Sprawozdanie z lektury w pustyni i w puszczy

Pobierz

Reżyserem i scenografem filmu był Gavin Hood.. b) Z Polski.. Głównym motywem jest wędrówka dwójki dzieci - Stasia i Nel - przez afrykański kontynent, najpierw przez pustynię, a potem puszczę.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla Webmasteraa) Z Norwegii.. Przeżyli oni wiele przygód.. Rozwiąż test.. Przeżyli oni wiele przygód.. Co upewni Cię, że to .Bohaterowie "W pustyni i w puszczy" ostatnidzwonek.pl, Staś Tarkowski - jeden z dwójki głównych bohaterów, czternastoletni Polak, syn uczestnika powstania styczniowego - Władysława Tarkowskiego.. 2010-05-03 13:57:22Recenzja z "W pustyni i w puszczy" W pustyni i w puszczy jest moim zdaniem dość ciekawą książką.. Quiz w Poczekalni.. Udostępnij.. Odpowiedz.Test do wspaniałego przygotowania się do sprawdzianu z Lektury szkolnej pt. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. a) W Afryce.. Jest to utwór, który ukazując niezwykłe przygody dwojga młodych ludzi, mówi o przyjaźni, odwadze i niezłomności.Test z lektury: "W pustyni i w puszczy" .. Możesz śmiało przystąpić do sprawdzianu z lektury w szkole i niczego nie musisz się obawiać.. Podczas tej niebezpiecznej podróży bohaterów spotyka wiele ciekawych, ale i bardzo niebezpiecznych przygód.. Opowiedz w 5 zdaniach.. Mam z Polskiego zadane, żeby o tym napisać.. Z okazji świąt Bożego Narodzenia Nel dostaje psa Sabę, a Staś sztucer..

W pustynii i w puszczy.

Na podstawie dziesięciu pytań, zgadnę czy masz Tik Toka!. Zdrap swojego nietypowego skina z Among Us!. c) Ze Szwajcarii.. O to jedna z nich: Była godzina piąta po południu.. • Kto wypowiedział zdanie: Oni obaj są "wielki świat", a ja mam tylko mosiężną obrączkę na jednej nodze?. Rozdział 4 Dzieci cieszą się ze spotkania z ojcami.. b) W Polsce.. "W pustyni i w puszczy" - Dlaczego w wiosce murzyńskiej nazwano Nel "dobrym Mzimu"?. Rozwiąż test!Może być takie sprawozdanie z pustyni i w puszczy ( pisaccc ) Staś Tarkowski to główny bohater powieści Henryka Sienkiewicza pt. "W pustyni i w puszczy".. Życzę miłego rozwiązywania.. • Gdzie zamieszkali po ślubie Staś i Nel?. Czy nadajesz się .W pustyni i w puszczy jest powieścią podróżniczo-przygodową.. Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury W pustyni i w puszczya) "W pustyni i w puszczy" to powieść obyczajowa b) "W pustyni i w puszczy" to powieść podróżnicza c) "W pustyni i w puszczy" to powieść przygodowa 35) Staś nauczył się strzelać: a) w Port Saidzie b) podczas pobytu w Omdurmanie c) po tym, jak zdołał uwolnić się z rąk porywaczy 36) Która narodowość nie pojawia się w utworze?Henryk Sienkiewicz, "W pustyni i w puszczy" - test znajomości lektury.. b) Murzynka z Lueli.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Skomentuj..

Czy rozpoznasz znane osoby jako babcie?W pustyni i w puszczy.

O to jedna z nich : Była godzina piąta po południu.. 2014-02-14 17:32:29Opowiadanie z "W pustyni i w puszczy" n a j ; D 2010-04-21 18:32:15 Opowiadanie wybranej przygody z "W pustyni i w puszczy " ?. Książka H. Sienkiewicza W pustyni i w puszczy jest powieścią podróżniczo-przygodową, w której przedstawione zostały niezwykłe losy dwojga przyjaciół w Afryce.. poleca 79 % 2269 głosów.. 27amcia27 5 lat temu.. Filmy.. Tekst do zadań 1-11 -Wiesz, Nel - mówił Staś Tarkowski do swojej przyjaciółki, małej Angielki - wczoraj przyszli zabtie (policjanci) i aresztowali żonę dozorcy Smaina i jej troje dzieci - tę Fatmę, która już kilka razy przychodziła do biura do twojego ojca i do mego.. Atrakcją jest też dla nich życie w namiocie oraz planowane przejażdżki na wielbłądach.. Zgadnę, czy grasz w grę "Kalambury"!. 554 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Wraz z ojcem inżynierem pracującym przy budowie kanału przebywa w Egipcie.TEST Z LEKTURY: W pustyni i w puszczy-Susan-3 miesiące temu.. Treść.. Bohaterowie - Staś i Nel - zostali zmuszeni do odbycia długiej i męczącej podróży przez Afrykę.Trudny test z lektury W pustyni i w puszczy, pytający o najdrobniejsze szczegóły.. Jak dobrze znasz przygody Stasia i Nel?. "W pustyni i w puszczy" jest powieścią przygodową dla młodzieży, napisaną przez Henryka Sienkiewicza na kilka lat przed śmiercią..

Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę.

Jak myślisz, co woli Twoja babcia?. 16 pytań Lektury szkolne KoteczkiTo jest sprawozdanie z filmu SPRAWOZDANIE Film na podstawie powieści Henryka Sienkiewicza Pt."W Pustyni i W Puszczy" jest bardzo piękny.. Sprawdź, czy wciąż pamiętasz losy Stasia i Nel!. Udostępnij.. Pytania te pozwolą Ci powtórzyć najważniejsze informacje z książki i przygotować się na zajęcia.Pytania do lektury: W pustyni i w puszczySprawdzian z lektury "W pustyni i w puszczy" I.. Muzyką zajął się Krzesimir Dębski Natomiast w obsadzie aktorskiej byli: Jako Nel Rawilson-Karolina Sawka Jako Staś Tarkowski-Adam Fidusiewicz Pan Rawilson-Andrzej Strzelecki, natomiast Panem .Test: W pustyni i w puszczy Opis testu: Szczegółowy test z lektury.. Przybywają przewodnicy wielbłądów: Idrys i Gebhr.Test z lektury pt. "W pustyni i w puszczy" :') Sprawdź swoją wiedzę z tej książki!Spotkanie z lwem - przygoda z lektury "W pustyni i w puszczy" H. Sienkiewicza.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. Opowiedz w 5 zdaniach.. Skomentuj.. Znasz te książkę jak własną kieszeń!. Gebhr chciał przenocować.W Pustyni i w Puszczy - krótki test, test z lektury Pytania na sprawdzenie znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. Staś i Nel są bohaterami powieści Henryka Sienkiewicza pt. "W pustyni i w puszczy"..

c) W Anglii.Test z lektury W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza.

d) Z Niemiec.. Inne tryby testu.. 2012-01-26 18:42:53 opowiadanie na temat"Przyjażń dzieci z Kingiem" "w pustyni i w puszczy " Jak to napisać ?. W momencie porwania przez Beduinów ma zaledwie 14 lat, a potrafi pokazać swoją dorosłość i odpowiedzialność za 8-lenią Nel.Spotkanie z lwem - przygoda z lektury "W pustyni i w puszczy" H. Sienkiewicza.. W Pustyni i w Puszczy autorstwa Henryka Sienkiewicza.. 7 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Dzięki lekturze tego dzieła czytelnik poznaje takie afrykańskie miasta i .Zadanie: pytania z lektury quot w pustyni i w puszczy quot 1 skąd porywacze idąc przez pustynię brali żywność i wodę 2 w jaki sposób dzieci uwolniły Rozwiązanie: 1 po wodę chodzili nocą do nilu zapasy żywności wzięli ze sobą, mieli równieżLista pytań z lektury W pustyni i w puszczy.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Od prawie stu lat cieszy się wielką popularnością wśród młodzieży, która z zapartym tchem śledzi pasjonujące przygody Stasia Tarkowskiego i Nel Rawlison.Czas i miejsce wydarzeń "W pustyni i w puszczy" Opisane w powieści przygodowej Henryka Sienkiewicza wydarzenia rozgrywają się pod koniec XIX wieku w Afryce, gdzie autor "W pustyni i w puszczy" był w kilka lat po zakończeniu powstania mahdystów, stanowiącego tło historyczne opisywanych wydarzeń.. Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury W pustyni i w puszczy, poziom trudnyTest z lektury "W Pustyni i w Puszczy" .. Co powinieneś zrobić razem z babcią w jej święto?. Pytania zawarte w teście.Najbardziej kompletny test z lektury W pustyni i w puszczy jaki znajdziesz w sieci.. Dokładniejszy niż streszczenie :) Liczba pytań: 89 Poziom: Trudny Rozwiązany: 7951 razy Średnia ocena:Problematyka..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt