Proces pielęgnowania pacjenta z cukrzycą

Pobierz

Poziom wiedzy osób chorujących na cukrzycę jest niewystarczający.. -wdrożenie diety cukrzycowej.. Zbierając dane o pacjencie oraz formułując diagnozę wykorzystano następujące techniki: analiza dokumentacji medycznej, wywiad, obserwacja, publikacje naukoweProces pielęgnowania pacjenta z odleżyną III stopnia - studium indywidualnego przypadku unieruchomienia oraz błędów w pielęgnowaniu pacjenta.. Ograniczenie spożycia cholesterolu do 200mg dziennie.. Unormowanie poziomu glukozy we krwi.. Przygotować zestaw do pielęgnacji stóp.. Wdrożyć dietę cukrzycową.. Spróbuj inaczej sformułować pytanie.Wszystko na temat: proces pielegnowania dziecka z cukrzyca.. W przypadku pacjenta z cukrzycą typu 2 należy podać kilka próbek menu dziennie.. - białka powinny pokrywać 15-20% zapotrzebowania energetycznego, przy podaży minimum 0,8g/kg należnej masy ciała.PROCES PIELĘGNOWANIA Pacjenta geriatrycznego z cukrzycą typu II Karta gromadzenia danych o pacjencie 1.. Przekazanie pacjentowi niezbędnych wiadomości dotyczących diety cukrzycowej: - tłuszcze nasycone nie powinny stanowić więcej niż 7% energii, tłuszcze nienasycone 5-10%.. -regularne posiłki.. Motywowanie chorego do ćwiczeń aparatu mowy.3 Primary Nursing to rozwiązanie polegające na pracy zespołu pielęgniarek na oddziale szpitalnym w ramach którego jest realizowany proces pielęgnowania..

Proces pielęgnowania pacjenta z cukrzycą.

-podaż insuliny w zależności od poziomu glukozy we krwi.. Cukrzyca w ciąży może występować jako cukrzyca przedciążowa (gdy kobieta chorowała na cukrzycę przed ciążą) lub jako hiperglikemia po raz pierwszy rozpoznana w trakcie ciąży - u kobiet, które wcześniej były zdrowe.. Należy także pamiętać o posta-ciach granicznych cukrzycy - cukrzycy typu LADA (latent autoimmune diabetes in adults) i typu MODY (maturity onset diabetes of the young).. Kwasica ketonowa jest jednym z groźnych powikłań cukrzycy, dla którego poza zmniejszeniem pH krwi charakterystyczna jest obecność tzw. ciał ketonowych w moczu.Założeniem pracy była ocena wiedzy pacjentów z cukrzycą oraz udział pielęgniarek w edukacji diabetologicznej.. Regularne posiłki.. Efektem dobrej edukacji pacjenta jest: • polepszenie kontroli metabolicznej cukrzycy, • brak późniejszych powikłań • lepsza jakość życia 1.. Wykorzystuje rozwiązanie, w którym pacjent przez cały czas pobytu pozostaje pod opieką tego samego zespołu pielęgniarek, a decyzje związane z pielęgnowaniem podejmuje jedna pielęgniarka nazywana Primary Nurse.proces pielęgnowania chorego z cukrzycą typu 2 - znaleziono 0 notatek, strona 1/0 Niestety nie posiadamy notatek spełniających podane wymagania.. Informacje o rodzinie pacjenta gromadzi nie tylko pielêgniarka rodzinna, ale równie¿ ta, która pracuje Obserwować swój organizm i zaburzenia związane z cukrzycą..

7.Proces pielęgnowania pacjenta z cukrzycą typ 2 notatki.

Wnioski.- na³ogi i przyzwyczajenia pacjenta, - sposób komunikowania siê z otoczeniem, - role pe³nione w ¿yciu oraz wp³yw obecnej sytuacji zdrowotnej i ¿yciowej pacjenta na zakres pe³nionych dotychczas ról.. Pielęgnować pięty, stopy, paznokcie.. - prowadzenie karty obserwacyjnej poziomu glukozy we krwi.Cukrzyca typu 1 i 2 określane są mianem cukrzycy jawnej.. , .Plik PROCES PIELĘGNOWANIA cukrzyca interna.doc na koncie użytkownika monika.j.meus • folder interna procesy • Data dodania: 29 kwi 2013.. .Proces pielegnowania pacjenta z cukrzyca to częsty temat wpisów na blogach w portalu pinger.pl.. Pogadanka z pacjentami na temat cukrzycy i prowadzonego trybu życia.. O kwasicy mówimy, gdy pH krwi ma wartość poniżej 7,35.. Kobieta cierpi na otyłość, nie stosuje diety, lekarzy odwiedza nieregularnie, pali około pół paczki papierosów dziennie.Interwencje siostrzane, w tym praca z rodziną pacjenta.. -regularny pomiar poziomu.. Odżywiać się zgodnie z zasadami diety cukrzycowej.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.1.Możliwość wystąpienia hipo - i hiperglikemii.. Typ LADA jest postacią cukrzycy typu 1Proces pielęgnowania pacjenta z kłębuszkowym zapaleniem nerek Kategoria » Nefrologia Problemy pielęgnacyjne: 4..

Są rzeczy, które też możesz otagować Proces pielegnowania pacjenta z cukrzyca?

Przeprowadzić rozmowę z pacjentem i jego rodziną na temat cech żywienia, w zależności od rodzaju cukrzycy, diety.. zapoznanie pacjenta z personelem medycznym, zapoznanie pacjenta z innymi pacjentami, z którymi został umieszczony na wspólnej sali, zapoznanie chorego z kartą praw pacjenta, zapoznanie pacjenta z topografią i regulaminem oddziału, okazywanie zainteresowania ogólnym samopoczuciem pacjenta przez pielęgniarkę.jakości życia pacjenta z cukrzycą.. Regularny pomiar poziomu glukozy we krwi.. Materiał i metody.. typu II od 12 lat.. 64 - letnia pacjentka trafiła na oddział z powodu utrzymujących się od kliku dni wysokich poziomów glukozy we krwi.. Wyjaśnienie czym naprawdę jest cukrzyca.Ustalenie planu opieki na podstawie postawionej diagnozy i celu pielęgnowania: Na proces pielęgnowania składa się określenie w uporządkowany i systematyczny sposób indywidualnych problemów zdrowotnych pacjenta z cukrzycą, czyli diagnozy pielęgniarskiej, ustalenie planów ich rozwiązania, realizacja tych planów i ocena stopnia .Cukrzyca - interna, proces pielęgnowania..

Czytaj więcej o proces pielegnowania dziecka z cukrzyca na WP abcZdrowie.1.

W pracy przeprowadzono analizę piśmiennictwa z zakresu edukacji zdrowotnej w procesie pielęgnowania pacjentów z cukrzycą.. Omówienie z pacjentem późnych powikłań cukrzycy i objawów które mogą zaniepokoić chorego: - Retinopatia cukrzycowa ( upośledzenie widzenia), zalecanie wizyty kontrolne u okulisty, wykonywanie badań przesiewowych - Nefropatia cukrzycowa ( zaburzenia w pracy nerek), zalecane wizyty u nefrologa, wykonywanie badań moczuProces pielęgnowania pacjenta z cukrzycą, cukrzyca, proces pielęgnowania na internę, Proces pielęgnowania, Proces pielęgnowania-poz, Proces Proces pielęgnowania - pielegniarstwo.xlx.pl Proces pielęgnowania - element jakości świadczeń pielęgniarskich konsekwencję nadmiernej masy ciała, w tym: cukrzyca typu II, nadciśnienie .U pacjentów z cukrzycą typu 1 obserwujemy wzrost miana tych przeciwciał.. Dane osobowe Tadeusz Nowaczyk, wiek: 78 lat Stan cywilny: żo2.. Cel: Poprawa komunikacji chorego z innymi osobami.. Pacjentka ma rozpoznaną cukrzycę.. Zaproponowanie ćwiczeń mięśni twarzy poprawiających wymowę.. -unormowanie poziomu glukozy we krwi.. Załóż własny blog!W pracy przedstawiono proces pielęgnowania z wykorzystaniem metody indywidualnego przypadku, która ukazuje indywidualne problemy pacjentki z zapaleniem wątroby typu C. Przekonaj pacjenta o konieczności zbudowania diety zaleconej przez lekarza.1.. notatki 2016-04-14 15:38:43 miss_misiek cukrzyca , proces pielęgnowania , interna , 0 Komentarzy Proces pielęgnowania pacjenta z cukrzycą.Problemy pielęgnacyjne: Możliwość wystąpienia hipo - i hiperglikemii.,Lęk spowodowany stanem zdrowia.,Deficyt wiedzy na temat diety cukrzycowej.,Możliwość wystąpienia powikłań ze strony układu krążenia z powodu wysokich wartości ciśnienia tętniczego,Możliwość wystąpienia powikłań późnych w cukrzycy takich jak (pogorszenie wzroku, utrata wzroku, stopa cukrzycowa .Problem pielęgniarski: Zaburzenia w komunikacji z powodu afazji i porażenia mięśni twarzy.. Możliwość wystąpienia hipo - i hiperglikemii.. Działania pielęgniarskie: Rozmowa z pacjentem i rodziną nt. przyczyn afazji, dalszego postępowania, rokowania.. Może pojawić się u każdej ciężarnej, jednak najbardziej narażone są kobiety z nadwagą oraz u .Niepokój pacjenta na skutek nagłej hospitalizacji Cel opieki: zniwelowanie lęku, pozyskanie zaufania i sympatii chorego.. Silny ból w okolicy lędźwiowej., 2.. Oznaczać poziom glukozy we krwi.. Dbać o racjonalny rozkład pracy fizycznej w ciągu dnia.. Odleżyny są jednym z najczęściej występujących powikłań u pacjentów hospitalizowanych oraz tych unieruchomionych przebywających w domu.Kwasica to zaburzenie równowagi kwasowo-zasadowej organizmu..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt