Mały książę sprawdzian z treści lektury

Pobierz

Silnego podmuchu wiatru.. Podczas pierwszego spotkania Mały Książę poprosił lotnika o: a) narysowanie baranka.. Planecie Małego Księcia zagrażały: a) słonie.. Zaloguj się aby ocenić lub skomentować publikację.. 45minut.pl; Publikacje; Język polski; Autor Krzysztof Ficek Data publikacji 2012-08-06 Średnia ocena 0,00 Pobrań 359. c) o małych rozmiarach.. - Dzień dobry - odparł dróżnik.. Tagi dla tego testu: Książę Mały Podaj swoje imię: Sebastian Dlaczego Mały Książę chciał wrócić na planetę?. Sprawdź, czy znasz tę filozoficzną powiastkę wystarczająco dobrze, aby odpowiedzieć na te 12 pytań!. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. 277 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Sprawdź, co pamiętasz z lekturyJeŜeli powiecie dorosłym: "Dowodem istnienia Małego Księcia jest to, Ŝe był śliczny, Ŝe śmiał się i Ŝe chciał mieć baranka, a jeŜeli chce się mieć baranka, to dowód, Ŝe się istnieje" - wówczas wzruszą ramionami i potraktują was jak dzieci.. Spróbuj być szczęśliwy" (rozdział 9.).. Lektury 5 lat temu.. Bo bał się żmii.. - Co robisz?. W teście Mały książę - test znajomości lektury znajdziesz następujące pytania: Pytanie 1:Lis prosi Małego Księcia, aby ten: oswoił go.. Kartkówka z wiadomości o lekturze "Mały Książę" GR A..

Statkowi kosmicznemu.Podgląd treści.

LEONOWI WERTH Przepraszam wszystkie dzieci za poświęcenie tej książki dorosłemu.. zapolował z nim na kury.. Lotnik znalazł się na pustyni a) z powodu awarii samolotuMały Książe - przetestuj swoją wiedzę.. Inne tryby testu.. Pytania zawarte w teście.. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:Sprawdzian dla kl. VII podsumowujący pracę z lekturą "Mały książę" Przeczytaj tekst i wykonaj zadania.. Wyjaśnij sens symboli w utworze Lis - Róża - Żmija _ baobaby - studnia - 2.. Kochają go miliony.. wcale nie chciał wracać.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Mały Książę - opracowanie lektury.. Drugi powód: ten dorosły potrafi zrozumieć wszystko, nawet książki dla dzieci.. Zrób test i się przekonaj!. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. Rozwiąż test.. ostrzegł przed myśliwymi.. Dzięki komu Książę mógł wrócić na swoją planetę?. Na stronie znajdziesz tysiące innych quizów, testów wiedzy i sprawdzianów na różne tematy.Test Mały książę, Mały książę podręcznika Lektury dla Klasa II.. 11 V 2020 r. 12 V 2020 r. - poznanie treści lektury, - zapoznanie się ze stroną internetową poświęconą lekturze 1.. Przetestuj Swoją wiedzę w tym teście!Chcesz sprawdzić na jaką ocenę masz szansę na sprawdzianie z lektury?.

b ...lektury "Mały Książę"?

Wykorzystaj w nim znajomość tekstu ( w treści powinny się znaleźć 3 fakty z książki).. Mam też trzeci powód: ten dorosły znajduje się we .Pomocyy ; / pytania na temat książki "mały książę" Pyt.. c) wodę.. Żmija zgadza się.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do .Test z lektury "Syzyfowe Prace" - Mały Książe | Brakujące słowo - Polski Mały Książe - cytaty z lektury "Mały Książę" - Test z lektury ,,Ten obcy"3.. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.. Dobrze widzi się tylko sercem '' 3.Plik Mały Książę pytania.pdf na koncie użytkownika fretkafredziu • folder Mały książę • Data dodania: 30 paź 2011.. Mały Książę… umiera albo wraca na B-612.Katalog JUSTYNA MAKAR-SOBCZYK, 2015-05-27 Słupsk Język polski, Sprawdziany i testy Mały Książę - kartkówka z treści lektury.Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. Mały Książę zrozumiał, że dla niego Róża była jedyna i postanowił do niej wrócić.. Kim jest narrator utworu.. Pilot oczekuje dnia, w którym Mały Książę zdecyduje się ponownie odwiedzić Ziemię.Najpierw "Małego Księcia" wydano po angielsku, później po francusku, a następnie po polsku - polskie wydanie było jednym z pierwszych (w 1947 r.)..

Proponuję niedługi sprawdzian znajomości lektury Mały Książę.

W jaki sposób Mały Książę uciekł ze swojej planety?. 1 Wymień codzienne czynności Małego Księcia na jego planecie.. 13 V 2020 r. - sprawdzenie znajomości treści lektury Proszę rozwiązać test, rozwiązany test lub odpowiedzi wszyscy odsyłają do 13 V 2020 r. do godz. 12.00 1.. Lecz jeŜeli im powiecie, Ŝe przybył z planety B-612, uwierzą i nie będą zadawaćTest z lektury Mały Książę dla klasy pierwszej gimnazjum 1.. Mały Książę pochodził z planety: a) podobnej wielkością do Ziemi.. Zaczynamy pracę z lekturą, która jest przez uczniów bardzo lubiana.. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.IV Napisz list, który mogłaby wysłać Róża do podróżującego Małego Księcia.. b) większej od Ziemi.. Na planetę B-612 Mały Książę .Sprawdzian z treści lektury "Mały Książę" Sprawdzian z lektury "Mały Książę" 1.. Jak rozumiesz słowa ,, Wśród ludzi także jest się samotnym " ''Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu .. 2 Mały Książę opuścił planetę, którą zamieszkiwał, ponieważ A. czuł się na niej samotny B. zgasł ostatni czynny wulkan i chłopiec nie był na niej potrzebny.Temat: "Mały Książę" lekturą ponadczasową, słuchamy audiobooka i analizujemy stronę internetową.. Skomentuj.. poleca 82 % 198 głosów.. Mały Książę prosi żmiję o ukąszenie.. Autorem książki "Mały Książę" jest: .. Kartkówka z wiadomości o lekturze "Mały Książę" GR C..

Chce zdobyć doświadczenie, sprawdzić ...Mały Książę - treść lektury.

Antoine de Saint-Exupéry, "Mały Książę" - test z lektury na poziomie trudnym.. Treść.. Mężczyzna również wraca do domu, ale przygoda na pustyni na zawsze pozostaje w jego pamięci.. Przedstaw w tekście emocje bohaterów.. Można go też wykorzystać do pracy na lekcji, np. w grupach .Mały Książę żegna się z pilotem i wraca do siebie akurat wtedy, gdy lotnikowi udaje się zreperować samolot.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Mały Książę zaprzyjaźnił się z Lisem.. - spytał Mały Książę.. nie spodobało mu się na żadnej z planet.. Ile kolców miała róża do obrony przed światem?. Mam ważne ku temu powody: ten dorosły jest moim najlepszym przyjacielem na świecie.. List powinien zająć całe wyznaczone miejsce.Test sprawdzający znajomość treści lektury - "Mały Książę" Antoine'a de Saint-Exupery'egoTest sprawdzający znajomość treści lektury - "Mały Książę" Antoine'a de Saint-Exupery'ego.. Czuł się odpowiedzialny za różę.. Wyjaśnij też, jaki stosunek miał on do swojej pracy.. Szukaj.. "Ale ty byłeś równie niemądry jak ja.. Ile trwa dzień na planecie Latarnika?. Mały Książę ujrzał ogród pełen róż - zrozumiał, że jego Róża wcale nie była jedyna.. pokłócił się z lotnikiem.. Quizy Os. .. TEST Z LEKTURY: Mały Książę.. Pokłócił się z lotnikiem.. W sumie "Małego Księcia" przetłumaczono na 270 języków i dialektów, sprzedano ponad 140 mln egzemplarzy.. Wynika to z poznawczej postawy Małego Księcia, który zadaje mnóstwo pytań, nigdy ich nie porzuca i uważnie słucha innych.. Udostępnij.. Zajrzyj tutaj i posłuchaj.. Jak długo Mały Książę pozostawał na Ziemi.. Chłopiec postanawia wrócić na swoją planetę, gdyż: czuje się odpowiedzialny za różę..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt