Balladyna test ze znajomości lektury z odpowiedziami

Pobierz

Możesz zobaczyć dotychczasowe wyniki poprzez wybranie odnośnika "Wyniki w Sieci".. Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż test z lektury Balladyna Juliusza Słowackiego.TEST ZE ZNAJOMOŚCI TREŚCI "BALLADYNY" J. SŁOWACKIEGO.. a) Adam Mickiewicz b) Juliusz Słowacki c) Ignacy Krasicki d) William Szekspir 2) Jaki to gatunek literacki?. Koło jakiego jeziora znajdowała się chata pustelnika?. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.c) matka Balladyny oskarza wyrodna corke, ale nie chce wydac jej imienia, gdy dowiaduje sie, ze grozi jej smierc, d) staruszka umiera na mekach, e) Balladyna wydaje na zla corke wyrok smierci.Czy znasz lekture " Balladyna .. TEST Z LEKTURY: Hobbit, czyli tam i z powrotem.. Gdzie odbywa sie akcja ?. 1) Kto napisał Balladynę?. W okolicach jeziora Gopła 7.Z kim mieszka Balladyna?. Do chaty sióstr przyjeżdża bogaty książę Kirkor, wiedziony tam przez sługę Goplany, Skierkę.. Z czym kojarzą się zbierane maliny w Balladynie?. ucieszyla sie uciekla z zamkuKartkowka ze znajomosci tresci lektury Juliusz Slowacki BALLADYNA" Kartkowki z lektury umieszczane na moim.. Balladyna - symbole Polacz w pary.. a. Pierwiosnków b. Wodorostów c. Jaskółek.. Będą one zapisywane na Twoim urządzeniu.. 8.Jak ma na imie kochanek Balladyny ?Balladyna i Alina to siostry, mieszkające wraz z matką w ubogiej chacie w lesie..

Testy ze znajomości treści lektury: Test 1.

a) z miłością b) z książęcą purpurą c) z różami d) z krwią 9.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.Balladyna- wiedzy - Test.. Sprawdź jak poradzisz sobie z pytaniami z Balladyny.. Juliusz Słowacki wydał go dopiero podczas swojego pobytu w Paryżu w 1839.. Pytania dotyczą fabuły tragedii pt. "Balladyna" Juliusza Słowackiego.. Co planowała Balladyna w przypadku przegranej jej wojska?. Kim był Pustelnik, zanim zamieszkał w lesie.. 4.Jaki jest gatunek i rodzaj tego utworu Dramat, tragedia 5.Kiedy odbywa sie akcja?. a) żoną Kirkora i siostrą Aliny b) żoną Kirkora i córką Filona c) córką Wdowy d) córką Wdowy i Pustelnika 3.Mędrzec orzeka, że znamię Balladyny "wyleczyć" może jedynie: a) pomszczenie śmierci Aliny b) zmycie wodą z cudownego źródła c) przyzwanie Aliny d) przyznanie sie do winy Rozwiązanie8.. Alicja Guziel 1. używa plików cookies w celach statystycznych i analitycznych.. Od czego powstalo to imie ?. Nimfa, królowa jeziora Gopła, Goplana, zakochana w kochanku Balladyny, Grabcu, przez swą zazdrość miesza się w ludzkie sprawy i gmatwa ich losy.. a. Boruty b. Mefista c. SzatanaTest o lekturze szkolnej pt. ,,Balladyna'' - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraBalladyna razem ze swym ,,kochankiem`` Kostrynem wrócili do miasta, aby tryumfować..

Rozwiąż test z Balladyny i sprawdź swoją znajomość lektury.Balladyna.

Słuchowisko.. Gopło.. Czy znane Ci są wydarzenia z książki?. test ze znajomosci balladyny gimnazjum .. mnostwo.. Od kogo został pożyczony wóz Grabca?. Po zaznaczeniu wszystkich odpowiedzi naciśnij przycisk "Do oceny".. Masz do rozwiązania test jednokrotnego wyboru składający się z 17 pytań.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Test ze znajomości treści "Balladyny" Juliusza Słowackiego 1.. Z jakiej rodziny pochodziła Balladyna?, Jak miała na imię siostra Balladyny?, Skąd pochodzi imię Balladyny?, Kto jest autorem dramatu Balladyna?, Za kogo wyszła Balladyna?, Co siostry miały zbiera w lesie?, …test ze znajomości balladyny gimnazjum.pdf (22 KB) Pobierz.. Kim była tytułowa bohaterka-Balladyna?. Balladyna poczęstowała go solą i zatrytym chlebem.. Napisz do jakiego rodzaju literackiego należy utwór .. Możesz zdobyć 17 pkt.. Z czego drwi autor "Balladyny"?. Poniżej znajdziesz listę pytań z lektury Balladyna, które mogą Ci się przydać do powtórki.. .Balladyna Test Z Lektury Wsip najnowsze ogłoszenia kupię sprzedam ogłoszenie Balladyna Test Z Lektury Wsip oferty.. Jak dobrze znacie zwierzęta opisane w książce Adama Wajraka "Wielka księga prawdziwych tropicieli"?Już teraz dostępny do pobrania jest plik ten_obcy_sprawdzian_ze_znajomości_lektury_z_odpowiedziami w jednym z dwóch dostępnych i aktualnych formatów - PDF oraz DOC.W skład tej pomocy edukacyjnej wchodzą materiały, które pomogą Ci nauczyć się do sprawdzianu..

blogu maja za zadanie jedynie sprawdzic znajomosc lektury.

I wten oto sposób Kostryn został otruty.. a) konwencji oświeceniowych b) założeń romantyzmu c) swoich przyjaciół d) Mickiewicza 10.. 8.Balladyna została trafiona przez piorun 9.Goplana była nimfą wodną.. 2.Opis testu.. Jeżeli odpowiesz poprawnie na co najmniej 1 pytanie .Łatwy test ze znajomości lektury Balladyna Zawiera 6 pytań.. Z czego zrobiony był wianek Goplany?. Posiadam opracowanie lektury "Ferdydurke" Witolda Gombrowicz wydawnictwa Nowa Era: - sprawdziany ze znajomości lektury wraz z odpowiedziami - testy z czytania ze zrozumien.. Stary człowiek i morze.. Balladyna to dramat, który powstał 1834 roku w Genewie.. Pytania i odpowiedzi do lektury Balladyna ( 74) Pytania i odpowiedzi do lektury Balladyna (.. 'za czasow bajecznych' .za panowania krola Popiela III 6.. 10.Goplana zakochała się w Grabcu.Balladyna - sprawdzian znajomości lektury (12 wersji krótkiego testu ) Oprac.. Test 4polskie test z historii polski matura z wos najmodniejsze trendy anime i manga biblia plusliga infa quiz o celebrytach test z jezyka wloskiego biologia .Test z balladyny z odpowiedziami to czesty temat wpisow na blogach w portalu pinger.pl.. .Zobacz quiz: Balladyna.. "Balladyna"- treść utworu.. Robimy to od 12 lat.. Która z sióstr była starsza: Alina czy Balladyna.Balladyna 3..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt