linową, B. schodzi pieszo, C. ptak czarny znosi go z igły lodu, D. chmura znosi go z igły lodu, E. spływa z lawiną.. Uważa się go za próbę rozrachunku Słowackiego z moralnymi i politycznymi problemami Polaków po 1830 r., stanowi też udaną polemikę na gruncie ideowo-artystycznym z Adamem Mickiewiczem.Kordian Kordian to jedna z ważniejszych postaci polskiego romantyzmu.. Jako Prawdziwi Quizowi Maniacy naprawdę znamy się na rzeczy i wiemy, które quizy są warte polecenia.. Najprawdopodobniej jest półsierotą wychowywanym przez matkę - wdowę.. Wspomina o tym fakcie Laura - starsza od niego dziewczyna, w której jest bez wzajemności zakochany: "Kordian zapomniał, że ma matkę, matkę wdowę..

Kordian jest także polemiką z konwencjami i schematami romantycznymi.Test z lektury "Przedwiośnie"!

Materiał jest dostępny tylko dla nauczycieli, którzy mają uprawnienia do jego pobrania.Kordian to dramat Juliusza Słowackiego wydany anonimowo w 1834 roku w Paryżu.. Prawda czy fałsz?. Antyk (Powtórka)Kordian idąc do sypialni cara przechodzi kolejno przez sale: a) kolumnową, rycerską, audiencyjną b) audiencyjną, kolumnową, rycerską, c) rycerską, kolumnową, audiencyjną d) kolumnową, audiencyjną, rycerską RozwiązanieQuizowy Maniak.. Rozrywa jej perły na szyi.. Następnie Kordian udaje się w podróż, podczas której odwiedza m.in. górę Mont Blanc, gdzie podejmuje decyzję .Kordian, młody 15-letni chłopiec, leży pod wielką lipą na wiejskim dziedzińcu, Grzegorz, stary sługa, nieco opodal czyści broń myśliwską.. Kordian to dramat romantyczny autorstwa Juliusza Słowackiego.. Czym charakteryzuje się komunikacja językowa?. Rozpocznij test.Kordian ma być rozstrzelany, adiutant jedzie z ułaskawieniem.. A. zobaczyć cara, B. podziwiać defiladę wojska polskiego,Lektury_Szkolne Przygotowuję i opracowuję testy z lektur szkolnych, charakterystyki postaci i streszczenia..

W tym celu odpowiedz na pytania.a)Kto jest narratorem, w jakiej sytuacji i z jakiej perspektywy relacjinuje wydarzenia?b) Kim jest tytułowy bohater?c) Jaka zasada ...Kordian - opracowanie lektury.

19 pytań Lektury szkolne asska91.. Tytułowy bohater utworu ucieleśnia losy pokolenia powstańczego.Pobierz darmową ściągę - wszystkich streszczeń - - - opracowanie: plan wydarzeń, pytania do lektury,charakterystyka Kordiana, tekst Kordiana.Kordian to typ samotnika, niekoniecznie z wyboru, tak również decydował los.. Kordian został rozstrzelany, adiutant nie zdążył z dekretem.. "KARTKÓWKA Z LEKTURY.. Tak, wiele razy mu mówiła.. Lektura z opracowaniem autorstwa Słowacki Juliusz , dostępna w Sklepie EMPIK.COM w cenie 6,99 zł .. Zgłoś uwagę do testu: Inne testy w tej kategorii: Test Witold Gombrowicz Ferdydurke Test Jądro ciemności Joseph ConradSprawdzian znajomości lektury - w podziale na grupy i z modelem odpowiedziSprawdzian znajomości lektury - w podziale na grupy i z modelem odpowiedzi.. - Książka "Mały Książę"Scenariusz lekcji 4.. Udostępnij.. GENEZA: Kordian został napisany przez Juliusza Słowackiego w roku 1833, w czasie pobytu poety w Genewie, w pensjonacie pani Pattey.Dramat ukazał się drukiem w roku 1834.. Niestety Laura odrzuca jego zaloty, traktuje go z drwiną, odrobiną szyderstwa i oznajmia otwarcie, że nie .. Z jednej strony widać dóm wiejski, z drugiej ogród… za ogrodzeniem dziedzińca staw, pola — i lasy sosnoweLEKCJE Z EPOK LITERACKICH.. Pobierz.. Pytanie 1 /10.. Tytułowy bohater zastanawia się nad sensem egzystencji, przeżywa ból świata, istnienia, aż w końcu dochodzi do nieudanej próby samobójczej..

Teraz ona nosi na czole przepaskę z niego.Test z lektury "Latarnik" ... Zobacz podobne quizy: #henryk #henryksienkiewicz #kartkowka #ksiazka #latarnia #latarnik #lektury #pytania #sienkiewicz #sprawdzian #szkola #test #wiedza .

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. - Dzień Nauczyciela.. Lektura z opracowaniem.. Prawda czy fałsz?. Musiał sprzedać zamek ojców i przetopić na złoto.. Kordian w tej części książki przeżywa wiele doświadczeń i rozczarowań.Kordian rozmawia z Wiolettą, Włoszką.. Część 1 na Uczę.pl.. 2694 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. "Kordian" to arcydzieło polskiego romantyzmu, dramat o spisku i powstaniu listopadowym, choć jego akcja nie dzieje się podczas zrywu narodowowyzwoleńczego z 1831 r. Powstał jako pierwsza część nigdy nieukończonej trylogii.. Przypomnij sobie utwór Mały Książę Antoine'a de Saint-Exupery'ego i wykonaj zadania :1.. Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze!Geneza utworu i gatunek.. Utwór jest polemiką z niehonorową walką o niepodległość.. Napisz, komu autor dedykuje swójutwór i jak to uzasadnia.2.. 2694 Obserwuj .Lektury Hamlet / Hamlet.. Spisek koronacyjny: Pobierz test: Wyślij znajomemu link do testu i sprawdźcie kto lepiej go rozwiąże: Udanej zabawy!. Test ze znajomości fabuły książki Juliusza Słowackiego pt. Kordian.. Narzeka na to, że kobiety mają kamienne serca..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt