Dni tygodnia po rosyjsku jak się pisze

Pobierz

Mam nadzieję, że do tego czasu nauczyłeś się alfabetu (przedstawiony w drugiej lekcji)!. Małą literą piszemy nazwy dni tygodnia: poniedziałek, .. jak cenny jest Twój czas - zajmiemy Ci tylko chwilę.. W czwartej lekcji podstaw rosyjskiego nauczysz się jak poprawnie pisać dni tygodnia i pory […] Przywitania i pożegnania po rosyjsku.. Liczb po rosyjsku najlepiej nauczyć się, przepisując je po kolei, zwracając baczną uwagę na zmiany występujące w pisowni.. Poniższe tłumaczenia pochodzą z zewnętrznych źródeł i mogą być niedokładne.. Wczoraj, przedwczoraj, jutro, pojutrze po rosyjsku.. To kolejny prosty materiał, którego opanowanie nie powinno zająć Ci więcej niż kilka minut.. Samo słowo "miesiące" po angielsku nazywa się "months".. Tutaj poznasz ich pisaną wersję.Przykłady użycia - "dzień dobry" po rosyjsku.. xd 2010-02-20 14:23:05 Jak się po Rosyjsku wymawia smacznego ?. Dziś nauczymy się jak pisać po rosyjsku i poznamy alfabet rosyjski pisany.. Naucz się nazw miesięcy i pór roku po rosyjsku.. Wszystkie miesiące po angielsku różnią się od tych, które występują w języku polskim, zarówno pod względem zapisu jak i wymowy.. Witamy Cię na kolejnej lekcji języka rosyjskiego dla początkujących od Rosyjki.pro.. Jaki jest twój .Rosyjski - Dni tygodnia - Test pisowni; Rosyjski - Dni tygodnia - Gra wisielec (1) Rosyjski - Dni tygodnia - Gra wisielec (2) Ćwiczenia do wydruku..

dni tygodnia po rosyjsku .

Aby określić dzień przed lub dzień po dzisiejszym, podobnie jak w języku polskim używamy do tego odpowiednich określeń.. Pamiętaj, że dni tygodnia nie pisze się wielką literą.Jak się pisze dni tygodnia po angielsku ?. 2010-12-16 17:12:52 Jak pisze i wymawia sie dni tygodnia po rosyjsku 2014-01-22 18:42:38Jak się pisze dni tygodnia po angielsku?. Można nauczyć się z niego jak określić jaki dziś dzień, kiedy się urodziliśmy, co było wczoraj itp. apostrofy po jakiejś literce oznaczają akcent na dana literę np. по'недельник - akcent pada na "o" Popatrzmy jeszcze jak odmienia się sam rzeczownik числ о w liczbie pojedynczej i mnogiej:Dziś przedstawię kaszubskie nazwy dni tygodnia, miesięcy i pór roku.. Pamiętaj, że nazw miesięcy nie pisze się wielką literą.Zapoznaj się z przykładami tłumaczeń 'dni tygodnia' w zdaniach, posłuchaj wymowy i przejrzyj gramatykę.. Dlatego prosimy - dodaj naszą domen ę, jako .Dni tygodnia i pory roku po rosyjsku.. Rosyjski - Dni tygodnia - Połącz ze znaczeniem.. позавчера .Godziny po rosyjsku Dni tygodnia po rosyjsku Miesiące po rosyjsku Daty po rosyjsku .. Największy problem uczącym się języka rosyjskiego sprawia niedziela.W języku rosyjskim tydzień to нед е ля, a niedziela to воскресенье.Reszta jest bardzo podobna do polskiego tygodnia:Jak po rosyjsku pisze się r 2011-07-15 10:51:23 Jak się pisze po rosyjsku mam brata?.

Dni tygodnia po kaszubsku.

2010-12-16 17:12:52 Jak sie pisze p po rosyjsku 2011-07-15 11:27:32 Jak pisze i wymawia sie dni tygodnia po rosyjsku 2014-01-22 18:42:38Dni tygodnia po angielsku.. Jak pisze się dni tygodnia po angielsku.. Przydają one się na każdym kroku, na przykład w planie lekcji, określaniu swoich planów na najbliższe dni, lub podawaniu daty po niemiecku.. Oto na co należy zwrócić szczególną uwagę:Dni tygodnia: Języki Miesiące i pory roku.. Nazwa miesiąca występuje w dopełniaczu.. Rosyjski - Dni tygodnia - Zbuduj pełne słowa.. xd 2010-02-20 14:23:05 Jak pisze i wymawia sie dni tygodnia po rosyjsku 2014-01-22 18:42:38 Załóż nowy klubNazwy dni tygodnia .. Znajdziecie tu miesiące po angielsku wraz z tłumaczeniem, ich skróty, a także przykłady wykorzystania ich w zdaniach.W zestawie tym znajdują się dni tygodnia, miesiące, daty.. Dni tygodnia to kolejna grupa słów pozwalająca na precyzowanie czasu i podawanie daty po rosyjsku.. Po takich ćwiczeniach nie powinny one stanowić dla Ciebie problemu .Liczby po rosyjsku Dni tygodnia po rosyjsku Miesiące po rosyjsku Daty po rosyjsku .. MiesiąceJak zapisuje się miesiące po angielsku.. Bez wpływu z reklam będzie to po prostu niemożliwe.. Na co zwrócić uwagę.. Aby utrwalić sobie miesiące po rosyjsku, naucz się wymieniać je po kolei, potem spróbuj wymienić je od końca, a później najpierw parzyste a potem nieparzyste..

dni tygodnia.

.Naucz się nazywać dni tygodnia po rosyjsku.. Rosyjski - Dni tygodnia - Ponumeruj wg kolejności.. Tłumaczenia w słowniku polsko - rosyjski.. dni tygodnia.. ru rosyjski .. pl polsko .. To już wszystko co należy wiedzieć o podawaniu dat po rosyjsku Przy dobrym opanowaniu liczb i miesięcy, podawanie daty nie powinno sprawiać większego problemu.Dni tygodnia po rosyjsku Daty po rosyjsku .. Należy pamiętać, że dni tygodnia po niemiecku, jak większość wyrazów tego typu, zapisujemy wielką literą.Drodzy Użytkownicy!. 2011-03-31 18:14:38Dni tygodnia po rosyjsku Chcesz nauczyć się języków obcych, ale długie godziny w szkole okazały się niesatysfakcjonujące i nieskuteczne?Rozpocznij naukę rosyjskiego z Fiszkoteką.. W języku rosyjskim są to kolejno: вчера - wczoraj.. Zapewne znasz już alfabet rosyjski w wersji ustnej i/lub litery drukowane.. Używamy ich umawiając się na spotkanie, mówiąc co się wydarzyło danego dnia, występują on też w planie lekcji.Dni tygodnia i pory roku po rosyjsku .. Rosyjskie przywitania są bardzo łatwe do nauki.. Dni tygodnia w języku kaszubskim przypominają swoje odpowiedniki w języku polskim: poniedziałek - pòniedzôłk wtorek - wtórk środa - strzoda czwartek - czwiôrtk piątek - piątk sobota - sobòta niedziela - niedzela .. W czwartej lekcji podstaw rosyjskiego nauczysz się jak poprawnie pisać dni tygodnia i pory roku..

Dni tygodnia angielski.Drogi Użytkowniku!

Poznaj podstawy rosyjskiego za pomocą lekcji "Dni tygodnia", gdzie poznasz wszystkie potrzebne rosyjskie słowa.Jak to się czyta po Rosyjsku 2011-03-17 21:05:59 napisz po angelsku dni tygodnia 2010-10-11 12:24:02 Jak pisze i wymawia sie dni tygodnia po rosyjsku 2014-01-22 18:42:38Liczby po rosyjsku Godziny po rosyjsku Dni tygodnia po rosyjsku Miesiące po rosyjsku .. Jeśli opanowałeś litery alfabetu, lekcja ta nie […] Alfabet rosyjski, litery z wymowąDni tygodnia po niemiecku są postawą o której należy pamiętać ucząc się niemieckiego..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt