Test z lektury przypadki robinsona crusoe samequizy

Pobierz

2010-11-30 20:03:33; Jakie pytania beda na kartkówce z lektury Przypadki Robinsona Cruzoe 2011-02-27 11:24:29Test znajomości lektury «Przpadki Robinsona Crusoe» D. Defoe: Data dodania: 2012-06-16 14:29:07 Autor: Agnieszka Chamara: Przedstawiam propozycję testu sprawdzającego znajomość lektury pt. «Przypadki Robinsona Crusoe».. Wybawiony w piątek jeniec dostał imię - Piętaszek.Robinson, Hiszpan i Piętaszek uwolnili kapitana, głównych buntowników pozabijali.. Piętaszek.. Biografie (310) Dla dzieci (1153) Edukacja (821) Filmy i seriale (6190) Finanse (124) Geografia (1506) Gry (2376) Gwiazdy (308) .. W ten sposób zostałem ostatecznie Robinsonem Crusoe.. Urodził się w 1632 r. w mieście York, w Anglii.Jego ojciec był z pochodzenia Niemcem i nosił nazwisko Kreutznaer, matka była Angielką i wywodziła się ze znanej rodziny Robinson.. U góry znajdziesz quiz Przypadki Robinsona Cruzoe.Przypadki Robinsona Cruzoe - przetestuj swoją wiedzę.. 2.W jakich okolicznościach Robinson poznał piętaszka?. Zdrap swojego nietypowego skina z Among Us!. Przypadki Robinsona Cruzoe:D. Robinson zostaje bogatym człowiekiem w Hull.. Przez lunetę zobaczył, że do brzegu przybiły łodzie Karaibów, a w nich 30 wojowników i kilku jeńców.. 4.Kto to był Amigo i jak znalazł się u Robinsona?. Książka zawiera pełen tekst Drukuj test.Test: Przypadki Robinsona Crusoe Sprawdzian znajomości lektury Danela Defoe pt. "Przypadki Robinsona Crusoe" #przypadkirobinsonacrusoe #robinsoncrusoe #lektury #lekturyszkolneJeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami..

2009-10-23 11:42:33; Jakie pytania mieliście na kartkówce ze znajomości lektury romeo i Julia?

Dołącz do nas!Zobacz quiz: Przypadki Robinsona Crusoe.. Małego chłopca nazywano więc po prostu Robinson, a nazwisko ojca tak przekształcano, że zaczęło być wymawiane jak Crusoe.Gdzie mieszkają Anna i Elsa z bajki "Kraina Lodu": Co ulepiła Elsa z bajki "Kraina Lodu" młodszej siostrze Annie podczas.. Quizy » Filmowe , Literatura Charakterystyka Stasia i Nel - "W pustyni i w puszczy"Jeżeli ktoś ma pytania, testy ze znajomości lektury " Robinson Crusoe" Daniela Defoe, to bardzo proszę o podanie.. Jak nazywa się główny bohater ?. Mniej-więcej 15.Charakterystyka bohaterów.. Tą łodzią Robinson pojechał do wdowy, po angielskim kapitanie, by odebrać swoje zostawione po latach pieniądze.Wydanie Robinsona Crusoe kompletne bez skrótów i cięć w treści.. — Zostań w kraju i odżywiaj się należycie.. Robinson pomaga Piętaszkowi uratować jego ojca, który udaje się po pomoc..

4.Przypadki robinsona crusoe na Allegro.pl - Zróżnicowany zbiór ofert, najlepsze ceny i promocje.

Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.» Strona główna » Język polski » Oświecenie » Przypadki Robinsona Crusoe.. Szybsza, lepsza, wygodniejsza.. Opowieść o Panu Kleksie i jego przygodach została napisana przez: Jak ma na imię Pan Kleks: Mateusz z Akademii Pana.Co wiesz o lekturze klasy VI Robinson Cruzoe Punktacja: 20pkt-18pkt|5, 17pkt-15pkt|4, 14pkt-11pkt|3, 10pkt-15pkt|2, 4pkt-0pkt|1 Piszcie w komentarzach swoje oceny :).. Wejdź i znajdź to, czego szukasz!Plik Test z lektury Robinson Crusoe.doc na koncie użytkownika damian53412 • folder testy z lektur • Data dodania: 5 sty 2011Robinson ratuje Piętaszka z rąk Karaibów i nawiązuje z nim pewien kontakt.. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - "pewniak na teście", czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach.Książka zawiera pełen tekst lektury.Wydanie Przypadków Robinsona Kruzoe kompletne bez skrótów i cięć w treści.. — Nieposłuszeństwo i skrucha Robinsona.. Ile lat Robinson spędził na wyspie ?. 6.Jak zginął Piętaszek?. Use up and down arrows to review and enter to select.Szczekanie psa przerwało Robinsonowi pisanie pamiętnika..

Taki test przeprowadzam zawsze przed omawianiem lektury w celu sprawdzenia, czy uczniowie przeczytali książkę.

Wypróbuj aplikację sameQuizy.. Robinson z początku książki był marzycielskim młodzieńcem.. .Robinson Cruzoe - pytania :) 1.Jak Robinson rozpalił pierwsze ognisko?. 8.Jak nazywa się kapitan , z którym Robinson .Robinson Crusoe to powieść podróżniczo-przygodowa, najsłynniejsza w dorobku autora, Daniela Defoe.. Robinson, z pomocą Frienda, zabił dwóch ścigających go ludożerców.. Tak zwiększona liczba mieszkańców wybudowała łódź.. Reszcie dali wolność pod warunkiem, że będą się słuchać Robinsona.. Opowiada ona o przygodach Robinsona na bezludnej wyspie.. Franciszek Mirandola Rozdział pierwszy — Skłonność podróżnicza Robinsona.. Opowiada ona historię młodego mężczyzny, który ucieka z domu, bo nie chce wieść nudnego żywota, takiego, jakie wiedzie jego ojciec.Przypadki Robinsona Crusoe - streszczenie utworu Daniela Defoe.. Test z lektury Daniela Defoe pt. Robinson Crusoe, dzięki któremu sprawdzisz swą wiedzę i z pewnością zabłyśniesz na lekcji!Jak dobrze znasz lekturę pt.,,Robinson crusoe" .. TEST Z LEKTURY: Hobbit, czyli tam i z powrotem.. 7.Kto to był Hiszpan i skąd wziął się na wyspie?.

Utwór jest formą pamiętnika spisanego przez samego Robinsona.Daniel Defoe Robinson Crusoe Jego życia losy, doświadczenia i przypadki tłum.

Powiadom znajomego.. Tagi dla tego testu: klasa lektura, wiedza, VIWitaj na stronie Quizz.pl.. 5.Jakie zwierzęta występowały na wyspie?. Jeden z jeńców uciekł.. Jego powieści realistyczne oparte były na obserwacjach życia.. MILIONERZY— Bajki z lat 80. i 90!. Marzył o podróżach morskich.Plik test z lektury przypadki robinsona crusoe online.pdf na koncie użytkownika josefugate • Data dodania: 12 gru 2014 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Rozwiąż test i przygotuj się do sprawdzianu z języka polskiego (podstawówka) i powtórz swoje wiadomości z utworu Daniela Defoe "Robinson Kruzoe".. Pewien statek dobija do brzegu, Kruzoe zostaje gubernatorem wyspy.. Wszystko co trzeba wiedzieć o utworze Przypadki Robinsona Crusoe Daniela Defoe .Robinson Kruzoe był bohaterem książki Daniela Defoe "Przypadki Robinsona Kruzoe".. Przypadki Robinsona Crusoe Zawiera 15 pytań.. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - "pewniak na teście", czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt