Czemu balladyna zabiła aline

Pobierz

Uważam, że Balladyna jest winna śmierci, o czym świadczy kilka elementów, które.Zabiła Alinę - żeby wyjsć za Kirkora i być bogata Gralona - bo bała się zdemaskowania Grabca - bo chciała mieć koronę Kostryna - bo nie chciała z nikim dzielić się władzą Pustelnika - bo bała się że on powie komuś o jej zbrodniach Przyczyniła się również do śmierci: Kirkora - żeby mieć władzę tylko dla siebie Wdowy - bo Balladyna wstydziła się matki i jej chłopskiego pochodzeniaDrugim z powodów mógł być lęk Balladyny przed odkryciem prawdy o swoich czynach - morderstwach, zdradzie, przekupstwie.. Mam nadzieję że pomogłam :)))odpowiedział (a) 05.12.2010 o 18:06: Ta z sióstr, która pierwsza zbierze pełny dzbanek, ma wziąć Kirkora za męża.. Szukaj: .. Balladyna - tytuł dramatu w pięciu aktach, napisanej przez Juliusza Słowackiego w Genewie w 1834 roku, a wydanej w Paryżu w roku 1839.. Do pałacu wkracza wdowa, matka Balladyny, oślepiona piorunem, skarżąc się na córkę, która wyparła się swojej matki i wygnała ją z zamku w trakcie burzy.. Alina nieskazitelna, natomiast Balladyna to uosobienie zła.. Balladyna zabija siostrę - Alinę, ponieważ ta wygrywa w konkursie zbierania malin.. Wysoki Sądzie!. Balladyna zabiła: Alinę - żeby wyjść za mąż za Kirkora i być bogata, a także aby siostra nie okazała się od niej lepsza (była to jej pierwsza zbrodnia)..

Balladyna zabiła Aline z zazdrości o kirkora.

Grabca (po to by odebrać mu koronę królewską i zostać królową) 4. .. 7) Zrobiła to z nie wiedzy, zdarzyło się to w złości, ale potem tego żałowała.. Jednym z zamysłów twórców przedstawienia jest obrona Balladyny, pokazanie, że to postać, która nie składa się tylko z samych wad.. Jedynym świadkiem tej zbrodni jest Grabiec przemieniony przez Goplanę w płaczącą wierzbę.. .Balladyna, jako pierwszą zabiła swoją siostrę Alinę, która podpuszczała ją, czuła się pewnie, bo to ona.. Poleca: 86 / 100 % użytkowników , liczba głosów: 37 Serwis chroniony prawem autorskim Bogaty rycerz - Kirkor w wyniku intrygi Goplany trafia do domu Balladyny i Aliny.6) Zabiła ją, ponieważ Alina mówiła, że to jej się uda i że załatwi Balladynie jakiegoś partnera.. Kolejne zabójstwa w drodze do korony - Gralon, Grabiec, Kostryn, pośrednio Pustelnik i KirkorPlik czemu balladyna zabila aline.txt na koncie użytkownika lsbtpvn • Data dodania: 31 mar 2016Część osób zabiła ona własnoręcznie, część - cudzymi rękami (ale na jej rozkaz lub sugestię).. siostrę Alinę (bo Alina wygrała konkurencję w zbieraniu malin i za to miała dostać Kirkora za męża) 2. rycerza Gralona, który był posłańcem króla (zabija namówiona przez kochanka Kostryna --> Kostryn sugeruje że Gralon może znać przeszłość Balladyny) 3..

Gralona, czyli posłańca Kirkora.Przez chciwość zabiła bezbronną Alinę.

Nie wątpliwie Balladyna jest winna zbrodni, jakie popełniła.. Ale chciałbym przedstawić okoliczności łagodzące w tej sprawie.. Zbiera wiecej malin .. Cytaty charakteryzujące dzieci z książki pt. Mały Książę.. Mogła wziąć owoce i powiedzieć, że to ona zebrała.Scena, w której Balladyna zabija Alinę, i poprzedzająca ją pełna emocji rozmowa sióstr mają przekonać, że ta zbrodnia była dosyć przypadkowa.. Nie potrafiłaby nikogo skrzywdzić, tym bardziej swoich najbliższych.. Balladyna zabiła Aline z zazdrości o kirkora.. To właśnie Balladyna-królowa jest wyrodną córką.. ale może być Najnowsze pytania z przedmiotu Polski.. Ja jednak, podobnie jak wielu innych widzów, nie zauważyłam nawet momentu, gdy Balladyna zabiła siostrę.Kliknij tutaj, aby dostać odpowiedź na pytanie ️ Jak Balladyna zamordowała i jaki był powód morderstwa : - Alline -Kirkora -Kostryna -Wdowe -Poslanca -Pustel…Alina i Balladyna są typowym przykładem przeciwieństw.. Młoda dziewczyna nie potrafiła się nawet obronić .. Scena, w której Balladyna zabija Alinę, i poprzedzająca ją pełna emocji rozmowa sióstr mają przekonać, że ta zbrodnia była dosyć przypadkowa.Balladyna zabiła swoją siostre Aline nożem poniewaz chcą zdobyc tego sameego męza i mają zebrac koszyk malin i która wiecej zbierze ta wyjdzie za Kirkora ..

Kiedy alina zaczeła wygrywać Balladyna zbiła ja nożem.Jak i dlaczego Balladyna zabiła Alinę?

Książka pt. ,,Balladyna".0. about 10 years ago.. tak jak byś była nią.. Nie chce jednak zdradzić imienia córki i umiera na torturach.. Balladyna, jako pierwszą zabiła swoją siostrę Alinę, która podpuszczała ją, czuła się pewnie, bo to ona.. poleca 85 %.Utwór pt."Balladyna" Juliusza Słowackiego opowiada o dziewczynie, złej i gotowej do popełnienia zbrodni w celu zdobycia władzy przez co została ukarana.. Żołnierz, który przybył z pola bitwy, powiadomił, że część wojska opuściła Kirkora, a łucznicy też mają to wkrótce uczynić.a) Gralona b) Aline c) Kirkora d) Grabca 20) Dlaczego Balladyna zabiła Aline?. Obie siostry miały zbierać maliny i któsa pierwsza zberze pełny dzbanek, to wyjdzie za kirkora.. kamilahalicka9466 kamilahalicka9466 17.01.2017W wyniku podstępu Goplany Kirkor odnajduje dom Balladyny i Aliny.. Kostryna (by mieć władzę tylko dla siebie .Wybraliśmy się w czwartkowy wieczór do bielskiego Teatru Polskiego na przedpremierowy pokaz ?Balladyny.. Wykonana na scenie po raz pierwszy w 1862.. Trzecim powodem mogła być żądza władzy, która zawładnęła Balladyną w taki sposób, że nie była w stanie cofnąć się ani na krok..

Balladyna przekupuje część żołnierzy Kirkora.Co czuła balladyna gdy zabiła aline 1 Zobacz odpowiedź caigo caigo Odpowiedź: Żal smutak .

Obie siostry miały zbierać maliny i któsa pierwsza zberze pełny dzbanek, to wyjdzie za kirkora.Alina zbierała maliny w lesie i spotkała Balladynę.Kiedy Balladyna zobaczyłą że Alina ma prawie pełen dzbanek malin chciała go od niej , lecz Alina powiedziała że musi ładnie poprosić.Balladyna wyciągneła nóż i zabiła Alinę.Balladyna kiedy zabiła siostrę bała się czy nie wyda się ta zbrodnia,lecz widział ją grabiec zamienniony w wierzbę.A czerwona plama na czole Balladyny zostałą na zawsze ;] Liczę że pomogłam !Scharakteryzujcie mi Balladynę i napiszcie jaka była, dlaczego zabiła Alinę i czemu była zazdrosna o siostrę.. Ślub Balladyny i Kirkora, przeprowadzka Balladyny i matki do zamku.. a) ktoś jej kazał b) dla zabawy c) nie chciała żeby to ona została żoną Kirkora d) bo się zdenerwowała 21) Co Balladyna zrobiła z ciałem Aliny?1.. odpowiedział (a) 27.02.2013 o 14:44.. Zmuszona przez kanclerza do wydania .Balladyna i Alina to siostry, mieszkające wraz z matką w ubogiej chacie w lesie.. Wyjaśnienie: chodziło mi o cały opis.. Autor poświęcił swój utwór Zygmuntowi Krasińskiemu, "autorowi Irydio .Znajdź odpowiedź na Twoje pytanie o Napisz 10 pytań do Goplany.. Plan zabójstwa był prosty.. Cechy przypisane obu bohaterkom zostały podzielone na dobre i złe według obowiązującego w czasie powstawania tragedii klucza, zgodnie z kanonem przyjętym w literaturze okresu, w którym powstał utwór.Balladyna zaplanowała samobójstwo na wypadek, gdy wpadnie w ręce małżonka.. Gdy okazuje się, że Alina wygrywa, Balladyna zabija ją nożem.. Oddając dzban złej Balladynie, zaprzepaściła swoją drogą miłość..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt