Rozmnażanie się i rozwój ssaków

Pobierz

.Pobierz materiały: Scenariusz lekcji 26.. Życie każdego osobnika jest ograniczone w czasie.. Załącznik nr 1.. U słonia prawie 2 lata, u kangura - tylko 12 dni.. Klasa 6, temat: Rozwój zarodków odbywa się wewnątrz ciała samicy - w macicy, w otoczeniu błon płodowych.. I A. stałocieplność B. obecność łożyska przez cały okres rozwoju zarodkowego ipłodowego C. ciało pokryte sierścią D .Źródło: WSiP Szkolni PrzyjacieleZeszyt ćwiczeń.. Przed nami kolejny temat dotyczący ssaków.. Rozmnażanie się i rozwój ssaków.. Rozmnażanie się i rozwój ssaków.Poznasz sposób rozmnażania się ssaków i ich rozwój Dowiesz się jak przebiega opieka nad potomstwem Poznasz wyjątkowe pod względem rozmnażania ssaki 1.. Dzisiejszy temat lekcji jest opisany w podręczniku na stronach 131-133.. Łożysko jest wspólnym narządem powstającym z części matczynej i zarodka.Odpowiedz przez Guest.. -głównych zagrożeń i sposobów ochrony ssaków.. Materiał jest dostępny tylko dla nauczycieli, którzy mają uprawnienia do jego pobrania.. Zapamiętaj!. Temat: Rozmnażanie się i rozwój ssaków.. Ssaki są owodniowcami.Rozmnażanie ssaków.. Dokończ zdania a) wszystkie ssaki są zwierzętami ….. Sperma złożona jest też z wydzieliną gruczołu krokowego, który znajduje się u nasady prącia.. Co to znaczy, że ssaki są żyworodne.. Dzień dobry.. Przygotuj lapbook podsumowujący wiadomości o ssakach (na ocenę!)..

Rozmnażanie się i rozwój ssaków.

Owulacja może być uzależniona od warunków środowiska lub .Temat: Rozmnażanie się i rozwój ssaków.. Dalszy rozwój zygoty, a później zarodka odbywa się w macicy.Temat: Rozmnażanie się i rozwój ssaków.. e) najkrótsza ciąża u … f) najdłuższa ciąża u ….Podczas rozwoju zarodek ssaka jest chroniony ciałem matki i w dużym stopniu niezależny od czynników zewnętrznych.. b) występuje zapłodnienie … c) ciąża to okres rozwoju ssaków odssaków (co to jest żyworodność, łożysko i jaką rolę odgrywa podczas rozwoju ssaków).. Rozmnażanie i rozwój ssaków Większość ssaków to zwierzęta żyworodne : Żyworodność - sposób rozmnażania płciowego, który polega na rozwoju nowego organizmu we wnętrzu .odpowiedział (a) 27.03.2010 o 12:47.. Otwórz podręcznik na stronie 134 Przeczytaj tekst a dowiesz się jak rozmnażają się ssaki Otwórz podręcznik na stronie 136 Przeczytaj tekst, a dowiesz się; - dlaczego ssaki mają różne kształty ciała i różną budowę kończyn"Rozmnażanie się i rozwój ssaków".. Znacznie dłużej niż pojedynczy osobnik pozostaje na Ziemi gatunek, do którego on należy.Podczas dzisiejszej pracy dowiesz się na temat: -rozmnażania się i rozwoju ssaków.. Charakterystyczną cechą rozmnażania się ssaków jest zapłodnienie wewnętrzne.. Wprowadzenie..

Temat: Rozmnażanie się i rozwój ssaków.

Zapoznaj się z poniższym materiałem.. Plemnik łączy się z komórką jajową (produkowaną przez jajnik) w jajowodzie.. Samce ssaków posiadają dwa jądra, które znajdują się w mosznie poza jamą ciała.. Prawie wszystkie ssaki są zwierzętami żyworodnymi.. Rozmnażanie ssaków U ssaków, podobnie jak u wszystkich lądowych organizmów, zapłodnienie zachodzi w organizmie samicy.. Pobierz.. Układ rozrodczy męski składa się z parzystych jąder i nasieniowodów oraz prącia, które jest narządem kopulacyjnym.Nauczysz się.. Po zapłodnieniu wewnętrznym powstaje zygota a później zarodek.. Zwierzęta, które karmią młode mlekiem.. i) rozmnażanie się i rozwój ssaków - ssaki, które składają jaja, j) opieka nad potomstwem.Zał.. Karta pracy do lekcji: Rozmnażanie się i rozwój ssaków.. Pamiętajcie, że po powrocie do szkoły, na pewno będę sprawdzać zeszyty przedmiotoweW zeszycie przedmiotowym zapisz temat: Rozmnażanie się i rozwój ssaków.. Cele: Dowiesz się, w jaki sposób rozmnażają się ssaki i jak wygląda ich rozwój.. Po zapłodnieniu wewnętrznym powstaje zygota a później zarodek.. -znaczenia ssaków w przyrodzie i dla człowieka.. Zapoznaj się z tekstem zamieszczonym pod instrukcją.. Za tydzień podam Wam zadanie do wykonania na ocenę.. Jak rozmnażają się ssaki łożyskowe (czyli te, u których rozwija się łożysko).. Okres trwania ciąży u ssaków jest bardzo różny..

Temat: Rozmnażanie i rozwój ssaków.

Większość ssaków jest żyworodna, a więc zarodek rozwija się w organizmie matki, gdzie pobiera pokarm i tlen.. Jaka jest rola łożyska w rozwoju zarodkowym ssaków.. Układ rozrodczy żeński składa się z parzystych jajników i jajowodów.. Są stałocieplne, czyli dużo wytworzonej energii zużywają na ogrzanie ciała i potrzymanie temperatury ciała.. Ich zarodek rozwija się w macicy i jest połączony z organizmem matki za pośrednictwem .Ssaki mają dwa rodzaje zębów: u młodych to zęby mleczne, które są stopniowo wymieniane na uzębienie stałe.. -poznasz ssaki, które składają jaja.. Żyworodność to sposób rozrodu, który polega na rozwoju zarodka w organizmie samicy, skąd pobiera on do chwili narodzin substancje odżywcze oraz tlen.Temat: Ssaki - rozmnażanie i rozwój.. Ssaki oddychają płucami.. Załącznik nr 2.. Rozmnażanie się i rozwój ssaków: Większość ssaków jest żyworodna.. Omówimy sposoby rozmnażania się ssaków oraz opiekę nad potomstwem.. Pod wpływem hormonów produkowanych przez przysadkę dojrzałe jajo uwolnione jest do jajowodu.. wykazywać różnice między rozmnażaniem płciowym i rozmnażaniem bezpłciowym; wyjaśniać, jak przebiega rozwój prosty i rozwój złożony.. Dokończ zdania a) wszystkie ssaki są zwierzętami ….. Jak u wszystkich kręgowcówf ) zróżnicowanie budowy ssaków, g) jakie funkcje pełni skóra ssaków - wytwory skóry -włosy, pazury, paznokcie, kopyta, rogi, h) jak oddychają ssaki - pęcherzykowata budowa płuc..

E-podręcznik.Rozmnażanie się i rozwój ssaków.

Ssaki są owodniowcami.Rozmnażanie i rozwój ssaków: ~~~~~ Większość ssaków jest żyworodna.. Materiały dla nauczycieli.. Na ocenę lapbookaUkład rozrodczy żeński łożyskowców składa się z parzystych jajników i jajowodów, macicy oraz pochwy (u stekowców i torbaczy występuje podwójna macica).. Zaloguj się lub Dołącz do Klubu.Ssaki zamieszkują zarówno środowiska wodne (walenie i syreny), jak i lądowe (większość), opanowały także przestrzeń powietrzną (nietoperze) Rozmnażanie i rozwój : Ssaki są rozdzielnopłciowe.. Żyworodność ssaków.. Ssaki są żyworodne (za wyjątkiem jajorodnych stekowców - dziobaka i kolczatki).. Podane niżej cechy ssaków (A-H) wykorzystaj do uzupełnienia tabeli.. Przegląd i znaczenie ssaków.. Karta pracy do lekcji: Rozmnażanie się i rozwój ssaków.. - zróżnicowania odżywiania i uzębienia ssaków.. W zależności do grupy do której przynależą mogą być żyworodne ( czyli rozwój przyszłego potomstwa odbywa się w organizmie matki---> łożyskowce, torbacze) bądź jajorodne (czyli takie który przyszłe potomstwo rozwija się poza organizmem matki--> stekowce).Rozmnażanie się i rozwój ssaków.. Zadanie 1 Wszystkie ssaki są rozdzielnopłciowe i rozmnażają się płciowo.. Rozwój zarodków odbywa się wewnątrz ciała samicy - w macicy, w otoczeniu błon płodowych.. Wszystkie ssaki opiekują się potomstwem.Zadanie 1 Wszystkie ssaki są rozdzielnopłciowe i rozmnażają się płciowo.. Zapoznaj się z informacjami na ten temat w podręczniku na s.134-135 ( nie pomijaj zdjęć i podpisów pod nimi).Kręgowce stałocieplne: ssaki, rozmnażanie się i rozwój ssaków, różnorodność zwierząt kręgowych.. Na przykład naczelne, .Rozmnażanie się i rozwój ssaków.. Przyporządkuj cechy poszczególnych ssaków oraz ich wizerunki do właściwej grupy w tabeli.. Zapłodnienie jest wewnętrzne.. Zapoznaj się w podręczniku z tematami dotyczącymi rozmnażanie się ssaków i ich znaczenia na stronach 144-154.. W zależności do grupy do której przynależą mogą być żyworodne ( czyli rozwój przyszłego potomstwa odbywa się w organizmie matki---> łożyskowce, torbacze) bądź jajorodne (czyli takie który przyszłe potomstwo rozwija się poza organizmem matki--> stekowce).Rozmnażanie się i rozwój ssaków Szkielety naczelnych Gruczoły mleczne u samic ssaków (z wyjątkiem stekowców) mają ujścia zebrane w parzyste brodawki sutkowe, których liczba zależy od liczebności młodych w miocie u danej grupy.. Rola łożyska Większość ssaków jest żyworodna.. b) występuje zapłodnienie … c) ciąża to okres rozwoju ssaków od … d) w czasie ciąży powstaje …..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt