Jak odczytać numer licznika wody

Pobierz

Ta sama zasada obowiązuje, gdy odczytujemy elektroniczny licznik wody.Warto zwrócić szczególną uwagę głównie na czarne cyfry lub te cyfry, które umieszczone są na czarnym polu.. KROK 4 - NUMER.. Weź 10-litrowe wiadro, napełnij wodą i wylej.. Dokonany w ten sposób odczyt danych wskazywać będzie na zużycie wody w pełnych metrach sześciennych.użyj kodowania kolorami - obudowa liczników zimnej wody jest zwykle pomalowana na niebiesko (podobnie jak krawędź deski), na gorąco - na czerwono; znajdź napis - ciepłej wody użytkowej / zimnej wody lub ciepłej wody / ciepłej wody; dotknij rury - główny przewód ciepłej wody jest zawsze ciepły (z wyjątkiem okresów letniego wyłączenia); Jeśli stan licznika zwiększył się o 5 litrów, to licznik jest OK!. Jak prawidłowo odczytać wodomierz?. Zdjęcie wziąłem z innego forum ale mam taki sam licznik jak na zdjęciu.. Odkręcamy delikatnie kran i pozwalamy płynąć wodzie, aż wskazówka znajdzie się na zerze.. Wskazanie wodomierza (tylko pełne m3) jest podstawą do rozliczenia zużycia wody i odprowadzenia ścieków.. ODCZYT 12456.. W paszporcie numer fabryczny wodomierza zwykle na pierwszych stronach tego .About Press Copyright Contact us Creators Advertise Developers Terms Privacy Policy & Safety How YouTube works Test new features Press Copyright Contact us Creators .Naprawiamy czarny numer - 4 metry sześcienne wody zostały zmarnowane..

Popatrz na odczyt licznika.

Jeśli masz jeszcze paszport na licznik, to dowiedzieć się, że jego pokój nie będzie łatwe.. - wysyłając e-mail na adres : [email protected],pl.. Urządzenie to przepływomierz z mechanizmem zliczającym.. Deszyfrowanie wagi cyfrowej znajdującej się z przodu wodomierzy.. Powtórz tę procedurę trzy razy.. Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany.. Wówczas należy również sprawdzić i podać gdzie jest numer wodomierza.. Imie Nazwisko/ Nazwa Firmy *.. Dokonując odczytu wodomierza należy podawać tylko czarne cyfry (czytane od lewej strony licznika (łącznie z zerami), które oznaczają zużycie wody w pełnych metrach sześciennych.Czytamy od lewej strony licznika, łącznie z zerami.. STAN WODOMIERZA MOŻNA PODAĆ NA KILKA SPOSOBÓW: - dzwoniąc pod numer telefonu 77 431 68 98.. Weź pustą butelkę np. 5-litrową po wodzie mineralnej, odczytaj stan licznika, napuść wody do butelki i ponownie odczytaj stan licznika.. JAK POPRAWINIE ODCZYTAĆ WODOMIERZ?W zależności od liczby posiadanych liczników, należy wypełnić pola dla jednego lub dwóch liczników.. Czarne liczby pokazują, że zmarnowaliśmy 2 metry .Odczytanie numeru licznika bezpośrednio z licznika Numer licznika powinniśmy być w stanie z łatwością odczytać z samego licznika, choć dokładne miejsce tego numeru może się różnić w zależności od producenta i od tego, czy mamy do czynienia z licznikiem indukcyjnym, elektronicznym czy indukcyjnym.Każdy wodomierz posiada niewielką wskazówkę ze skalą od 0 do 9..

Jak prawidłowo odczytać wodomierz?

Proszę wypełnić wszystkie pola i nacisnąć przycisk WYŚLIJ.. Metody przesyłania odczytów z urządzeń pomiarowych: kiedy wziąć i komu przesłać dane.. Mechanizm w tym momencie oblicza objętość cieczy rozlewającej się przez wodomierz.Podaj wskazanie wodomierza ( informacje jak prawidłowo odczytać wskazania wodomierza znajdziesz tutaj) poprzedzając je wyrazem ODCZYT np.. Jeżeli podajesz wskazania więcej niż jednego wodomierza prześlij nam także ich numery fabryczne.. Lokalizacja pokoje mogą być różne i zależy od modelu urządzenia rachunkowości źródła energii.. Licznik w nim zaczyna się obracać tylko podczas przepływu wody przez niego.. Odczyt należy zaokrąglić do pełnych metrów sześciennych.- wysyłając zdjęcie wodomierza pod numer telefonu 697 892 141 lub na adres: - wysyłając e-mail na adres: lub - dzwoniąc pod numer telefonu: 61 8359 100 .. Dokonując odczytu stanu wodomierza należy podawać wszystkie czarne cyfry odczytane od lewej strony liczydła, łącznie z zerami.. Oto przykładowy widok wyświetlacza licznika: kod 1.8.0 - widać całkowite zużycie prądu.Aby odczytać licznik elektroniczny potrzebujemy kodu OBIS (jest to numeryczny kod, który pozwala identyfikować dane rejestrowane przez licznik) umieszczony w lewym górnym rogu, a informacje przydatne do odczytu znajdują się zazwyczaj na obudowie licznika.Jak należy poprawnie odczytać wodomierz..

- wysyłając fax pod numer 77 431 78 87.

"Badanie" namagnesowania licznika jest ROBIENIEM FRAJERÓW W BAMBUKO!Sprawdzanie liczników ciepłej wody powinno odbywać się co cztery lata, zimnem - raz na sześć lat.. Pola oznaczone * są wymagane.. Przykład samodzielnego obliczeniaW tym filmie dokładnie wyjaśniam jak czytać licznik nie trzeba wciskać, dane same się przewijają a cykl trwa 2 minuty.NAJWAŻN.. Do każdego odczytu należy podać rodzaj licznika (zimna woda/ciepła woda) oraz numer licznika.. Jeśli liczby pokazują, że zostało zużyte mniej więcej 30 litrów, miernik musi zostać sprawdzony przez specjalistę.Ilość pełnych metrów sześciennych zużytej wody jest oznaczona kolorem czarnym, natomiast cyfry w kolorze czerwonym oznaczają wartości dziesiętne, setne i tysięczne..

Aby to zrobić, zanotuj numery trzech czerwonych cyfr.

Właściciel musi monitorować stan wodomierza i okres okresu kalibracji.Mam taki licznik wody Metron i nie wiem jak go odczytać mógłby ktoś pomoc.. Każda cyfra oznacza w tym wypadku 100 ml wody.. Podając wskazanie wodomierza należy podawać wyłącznie cyfry czarne, oznaczające pełne metry sześcienne.Podaj odczyt wodomierza.. Jakie liczby należy wziąć pod uwagę w licznikach ciepłej i zimnej wody.. - korzystając z formularza on - line.Jak wziąć wodomierz w domu.. Ostatnia liczba to więcej niż 500, dlatego okrążamy 834 litry do 1 m 3.. Ilustracja WMK, Odczyt wodomierza Prześlij stan swojego wodomierzaJak odczyty liczników wody, jakie numery należy wziąć pod uwagę?. Jak odczytywać licznik ciepłej wody?. W polu "Uwagi" można podać numer telefonu do kontaktu lub inne uwagi dotyczące odczytów wodomierzy, jego wypełnienie nie jest konieczne.1.. Ze względu na różnorodność liczników, kody te mogą przyjmować różne wartości, jednak na obudowie licznika powinna znajdować się tabelka z informacją, co dany kod oznacza.. Na czerwonym liczniku wody wartości te są następujące: czarne liczby - 00002, czerwone liczby - 834.. Aby to zrobić, musisz skontaktować się z firmą usługową.. #2 24 Gru 2011 11:15.Należy wpisać wszystkie czarne cyfry odczytane od lewej strony liczydła, łącznie z zerami, jeżeli wystąpiły przed właściwą wartością wskazania.. Potem podstawiamy pod kran litrowe naczynie i powoli napełniamy je wodą.Podaj stan liczników wody Wodomierze odczytywane są przez pracowników ADM Kowalski w odstępach pół rocznych tj. 30.06 i 31.12 (wynika to z okresów rozrachunkowych określonych w zawartej umowie).Kody OBIS, znajdują się w lewym górnym rogu (małe cyferki).. Czasami wymagana jest nadzwyczajna procedura takiego planu.. Te powinno się czytać od lewej strony licznika, uwzględniając przy tym także zera..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt