Sprawdzian z lektury w pustyni i puszczy kl 5 pdf

Pobierz

6. Podaj trzy fakty, które miały miejsce podczas pobytu dzieci w Omdurmanie i Chartumie.. Czym obdarowano wtedy Nel ?. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. Po drodze, w przewidywaniu, że chory może potrzebować świeżego mięsa, zabił dwie pentarki, które też istotnie zostały przyjęte z wdzięcznością.Ile wiesz o lekturze "W pustyni i w puszczy"?. Życzę miłego rozwiązywania.. Sprawdź, czy wciąż pamiętasz losy Stasia i Nel!. Kto zorganizował porwanie dzieci ?. Jeżeli chcesz, możesz pomóc swoim znajomym, którzy mają z tę lekturą .Plik sprawdzian z lektury w pustyni i w puszczy kl 5.pdf na koncie użytkownika iwankridwan • Data dodania: 20 lut 2015 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.W Pustyni i w Puszczy - krótki test, test z lektury Pytania na sprawdzenie znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. Pó źniej, b ędąc ju Ŝ w szkole, towarzyszył czasem ojcu lub panu Rawlisonowi, w czasie wakacji i świ ąt, w wycieczkach, jakie z obowi ązku musieli czyni ć od Port- Saidu aŜ do Suezu dla rewizji robót przy wale i przy pogł ębianiu ło Ŝyska kanału.Ćwiczenia dla dzieci na motywach lektur dla klas 1-4.. Dokładniejszy niż streszczenie :) Liczba pytań: 89 Poziom: Trudny Rozwiązany: 7951 razy Średnia ocena:Test ze znajomości treści lektury "W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza..

8.Sprawdzian z lektury "W pustyni i w puszczy" I.

"W pustyni i w puszczy" wydrukowano po raz pierwszy w latach jakoChcesz sprawdzić swoją wiedzę z książki H. Sienkiewicza ''W pustyni i w puszczy'' lub poćwiczyć do nadchodzącej kartkówki?. W Pustyni i w Puszczy autorstwa Henryka Sienkiewicza.. Co zrobiła Nel, aby zostawić ślad dla pościgu ?. remington sztucer strzelba AK-10 : 2.. W pustyni i w puszczy - przetestuj swoją wiedzę.. Arkusze ćwiczeń do baśni, legend, opowiadań i wierszy.. Jak nazywali się główni bohaterowie?Witaj na stronie Quizz.pl.. Fahdi c) Gebhr b .1) Co najbardziej lubiał Staś?. 2.Test z lektury: "W pustyni i w puszczy" .. Możesz śmiało przystąpić do sprawdzianu z lektury w szkole i niczego nie musisz się obawiać.. Po drodze, w przewidywaniu, że chory może potrzebować świeżego mięsa, zabił dwie pentarki, które też istotnie zostały przyjęte z wdzięcznością.a) "W pustyni i w puszczy" to powieść obyczajowa b) "W pustyni i w puszczy" to powieść podróżnicza c) "W pustyni i w puszczy" to powieść przygodowa 35) Staś nauczył się strzelać: a) w Port Saidzie b) podczas pobytu w Omdurmanie c) po tym, jak zdołał uwolnić się z rąk porywaczy 36) Która narodowość nie pojawia się w utworze?Test do wspaniałego przygotowania się do sprawdzianu z Lektury szkolnej pt. Kto odnalazł i uratował Stasia i Nel na pustyni (ostatni etap podróży)?.

Tagi dla tego testu: W pustyni i w puszczy.

Sienkiewicz chciał, aby utwór był przezna-czony nie tylko dla młodzieży, lecz także dla dorosłych czytelników.. W pustynii i w puszczy.. W pustyni i W puszczy" Test dla klas piątych.. Sprawdź, ile pamiętasz!. a) Fatmy c) Idrysa b) Chamisa d) beduinów 2.. "W pustyni i w puszczy" to lektura sugerowana dla klasy 5. .. kl 08 maja 2013 na 7 pytanie da sie odpowiedzieć dinah zmarła w drodze do Maszady.4.. Znasz te książkę jak własną kieszeń!. 46 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Ale Smainowi chodzi teraz o to, by wydostać z Egiptu żonę i dzieci, toteż gdy Fatma, która widocznie z góry"W PUSTYNI I W PUSZCZY"- TEST ZNAJOMOŚCI LEKTURY 1.. Jakie wielkie zwierzę zastrzelił Staś?. W jaki sposób dzieciom pomogło spotkanie z geografem Linde?. Sprawdź się rozwiązując ten krótki test.. Kartkówka dla kl. V ze znajomości lektury " W pustyni i w puszczy" cz II 1.. W pustyni i w puszczy - przetestuj swoją wiedzę.. "Akcja powieści zaczyna się w roku 1884 w Port Said rozmową 14-letniego Polaka Stanisława Tarkowskiego i jego towarzyszki, 8-letniej Angielki Nelly Rawlison..

U góry znajdziesz quiz W pustyni i w puszczy 28.

Inne tryby testu.. W jaki mieście mieszkali bohaterowie?. W jakim celu to zrobiono?. Quizy sprawdzające znajomość lektur, ćwiczenia językowe, ortograficzne, matematyczne, przyrodnicze nawiązujące do treści przeczytanych tekstów literackich.. Odpowiedz.Henryk Sienkiewicz, "W pustyni i w puszczy" - test znajomości lektury.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Jaki prezent otrzymał Staś z okazji Bożego Narodzenia?. a) konia c) lwa b) słonia d) tygrysa 3.. Pytania zawarte w teście.. Czym była fatamorgana ?. o boże prosze naprawić ten sprawdzian 1.7 odp powinno być wahima 2.6 odp powinno być zmarła w dordze do kairu.. Jak dobrze znasz przygody Stasia i Nel?. Udostępnij.. Skomentuj.. a) Stanisław Tarkowski b) Adam Mickiewicz c) Henryk Sienkiewicz d) Pani dyrektor 3) Gdzie urodził się Staś?Zestaw: "221 W Pustyni I W Puszczy - Henryk Sienkiewicz 3" 0.. W jaki sposób dzieci wysyłały wiadomości o tym, że żyją i o miejscu swego pobytu?. Rozwiąż test!Plik Test z treści lektury W pustyni i w puszczy.pdf na koncie użytkownika martap1978 • folder W pustyni i w puszczy • Data dodania: 3 maj 2011 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.Mam kilka pytan z lektury w Pustyni i w puszczy:) 2010-01-28 13:50:55 Pyatanie dotyczy lektury ,, W pustyni i w puszczy '' 2011-04-17 14:00:38 Załóż nowy klubnierowie, koledzy ojca, nazywali go "dzieckiem pustyni"..

Test z lektury W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza.

- Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla Webmastera5.. merken in "Meine Apps"-podróżnicza "W pustyni i w puszczy" - ostatnie dzieło pisarza, który zamieścił w nim własne obserwacje i wrażenia z podróży.. a) polowania b) przebywanie z Nel c) książki przygodowe d) grać w Minecraft 2) Kto jest autorem lektury?. Rozwiąż test!''. Sprawdzian przygotowany dla klasy V.W pustyni i w puszczy test dla klasy 5 (rozwiąż, nie musi być cały) I. Staś wybrał się do Lindego dopiero następnego dnia w południe, musiał bowiem odespać noc poprzednią.. Mirusinda 4 lata temu.. Rozwiąż test.. Czyje dzieci miały być wymienione za porwanych Stasia i Nel?. Jaką broń, dostał Staś na Gwiazdkę?. Widać, że dobrze znasz tę książkę.. Dostępne są następujące arkusze do wydruku: Sprawdzamy znajomość tekstu - Quiz // odp.. Jak nazywał się człowiek, którego wiary nie chciał przyjąć Staś?. 16 pytań Lektury szkolne KoteczkiTest ze znajomości lektury ,,W pustyni i w puszczy''.. Identyfikujemy bohaterów powieści - Czytanie ze zrozumieniem // odp.Ludzie powiada ą, że w te okropne bitwie, w które poległ enerał Hicks, Smain dowodził artylerią Mahdiego i on to podobno nauczył mahdystów obchodzić się z armatami, czego przedtem, ako dzicy ludzie, wcale nie umieli..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt