Test do lektury w pustyni i w puszczy

Pobierz

Znasz te książkę jak własną kieszeń!. Od prawie stu lat cieszy się wielką popularnością wśród młodzieży, która z zapartym tchem śledzi pasjonujące przygody Stasia Tarkowskiego i Nel Rawlison.W pustyni i w puszczy jest powieścią podróżniczo-przygodową.. "W pustyni i w puszczy" to powieść: a) historyczna b) podróżniczo-przygodowa c) fantastyczna d) obyczajowa 2.. W Pustyni i w Puszczy autorstwa Henryka Sienkiewicza.. .Chcesz sprawdzić swoją wiedzę z książki H. Sienkiewicza ''W pustyni i w puszczy'' lub poćwiczyć do nadchodzącej kartkówki?. ''W pustyni i w puszczy'' Henryka Sienkiewicza - quiz sprawdzający z lektury.. Odpowiedz.Henryk Sienkiewicz, "W pustyni i w puszczy" - test znajomości lektury.. Sprawdzian przygotowany dla klasy V.jest łatwy, ale trudny :D - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraQuiz W pustyni i w puszczy 28.. Opis testu.. Czyje dzieci miały być wymienione za porwanych Stasia i Nel?. Komentarze (3):Test wiedzy o słynnej lekturze!. Co upewni Cię, że to .. "W pustyni i w puszczy" - test 3.. 2011-12-11 18:00:36 pomożesz mi to rozwiązać ?. Quizy Os. .. Ile wiesz o lekturze "W pustyni i w puszczy"?. Sprawdź, czy wciąż pamiętasz losy Stasia i Nel!. Sprawdź ile o niej wiesz!. Fahdi c) Gebhr b .W pustyni i w puszczy | Inne lektury • streszczenie • bohaterowie • opracowanie • test..

Test z lektury ,, W pustyni i w puszczy '' DRAFT.

Jak dobrze znasz przygody Stasia i Nel?. Spróbuj zdobyć w tym quizie więcej niż 7 punktówTest z lektury: "W pustyni i w puszczy" .. Możesz śmiało przystąpić do sprawdzianu z lektury w szkole i niczego nie musisz się obawiać.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.Test do wspaniałego przygotowania się do sprawdzianu z Lektury szkolnej pt.. Jak mieli na imię główni bohaterowie ?. Życzę miłego rozwiązywania.. Wybierz prawidłową odpowiedź.. Głównym motywem jest wędrówka dwójki dzieci - Stasia i Nel - przez afrykański kontynent, najpierw przez pustynię, a potem puszczę.. Rozwiąż test!a) "W pustyni i w puszczy" to powieść obyczajowa b) "W pustyni i w puszczy" to powieść podróżnicza c) "W pustyni i w puszczy" to powieść przygodowa 35) Staś nauczył się strzelać: a) w Port Saidzie b) podczas pobytu w Omdurmanie c) po tym, jak zdołał uwolnić się z rąk porywaczy 36) Która narodowość nie pojawia się w utworze?1) Główni bohaterowie "W pustyni i w puszczy" nazywają się: a) Krzyś i Lola b) Staś i Nel c) Tomek i Zosia d) Kasia i Basia 2) Akcja powieści toczy się w: a) Europie b) Ameryce Północnej c) Australii d) Afryce e) Azji 3) Pies dzieci nazywa się: a) Saba b) Reks c) Azor d) King 4) Fatma to: a) mama Stasia b) zakonnica c) żona Smaina 5) Czarnoskórzy towarzysze bohaterów to: a) Kali .W Pustyni i w Puszczy - krótki test, test z lektury Pytania na sprawdzenie znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt..

W pustyni i w puszczy.

Jesteś molem książkowym?. a) konia c) lwa b) słonia d) tygrysa 3.. Jakie wielkie zwierzę zastrzelił Staś?. Szukaj.. Test: W który roku Sienkiewicz rozpoczął karierę dziennikarską?. Nauczycielka Nel, ktora zostala ukaszona przez skorpiona, to: Pani Olivier Pani Osiler Pani Anasi Pani Alicja : 7. a) 1876 b) 1866 c) 1888 d) 1872 Rozwiązanie - Miasta Chartum bronił: a) Mahdi b) generał Gordon .. "W pustyni i w puszczy" to lektura sugerowana dla klasy 5.. Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury W pustyni i w puszczyTest z lektury szkolnej W pustyni i w puszczy.. Dostępne są następujące arkusze do wydruku: Sprawdzamy znajomość tekstu - Quiz // odp.. Henryk Linde z pochodzenia był: a) Niemcem .. Po drodze, w przewidywaniu, że chory może potrzebować świeżego mięsa, zabił dwie pentarki, które też istotnie zostały przyjęte z wdzięcznością.Problematyka.. .W pustyni i w puszczy ukazywała się w odcinkach w "Kurierze Warszawskim" w latach , po raz pierwszy jako całość została wydana w 1911 roku.. Autorem książki jest Henryk Sienkiewicz.. 16 pytań Lektury szkolne KoteczkiTest ze znajomości treści lektury "W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza.. Identyfikujemy bohaterów powieści - Czytanie ze zrozumieniem // odp.Czy zdarzyło się, że Chamis nie przybywał do dzieci dłużej niż 4 dni?.

W pustynii i w puszczy.

Jak nazywamy grupe ludzi i zwierząt na pustyni to .Dajcie odpowiedzi do testu z lektury W pustyni i w puszczy.. Skomentuj.. Inne tryby testu.. Skierowana do młodego czytelnika ukazuje szeroki opis realiów Afryki — jej kultury, konfliktów, a także przyrody.Geneza powieści "W pustyni i w puszczy" W styczniu 1891 r. Henryk Sienkiewicz wyruszył w podróż na Czarny Ląd.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraLista pytań z lektury W pustyni i w puszczy.. Podczas tej niebezpiecznej podróży bohaterów spotyka wiele ciekawych, ale i bardzo niebezpiecznych przygód.. by .. "W PUSTYNI I W PUSZCZY" _____ imię i nazwisko I. Staś wybrał się do Lindego dopiero następnego dnia w południe, musiał bowiem odespać noc poprzednią.. Lektury uzupełniające .W pustyni i w puszczy test dla klasy 5 (rozwiąż, nie musi być cały) 2010-08-20 14:26:25 Test z lektury w pustyni i w puszczy , czy te pytania mogą być na kartkówce?. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Pytania te pozwolą Ci powtórzyć najważniejsze informacje z książki i przygotować się na zajęcia.Pytania do lektury: W pustyni i w puszczyTest: W pustyni i w puszczy Opis testu: Szczegółowy test z lektury.. Udostępnij..

Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę.

W pustyni i w puszczy.. W pustyni i w puszczy - przetestuj swoją wiedzę #test wiedzy, #test, #książki i komiksy, #lektury szkolne, #w pustyni i w puszczy, #test z lektury 4330 x, 2016-01-07 21:34:08"W PUSTYNI I W PUSZCZY"- TEST ZNAJOMOŚCI LEKTURY 1. a) Fatmy c) Idrysa b) Chamisa d) beduinów 2.. Mirusinda 4 lata temu.. Test z lektury ,, W pustyni i w puszczy '' DRAFT.. Rozwiąż test.. Sprawdź, ile pamiętasz!. Test: Kali należał do plemienia: a) Samburu b) Dangalów c) Derwiszów d) Wa-himów Rozwiązanie.. Sprawdź się rozwiązując ten krótki test.. Podczas tej wyprawy powstały "Listy z Afryki" oraz wydana 20 lat później powieść przygodowo- -podróżnicza "W pustyni i w puszczy" - ostatnie dzieło pisarza, który zamieścił w nimW pustyni i w puszczy | Inne lektury • streszczenie • bohaterowie • opracowanie • test.. W którym kraju rozpoczyna się akcja powieści?. Jak nazywał się człowiek, którego wiary nie chciał przyjąć Staś?. 46 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Rozwiąż test!Najbardziej kompletny test z lektury W pustyni i w puszczy jaki znajdziesz w sieci.. Książka H. Sienkiewicza W pustyni i w puszczy jest powieścią podróżniczo-przygodową, w której przedstawione zostały niezwykłe losy dwojga przyjaciół w Afryce..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt