Krótkie wierszyki po śląsku

Pobierz

A co spaskudzić jakby sie chciało.. Kaj sie napije bardzo zdrowego Mlyczka łorzecha kokosowego.. Na dekel mu piere Bo kajś ten boroczekpodzioł swoje brele.. To sie w łogonkach wystoć musiało.. W 50-te urodziny dużo miłości ci życzymy, choć stuknęło ci pół wieku, nie poddawaj się człowieku.. Czasym przichodzi nom na gibko napisać życzynio po naszymu na gyburstag, weseli, dziyń mamulki i inksze roztomajte łokazje.. fot. Brian Y. Winszowani po ślonsku na roztomajte łokazje.. Woli śpiewać.. Chłopy z chłopami .Wiersze po śląsku PAN HILARY ( po śląsku) Loto, tyro Pan Hilary, do dekla mu piere, bo kaś ten boroczek stary, posioł swoje brely .. Idealnie sprawdzą się też jako tekst laurki.. Winszujymy Wōm, cobyście bez te wszyjskie lata, kere sōm przed Wami, sztyjc mieli szpas a masa uciechy.. Podziel się na Facebooku.. Jeśli nasi najbliżsi są znani z poczucia humoru, życzenia po śląsku możemy złożyć im nawet pomimo tego, że oni sami nie korzystają z tego języka.. Łokropnie łone dżyniate były.. Poszukiwanie znaczenia najbardziej nietypowych słów może im sprawić wiele radości.. Wierszyki to świetna metoda nauki.. Z godki szło poznać kery je kery, bezto sie prali jak indjanery.. Życzenia urodzinowe po śląsku.. Krótkie rymowanki to idealny sposób dla dzieci, aby poćwiczyć swoją pamięć i wzbogacić słownictwo.. Tweet (Ćwierkaj) na Twitterze..

Życzenia po śląsku.

W styczniu składamy życzenia naszym babciom i dziadkom z okazji ich święta, które .Wierszyki urodzinowe dla ukochanej osoby.. Kochaj, kochaj lecz miłością, życiem, sercem i tym snem, kochaj, kochaj te serduszko które najbardziej tego chce.. Skisz tego narychtowali my pora takich przikładów, kiere se możecie wzoś wdycki kiej bydzie tyn czas .Barbórka - życzenia sms, krótkie, śmieszne, zabawne, po śląsku, dla górnika 4.12.2020 Hietaparta / pixabay.com Zobacz galerię (12 zdjęć) Życzenia na barbórkę 2020.Re: WIERSZYKI I KRÓTKIE RYMOWANKI.. Niy wadźcie sie za wiela, rajzujcie po świecie, narōbcie bajtli, a Pōnbōczek niych Wōm błogosławi.Lub po banany na drzewo wylyść.. Szuko w galotach, kabot obmacuje przewróciył szczewiki, psinco znejduje.. Dokoła pod ziemią czarne korytarze, Czarne wszystkie dłonie i górników twarze.. A mało co przyłazi do gowy.. Te cierpienie i te rany widać je na tobie ale z serca ściągnij sobie te kajdany mokre, bo gdy kochasz miłość wielka, nie nawidzisz siebie lecz posłuchaj to ta wielka co me serce raduje.. Sprawdź nasze propozycje.ŻYCZENIA NA 50 URODZINY.. Na te Świenta kiedy Pon Buczek sie narodziłżycza: coby chróbska sie Wos nie .Ta strona jest hostowana za darmo przez cba.pl.Jesteś jej właścicielem?. Albo raczej: jakich życzeń na pewno lepiej nie wysyłać..

Życzenia urodzinowe po śląsku.

Dzisioj w dniu Twojego geburstagu Życza Ci kupa uciechyŻyczenia pod kościół (fajne a krótkie) Dzisioj je piyrszy dziyń Waszego nowego, spōlnego żywobycio.. Kurde"- woło- " kurde bele" ktoś mi rąbnął moje brely .Wiersze znanych poetów na portalu poezja.org.. Życa Wom na te Świynta, karpia bez łości i drugo ryba w galercie.. "kurde" - ryczy -"kurde bele!Wiersze po slasku.. My śpiewamy wszystkie piosenki zaczynające się od "poszła" - "poszło dziewczę po ziele", "poszła żabka po wodę", "poszła Karolina do Gogolina" oraz "w polu grusza stoi", "był sobie król" - to jest jej dobranocka.Wierszyki Cytaty Błogosławieństwo Rocznica ślubu Dla żony Dla rodziców Dla męża 50. rocznica ślubu 5. rocznica ślubu 45. rocznica ślubu .. Dzisioj w dniu Twojego geburstagu Życza Ci kupa uciechy Aby żodne choróbsko Cie nie trzimałoKrótkie wiersze dla dzieci.. To tutaj poznacie gwarę śląską oraz wiersze na wesela i inne okazje.. Górnicze rodziny codziennie pracują,Krótkie i fajne wierszyki na laurkę i SMS dla dziadków na 22.01.2021 Życzenia na Dzień Dziadka 2021.. Znajdziecie tu zarówno tradycyjne wierszyki bożonarodzeniowe, jak i krótkie i zabawne .Kawały po śląsku O górnikach O rolnikach Po śląsku Alojz skończył robota, ale nie chciało mu się dźwigać łopaty, więc zostawił ją na podszybiu, a na łopacie napisał: "Francik, weź mi na wierch łopata, bo żech jej zapomnioł".węzłem, co dwoje serc tych splata, żyjcie szczęśliwie tu na ziemi, niech Wam w miłości płyną lata, niech miłość, dobroć oraz ufność, która dziś w sercach Waszych gości, wraz z Bożą łaską i pomocą..

Oryginalne wierszyki na święta po śląsku.

Wybór najpiękniejszych polskich, ale też zagranicznych wierszy i poezji.Krótkie wierszyki na Dzień Babci - w sam raz do nauczenia się na pamięć nawet dla 3-latków.. Łoctu i zymftu było za tela.Życzenia po śląsku na Święta Bożego Narodzenia Radosnych Godōw!. By świdrować węgiel, często skamieniały, Gdzie od węgla pyłu są też czarne ściany.. Wtedy jak wszysko było na bony.. W tej uroczystej chwili, gdy słowo 'tak' oznacza.Barbórka - życzenia sms, krótkie, śmieszne, zabawne, po śląsku, dla górnika 4.12.2020 fot. Hietaparta / pixabay.comChodzą po tych sztolniach, tylko tunelami.. WIERSZYKI NA 50 URODZINY.. I apluzyny ,no ji cytryny.. Zobaczcie poniżej.. Szuko w galotach, szaket obmacuje, Obaloszczewiki, psińco znajduje.. W dniu urodzin najbliższego i najdroższego człowieka na świecie, myśli o którym wywołują ciepłą falę słodkiego drżenia gdzieś obok serca, chcemy, by nasze życzenia były jak nigdy ładne.. Możesz usunąć tą wiadomość i otrzymać wiele dodatkowych możliwości, ulepszając hosting do PRO lub VIP za jedyne 5.83 zł!Życzenia urodzinowe po śląsku.. Wykorzystaj nasze wierszyki, by twoje dziecko mogło sprawić radość babci w dniu jej święta da Wam moc szczęścia i radości.. Życzenia po śląsku.. W internecie można .Życzenia po śląsku mogą być poważne, religijne, ale też bardziej na wesoło w formie wierszyka..

*** Czas, jak gupi nom ucieko,Życzenia na Boże Narodzenie po śląsku.

***** KIEDYŚ NA ŚLĄSKU Kiedyś na Ślonsku cołkimi dniami, bjoły hanysy sie z gorolami.. Jana Brzechwy w Rybniku.Życzenia świąteczne po śląsku 2018: Jakie życzenia należy wysyłać na święta?. Przez.. Poznaj równie ciekawe jak i też długie i krótkie, śmieszne wiersze ze śląska specjalnie dla Was.. Tu zebraliśmy wzruszające wiersze na urodziny drugiej połówki: Poszybować przez życie jak ptak1.. A jak go suszy to zamiast Coli, Na fest się wielko palma gramoli.. Wyjechoł Francek w daleki strony.. Winszuja, coby Wōm nowo porodzōny Pōnbōczek błogosławiyli; cobyście znŏdli mocka gyszynkōw pode krisbaumym; mandle ze makōwkōw niy stanyły we gŏrdzielu; coby te świynta bōły richtig czasym spyndzōnym do kupy ze familijōm.Wierszyki po śląsku dla dzieci i nie tylko.. Bajzel w szranku i w bifyju a już leci do antryju. ". I odzież i buty, tu wszystko jest czarne, Ale ciężka praca nie idzie na marne.. Specjaliści radzą: "Piszmy po swojemu".. Ona i on na jednym stali domku, powieść z tego nie wiernego.Krótkie, wesołe, wzruszające, oryginalne, wyjątkowe życzenia dla babci i dziadka..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt