Charakterystyka wybranej postaci literackiej

Pobierz

Musze napisać charakterystyke postaci literackiej lub historycznej która w swoim życiu kierowała sie miłościa.. Oto skrócona charakterystyka epok literackich w Polsce: Antyk - w centrum zainteresowania znajdował się człowiek, życie ziemskie oraz natura.. Opisujemy tu jej wygląd zewnętrzny, zachowania i przeżycia wewnętrzne.. Jak sama nazwa wskazuje opisujemy również charakter postaci oraz to, co lubi i czego nie lubi robić a także jej nawyki, przyzwyczajenia.1.. Jest to okres rozwoju teatru i dramatu greckiego, a .Charakterystyka bohaterów.. Jak myślisz ç co mogą; Opisz przedstawione na obrazie postaci (wygląd, zachowanie, wyraz twarzy).. Sam Don był wysoki i szczupły, bardzo zdrowy i sprawny.Napisz charakterystykę wybranej postaci literackiej, dowodząc, że warto ją ukazać w filmie lub teatrze (charakterystyka Ebenezera Scrooge"a).. Są chwile, kiedy mamy ochotę zostawić dom, szkołę i wyruszyć gdzieś w nieznane.. Przedstawienie postaci - imię i nazwisko - wiek, miejsce zamieszkania - wykształcenie 2.. Oznacza to, iż wraz z rozwojem akcji jej osobowość zmienia się.Charakterystyka wybranej postaci literackiej 2010-03-23 17:36:14 Charakterystyka postaci 2009-11-14 18:51:51 Charakterystyka postaci Ten Obcy 2013-01-10 21:13:30Charakterystyka wybranej postaci literackiej 2010-03-23 17:36:14; Napisz charakterystykę wybranej postaci z filmu ,, Zemsta '' np. Papkina..

Charakterystyka postaci - budowa.

Analizie podlega nie tylko zewnętrzny wygląd prezentowanej osoby (jak w wypadku opisu postaci), lecz również jej sposób zachowania, charakter, intelekt, styl życia i wyznawane poglądy.Charakterystyka postaci literackiej - Sherlock Holmes.. poleca80% Język polski .. Sherlock Holmes (ur. 1854) to fikcyjny bohater wielu powieści i opowiadań kryminalnych sir Arthura Conana Doyle'a, zamieszkały przy ulicy Baker Street 221b wraz ze swoim wieloletnim przyjacielem, współpracownikiem i kronikarzem swoich dokonań, doktorem Johnem Watsonem.Don Kichot - charakterystyka niezwykłej postaci literackiejDon Kichote był to mężczyzna w wieku około pięćdziesięciu lat.. Wiele zależy bowiem od tego, jak wiele wiemy o danej postaci.Charakterystyka to forma wypowiedzi ustnej lub pisemnej, która ma na celu przedstawienie cech zewnętrznych i wewnętrznych postaci rzeczywistej, literackiej lub fikcyjnej.. Każda epoka literacka posiada zupełnie różne cechy, często stojące w kontrze do poprzedniego nurtu.. Dla wykonania zadania szkolnego z analizy postaci, prawdopodobnie będzie Ci zaproponowano opisać którąś ze znanych postaci literackich.. Przy prezentacji postaci literackiej tworzymy także jej portret psychologiczny..

2014-10-19 09:32:04Plan opisu postaci literackiej.

OWP (Obóz Wielkiej Polski) Don Kichot - charakterystyka niezwykłej postaci lite.. Andrzej Radek - charakterystyka postaci literackiej .. charakterystyka postaci literackiej która jest antyw.. Cechy wyglądu - budowa, kolor oczu, włosów itp. - sposób poruszania się, mówienia - sposób ubierania się 3.Charakterystyka postaci literackiej powinna się składać ze wstępu, rozwinięcia i zakończenia.. Są to: wprowadzenie - opis, kim jest dana postać, wygląd postaci, jej charakter i usposobienie oraz podsumowanie, czyli przedstawienie twoich opinii i przemyśleń z nią związanych.. Z charakterystyką mamy do czynienia.. Zubożały szlachcic, dzielił swą prowincjonalną posiadłość w La Manczy z siostrzenicą, służącą i pracującym w obejściu parobkiem.. Barwna, interesująca postać; Postać dynamiczna, zmieniająca się w toku akcji; Postać niejednoznaczna, skomplikowana; Bohater pozytywny, negatywny; Postać pierwszoplanowa, drugoplanowa, główny bohater… O odwadze (tchórzostwie…, innych cechach) postaci świadczy… O jego okrucieństwie (dobroci) przekonujemy się, kiedy…Zastanów się, czego właściwie wymaga ten temat - masz wybrać bohatera literackiego (a nie np. postać filmową czy rzeczywistą, historyczną!. Jest cześnikiem ziemskim (w dawnej Polsce cześnik kładł przed królem potrawy) i prawnym opiekunem swej bratanicy, Klary, starym kawalerem.Charakterystyka postaci - opis bądź przedstawienie postaci literackiej występującej w dziele literackim mające na celu prezentację tej osoby i analizę jej postępowania..

Przedstawienie postaci (co najmniej cztery informacje) 0 - 1p.

Wędrować, poznawać innych ludzi, oglądać ciekawe miejsca.Charakterystyka postaci przykład .. Na podstawie tekstu.Dobierz sobie postać.. Zgodność pracy z tematem 0 - 1p.. Opis wyglądu zewnętrznego (sposobu mówienia, poruszania się) 0 - 1p.. 2014-10-19 09:32:04; Napisz charakterystykę, wybranej postaci literackiej, dowodząc, że warto ją ukazać w teatrze lub w filmie.. Obejmuje ona drobiazgowe scharakteryzowanie (opis) najczęściej głównego bohatera lektury, filmu lub sztuki, albo ważnych bohaterów pobocznych.Charakterystyka statyczna (pokazujemy postać jako osobowość trwałą, ukształtowaną, odznaczającą się stałymi cechami charakteru) i charakterystyka dynamiczna (podkreślenie przemiany bohatera - w miarę doświadczeń, konkretnych zdarzeń, spotkanych ludzi zmienia się jego osobowość, sposób myślenia o świecie, styl .. Treść sprawdzona.. Charakterystyka jest formą wypowiedzi, która opisuje postać rzeczywistą lub fikcyjną (literacką).. Treść została zweryfikowana i sprawdzona.. Poprawne nazwanie i opisanie cech charakteru (usposobienia .Charakterystyka wybranej postaci z Wesela,może to być Pani młoda,Pan młody.Dziennikarz,Rachela,Jasiek,Zosia,Ksiądz ..

... Wudaje mi się że w opisie nie zawieramy oceny postaci.

Sam Don był wysoki i szczupły, bardzo zdrowy i sprawny.. Postaci Aliny i Balladyny są zgoła odmienne, można nawet powiedzieć, że nie pasują do portretu rodzinnego, gdzie większość członków rodziny posiada bardzo podobne cechy, gdzie wszyscy się rozumieją, a przede wszystkim kochają.. Zubożały szlachcic, dzielił swą prowincjonalną posiadłość w La Manczy z siostrzenicą, służącą i pracującym w obejściu parobkiem.. Jak myślisz, co mogą czuć; Pomóżcie mi w zrobieniu zadanie z polskiego z przemówienia Dziś widzę wielka Warszawę StefanaCharakterystyka postaci to jedno z częstszych zadań, jakie na lekcjach języka polskiego dostają do napisania uczniowie gimnazjów i szkół średnich.. Ten ogólny zarys informuje nas jedynie o tym, że nie powinna mieć mniej niż trzy akapity.. 2009-11-08 17:52:29; Napisz swoją ocenę postaci literackiej Staś .Kryteria oceny charakterystyki postaci literackiej Kryteria Punktacja I TEMAT (0 - 9)* 1.. Człowiek ten wyróżniał się zwłaszcza jedną .Don Kichot - charakterystyka niezwykłej postaci literackiej Don Kichote był to mężczyzna w wieku około pięćdziesięciu lat.. O kim wogóle moge napisać i co?. Ale jeśli jesteś wolny wybrać kogoś z nich sam, przekonaj się, że raczej będziesz rozważał tych bohaterów, którzy odgrywają całkiem dynamiczne role.Sen jako sposób prezentowania postaci literackiej.… Charakterystyka ulubionej postaci literackiej -… Napisz charakterystykę wybranej postaci literackiej,… Charakterystyka Geralta z Rivii (Napisz… Napisz charakterystykę wybranej postaci literackiej,… Don Kichot - charakterystyka niezwykłej postaci literackiejEpoki literackie - charakterystyka.. Wyrazy powinny zostać wybrane w zależności od tego kim jest odbiorca, jego wieku, intelektu, zainteresowań.. ), który wyżej cenił świat wartości (np. honor, ojczyznę, rodzinę, naukę, miłość, dobro innych, naukę, nauczanie innych) niż korzyści materialne, wygodne, beztroskie, szczęśliwe .BIEDERMEIER [od nazw.. Napisz kartkę z pamiętnika wybranej postaci literack.. charakterystykaCharakterystyka musi składać się z kilku elementów.. Trudno jednak określić, jak wiele akapitów ma mieć wzorcowa charakterystyka bohatera.. :) doładuj komentarze.. Charakterystyka mojej mamy.. To jest tylko w charakterystyce.. Prosze pomóżcieCharakterystyka Balladyny.. Charakterystyka składa się z 3 części .opisz przedstawione na obrazie postaci (wygląd, zachowanie, wyraz twarzy) .. Moim zdaniem, osoba którą warto ukazać w teatrze lub filmie, powinna być postać dynamiczna.. Zapewne moja charakterystyka jest niepełna, na pewno i moja mama ma .Charakterystyka postaci powinna składać się z następujących elementów: 1.. To chyba ona jest głową rodziny..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt